دانشگاه بین المللی قبرس Ciu

نظر شما برای ما بسیار ارزشمند است.

امتیاز4.7 توسط 60نفر

اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید!

فرم زیر را تکمیل نمایید. به زودی با شما تماس میگیریم.

دانشگاه بین المللی قبرس CIU

Warning: Undefined array key "titleWrapper" in /home/raahjooc/public_html/wp-content/plugins/seo-by-rank-math/includes/modules/schema/blocks/toc/class-block-toc.php on line 103
عنوانتوضیح
🔖نام انگلیسیCyprus International University
🔖نام ترکیUluslararası Kıbrıs Üniversitesi
🖋نماددانشگاه ciu
🥇رتبه کشوری۳
🥈رتبه اروپاییزیر ۱۰۰۰
👥تعداد دانشجویانبیش از ۱۹۰۰۰ نفر
🚻تعداد کارمندانبیش از ۳۰۰ نفر
📈نرخ پذیرش۶۰٪ – ۷۰٪
🏠نوع دانشگاهnon-profit private
✍️زبان انگلیسی
پذیرش بین المللیدارد
برنامه تعامل برون مرزیدارد
آزمون ورودیندارد
خوابگاهدارد
بورسیه تحصیلیمعمولا ۵۰ تا ۷۵درصد
بورسیه تکمیلی تا ۱۰۰درصد
📝مدرک زبان انگلیسیمصاحبه (جهت مشاوره با راهجو تماس بگیرید)
🇨🇾موقعیتقبرس شمالی، نیکوزیا
📖سال تاسیس1997
🇮🇷مورد تاییدYÖK – YÖDAK
📍آدرس99258 Nicosia, North Cyprus

دانشگاه بین المللی قبرس CIU ، سال ۱۹۹۷ در شهر نیکوزیا (پایتخت قبرس شمالی) تاسیس شد. چشم انداز تاسیس دانشگاه بین المللی قبرس Ciu  برمیگردد به ۲۵ سال قبل جایی که آقای Mr. Özer Boyacı تصمیم گرفت دانشگاهی تاسیس کند که نماد یک دانشگاه بین المللی در قبرس باشد. و امروزه پس از گذشت ۲‌دهه ،نتیجه تلاش او را میتوان در تاسیس دانشگاه بین المللی قبرس ciu دید. این دانشگاه در حال حاضر پذیرای دانشجویان با ۱۰۹فرهنگ از ملل مختلف دنیا در تمامی مقاطع تحصیلی از کارشناسی تا دکترا در ۱۲‌دانشکده، ۵کالج، ۳مدرسه فنی حرفه‌ای، و ۱انستیتو پژوهشی در مساحتی به وسعت ۱میلیون مترمربع است.

دانشگاه بین المللی قبرس (CIU) در سال 2020 موفق به دریافت جایزه معتبر “طراحی زیبا” برای نمای بی نظیر ساختمان هایش شد. مجموعه ساختمان‌های زیبای دانشگاه Ciu توسط شرکت مهندسی ARUP طراحی گردید که پیش از این نیز طرح های ماندگاری همچون «خانه اپرای سیدنی» و ورزشگاه «آشیانه پرنده» در پکن را به ارمغان آورده است.

آیا می‌دانستید دانشگاه Ciu در ایران نماینده رسمی دارد؟ موسسه بین المللی راهجو ،نماینده رسمی دانشگاه بین المللی قبرس ciu است. ثبت‌نام متقاضیان گرامی کاملا رایگان و در اسرع وقت انجام میشود. همین الان اپلای کنید.

دانشگاه ciu کجاست؟

دانشگاه ciu در نیمه شمالی کشور قبرس قرار دارد. در نقشه زیر موقعیت این دانشگاه قابل مشاهده است.

ایرادات | معایب تحصیل در دانشگاه بین المللی قبرس (cyprus international university)

❌ در برخی از رشته ها شهریه تحصیلی بالاتر از سایر دانشگاههای مشابه در قبرس شمالی است.

❌ مانند سایر دانشگاه های قبرس امکان پرداخت یکجا شهریه ( بورسیه ۱۰۰) ندارد.

❌ لوکیشن دانشگاه از مرکز شهر فاصله دارد و برای دانشجویانی که محل اقامت آنها خارج از محوطه خوابگاههای دانشگاه بین المللی قبرس است هزینه مازاد ایاب و ذهاب دارد.

❌ اگر چه این دانشگاه رشته های متعددی دارد ولی اعتبار برخی از این رشته های جدید در سطح بین المللی پايين بوده و ممکن است فارغ التحصیلان در رشته های خاص را در آینده برای کاریابی دچار مشکل کند.


رنکینگ ، رتبه دانشگاه بین المللی قبرس CIU

* اگرچه دانشگاه بین المللی قبرس Ciu جزو بهترینهای قبرس است ولی معیارهای سنجش ارائه شده توسط مراکز آماری در جهان متفاوت است. در بخش زیر تلاش کرده ایم دقیق ترین اطلاعات رنک و رتبه دانشگاه ciu قبرس در سال ۲۰۲۳ را با ذکر منبع ارائه دهیم. جهت حصول اطمینان و کسب اطلاعات به‌روز ، میتوانید از راهجو مشاوره رایگان بگیرید.

دانشگاه بین المللی قبرس بر اساس ارزیابی SCImago رتبه اول در قبرس و رتبه 697 را در جهان در زمینه‌های اقتصاد، اقتصاد سنجی و مالی در سال ۲۰۲۳ کسب کرده است. (منبع) .به نقل از Dr. Asil Azimli استاد دانشگاه بخش اقتصاد دانشگاه ciu، این ارزیابی بر اساس 16 شاخص از 3 بعد پژوهش و انتشارات دانشگاهی، نوآوری و تأثیر اجتماعی و زیر پارامترهای آنها امتیاز دهی می‌شود.

✅ به نقل از رتبه بندی دانشگاه های جهانی گرین متریک، دانشگاه ciu قبرس بر اساس تداوم در پردیس های دانشگاهی در سال ۲۰۲۳ دارای رتبه شصت و نهمین پردیس پایدار در جهان و بیست و نهمین پردیس در اروپا است که نشان است توسعه و گستردگی پردیس و دانشکده های متنوع این دانشگاه دارد.

✅ به نقل از Times Higher Education دانشگاه بین المللی قبرس در زمینه انرژی های پاک در رتبه 200 الی 300 قرار دارد.(منبع)

✅ به نقل از Times Higher Education دانشگاه بین المللی قبرس دارای رنکینگ 600 الی 800 است.

✅ به نقل از usnews دانشگاه ciu دارای رتبه 881 در شیمی، 421 در فیزیک، 603 در رشته های مهندسی، و در مجموع 643 در جهان است.

✅ از نگاه edurank.org دانشگاه بین المللی قبرس ciu دارای رتبه 1257 در اروپا و 5036 در جهان است. edurank ارزیابی خود را بر اساس سه پارامتر (تعداد فارغ التحصیلان، تعداد نشریات، و خوشنامی دانشگاه) انجام می‌دهد.

مزایا، محاسن تحصیل در دانشگاه بین المللی قبرس CIU

دانشگاه سی آی یو Ciu قبرس شمالی محاسنی دارد که آنرا از سایر دانشگاههای قبرس متمایز کرده است.

مدرک معتبر: ارزیابی مدارک دانشگاه بین المللی قبرس برای YÖDAK (هیئت بازرسی و ارزیابی آموزش عالی)، UK NARIC (مرکز اطلاعات شناسایی ملی برای انگلستان) و YÖK (هیئت آموزش عالی جمهوری ترکیه)، معتبر است و به رسمیت شناخته میشود.

کارشناسی ارشد پیوسته: دانشگاه ciu قبرس شمالی برای اولین بار از سیاستی تحت عنوان شتاب‌دهنده در قبرس استفاده کرد. بر این اساس دانشجو بصورت یکجا مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را پس از گذشت ۵سال به اتمام میرساند. در حال معمولی ۴+۲=۶ سال زمان مورد نیاز است.

دکترای پیوسته: دانشگاه بین المللی قبرس برنامه دکتری مستقیم ارائه میدهد بدین معنی که دانشجو پس از گذراندن کارشناسی بصورت مسقیم و بدون داشتن کارشناسی‌ارشد در مقطع دکتری تحصیل میکند.برنامه دکترای مستقیم (Direct Phd) ۵ساله شامل ۱۴ ماژول، یک سمینار و یک پایان نامه است.

داروسازی ۶ساله: دانشگاه بین المللی قبرس دومین دانشگاه در قبرس است که برنامه داروسازی بالینی (Pharm D) ارائه می دهد. دانشگاه هرسال 10 نفر از فارغ التحصیلان را برای کاراموزی به کشور آمریکا میفرستد، همچنین دانشجویان میتوانند بعداز ۳سال، ادامه تحصیل را در دانشگاه Tor Vergata ادامه دهند. ضمنا امکان دریافت بورسیه ۱۰۰٪ برای افراد با معدل بالا وجود دارد. دانشجویان میتوانند از ترم دوم با شرکت در آزمون TOLC ایتالیا ادامه تحصیل خودرا در این کشور سپری کنند و از بورسیه استانی ایتالیا بهره مند شوند. همچنین در این رشته امکان مهاجرت به کانادا با داشتن تاییدیه MCQ برای دانشجویان فراهم شده است.

ادامه تحصیل در انگلستان:دانشجویان دانشگاه بین المللی قبرس ciu یک فرصت استثنائی دارند تا پس از ۳سال تحصیل در CIU از طریق دانشگاههای …و … که طرف قرارداد Ciu هستند، سال چهارم خود در انگلستان تحصیل کنند.دانشجویان متقاضی تحصیل در انگلستان باید مدرک آیلتس ۶ (هر اسکیل حداقل ۵.۵) یا معادل تافل داشته باشند.

مدرک دوگانه اروپایی: یکی دیگر از محاسن تحصیل در دانشگاه بین المللی قبرس ciu اخذ مدرک تحصیلی دوگانه است. دانشجویان میتوانند سال چهارم تحصیلی را در یکی از ۳دانشگاه اروپایی طرف قرارداد Ciu ادامه دهند و مدرک تحصیلی دانشگاه مبدا و مقصد را بصورت همزمان دریافت کنند.(مدرک آیلتس ۶ تا ۶.۵ و حداقل ۵.۵ در هر اسکیل مورد نیاز است)

دانشگاههای انگلستان طرف قرارداد Ciu
دانشگاه ساندرلند انگلستان
دانشگاه Sunderland انگلستان
لیست رشته ها:
✓گردشگری بین الملل و مدیریت هتل
✓کارشناسی مدیریت بازرگانی
دانشگاه WOLVERHAMPTON انگلستان
لیست رشته ها:
✓لیسانس معماری داخلی
✓گردشگری و مدیریت هتل
✓فناوری طراحی معماری کارشناسی
✓رادیو و تلویزیون و روزنامه نگاری
✓مطالعات رسانه و ارتباطات
✓روابط عمومی
* دانشجویان پذیرفته شده باید شهریه دانشگاه مقصد را پرداخت نمایند.
دانشگاههای اروپایی طرف قرارداد Ciu
دانشگاه سی ای یو قبرس
EU BUSINESS SCHOOL اسپانیا و سوئیس
لیست رشته ها:
✓(BA) مدیریت بازرگانی
✓(MBA) ارشد مدیریت بازرگانی
PARIS SCHOOL OF BUSINESS فرانسه
لیست رشته ها:
✓امور مالی و حسابداری
✓بازاریابی بین المللی
✓مدیریت بین المللی
✓مدیریت برند لوکس
TOR VERGATA ایتالیا
لیست رشته ها:
✓داروسازی ۵ساله

دانشکده های دانشگاه بین المللی قبرس CIU

دانشگاه بین المللی Ciu قبرس شمالی دارای ۱۲‌ دانشکده به شرح زیر است. علاوه بر دانشکده زیر، این دانشگاه دارای چندین مدرسه و هنرستان شامل علوم کاربردی/ زبانهای خارجی/ علوم‌سلامت/ ورزش و تربیت بدنی/ مدیریت هتل و توریست/ هنرستان عمومی/ هنرستان حقوق ، میباشد. مدارک تحصیلی اخذ شده از دانشکده های دانشگاه Ciu قابل ارزیابی و تایید بین اللملی هستند که در جدول زیر برخی از آنها ذکر شده است.

پزشکی (YUK)معماری (IAUV)حقوق (IAUV)
دندانپزشکی (YUK)مهندسی (MÜDEK)هنر (ارزیابیFEDEK)
داروسازی (AHPGS)تربیت‌معلم (ارزیابیEPDAD) علوم ارتباطات (ارزیابیİLEDAK)
علوم سلامت (ارزیابیSABAK)مدیریت اقتصاد (FIBAA)کشاورزی (IAUV)
تايیدیه های دانشگاه بین المللی قبرس Ciu
اعتبارنامه ها دانشگاه بین المللی قبرس شمالی
اعتبارنامه های متعدد دانشگاه بین المللی قبرس شمالی Ciu

امکانات رفاهی و خدماتی دانشگاه بین المللی قبرس ciu (کمپس | محوطه)

مراکز ورزشی دانشگاه ciu:

امکانات تفریحی، ورزشی دانشگاه Ciu قبرس بین المللی در مساحتی به وسعت ۲۰هزار متر مربع بنا شده و خدمات گسترده شامل موارد زیر بصورت هفت روز هفته به دانشجویان ارائه میدهد.

استخر دانشگاه بین المللی قبرس ciu

✅ استخر سرپوشیده دانشگاه بین المللی Ciu قبرس به طول 25*22 متر، عمق 2.5 متر و 8 لاین با ظرفیت 191 تماشاگر، مطابق با استانداردهای فدراسیون بین المللی شنا (فینا) می باشدو برای انواع مسابقات و سازمان ها در شاخه هایی مانند شنا، هاکی زیر آب، اسکوبا، شنای همزمان و واترپلو مناسب است.

باشگاه بدنسازی دانشگاه بین المللی قبرس ciu

✅ سالن ورزشی سرپوشیده با کفپوش استاندارد و ظرفیت ۱۵۴۰‌ نفر

✅ مرکز تناسب اندام با ۷۸۰متر مربع مساحت، دارای تجهیزات پیشرفته بدنسازی و کاردیو است. همچنین چند بخش برای اسپینینگ، پیلاتس، یوگا، ایروبیک در نظر گرفته شده است.

✅ دیواره سنگنوردی برای افراد علاقه‌مند به صخره نوردی

✅ ورزشهای هدف‌گیری و تفنگ بادی

✅ دو زمین سربسته ویژه برای علاقه‌مندان به اسکواش

✅ پیست رقص

✅ زمین‌های ورزشی روباز شامل زمین های فوتبال، بسکتبال، والیبال، تنیس، والیبال ساحلی، هندبال ساحلی و فوتبال ساحلی در منطقه شنی وجود دارد.

سالن ورزشی داشنگاه بین المللی قبرس ciu

برنامه های تفریحی دانشگاه قبرس ciu:

شامل برنامه های گروهی تفریحی، گشت و گذار ، کنسرت و کارگروههای آموزشی که از طریق انجمنهای مختلف از ملیت های مختف دنیا برگزار میشود.

کافه، رستوران، بوفه، دانشگاه بین المللی قبرس:

رستوران ها و کافه تریاهای بسیار باکیفیتی در محوطه (کمپس) دانشگاه وجود دارد که غذاهای مختلف از ترکی گرفته تا غذاهای بین المللی، خانگی، فست فود و دسر را سرو می کنند. علاوه بر آن پاتوق ها و کافه تریاهای دنج در دانشگاه بین المللی  قبرس شمالی وجود دارد که دانشجویان میتوانند از سرگرمی های بیلیارد، تخته، دارت و گپ و گفت لذت ببرند.

کافه دانشگاه بین المللی قبرس ciu

بخش مشاوره دانشگاه Cyprus International University:

بخش مشاوره که به منظور پیشرفت و حفظ سلامت روحی و روانی دانشجویان Ciu در نظر گرفته شده، بصورت خصوصی در مورد مسائل شخصی، تحصیلی، عاطفی و شغلی، تصمیم‌گیری در مورد شغل یا رشته تحصیلی، برخورد با خانواده، روابط، گرایشات جنسی و مقابله با بحران‌های شخصی مشاوره ارائه میدهد.

مهمانسرای والدین در دانشگاه Cyprus International University:

جهت رفاه والدین دانشجویان دانشگاه بین المللی قبرس یک مهمانسرا در داخل سایت دانشگاه وجود دارد که اولیای دانشجویان میتوانند از آنها به عنوان هتل استفاده کنند. هزینه استفاده از مهمانسرای دانشگاه بسیار مناسب تر از هتل است و دسترسی راحتتر به محل اقامت دانشجویان دارد. صبحانه رایگان جزو سرویس این مهمانسرا است.

امنیت و حراست ۲۴ساعته، بخش درمان و فوریت های پزشکی با آمبولانس ۲۴ساعته، بانک و خودپرداز، دندانپزشکی و سایر خدمات درمانی از جمله امکانات دانشگاه بین المللی قبرس سی آی یو است.

بخش نگارش آکادمیک Cyprus International University:

یکی از بخشهای جالب دانشگاه بین المللی قبرس Ciu واحد پشتیبانی آکادمیک است. این بخش با همکاری اساتید دانشگاهها و بصورت نوبت دهی قبلی اقدام به همیاری دانشجویان در امور مقالات و پایان نامه ها میکند. متقاضیان پس از درخواست اولیه، طی ۲ روز کاری تاییده را دریافت میکنند و پس از آن فعالیت تیم متخصص شروع میشود.

کتابخانه دانشگاه ciu قبرس:

کتابخانه دانشگاه بین المللی قبرس کاملا مجهز است و خدمات خود را از طریق آنلاین یا حضوری ارائه میدهد. دانشجویان میتوانند از طریق این اپلیکیشن که توسط دانشگاه ciu ارائه شده به کتابخانه و بسیاری از امکانات دیگر دسترسی داشته باشند.

سرویس رفت و آمد دانشگاه ciu:

سرویس‌های رفت و آمد دانشگاه بین‌المللی قبرس، هر روز در ۷ مسیر مختلف درون شهری در جریان است تا دسترسی آسان دانشجویان به دانشگاه و محل سکونتشان فراهم شود. دانشجویان ciu می‌توانند با ارائه کارت دانشجویی بصورت رایگان از این اتوبوس‌ها استفاده کنند.
توجه داشته باشید برخی وبسایت‌های ناآگاه فعالیت اتوبوس‌ها را بصورت نادرست، شبانه روزی ذکر کرده‌اند در حالی که ساعت کاری این اتوبوس‌ها از ۷:۱۵ صبح تا ۱۱ شب است. علاوه بر مسیر های درون شهری، اتوبوس‌های دانشگاه بین المللی قبرس ۳ نوبت صبح و ۳ نوبت عصر مسافران را در مسیر شهر فاماگوستا به این دانشگاه منتقل می‌کنند.

اسکان و خوابگاههای دانشجویی Ciu دانشگاه بین المللی قبرس

دانشجویانی که تازه اقدام به ثبت نام میکنند، می توانند در طی مراحل درخواست از طریق موسسه راهجو یا پس از تکمیل ثبت نام برای خوابگاه اقدام کنند.خوابگاههای دانشگاه بین المللی Ciu قبرس دسترسی نزدیک به کتابخانه، سوپرمارکت، امکانات خشکشویی، باشگاهها ورزشی، مینی سینما، کافه های مختلف و پاتوق های دانشجویی دارند.

خوابگاههای دانشگاه بین المللی قبرس به ۲صورت استودیو یا آپارتمان هستند. استودیوها معمولا آشپزخانه مجزا ندارند و بصورت اشتراکی از آشپزخانه استفاده میشود.در حالیکه آپارتمان‌ها دارای آشپزخانه مجزا و حال نشیمن مشترک هستند. اینترنت پرسرعت رایگان، تلفن، تلویزیون ال سی دی ، میز صندلی، قفسه های کتاب و مینی یخچال در تمامی اقامتگاه ها وجود دارد. فضاهای مشترک و ملحفه‌ها توسط سرویس نظافت دائما تمیز میشوند.

اتاق‌های استودیویی کاملاً مبله و از ۱تا۴ تخته دارای گرمایش مرکزی و برخی از آنها مجهز به تهویه مطبوع می باشند.در جدول زیر امکانات خوابگاه دانشجویی ciu آورده شده است.دانشجویان یکبار میتوانند بصورت رایگان اتاق خود را عوض کنند ولی برای تغییر اتاق در دفعات بعدی باید ۱۰۰یورو پرداخت نمایند

خوابگاه دانشگاه بین المللی سی ای یو قبرس
پلان نمونه از خوابگاه‌های دانشگاه قبرس بین المللی Ciu. محاسبه دقیق قیمت خوابگاه دانشگاه ciu اینجا

رشته ها و شهریه دانشگاه بین المللی قبرس CIU

رشته های زیر مجموعه گروه پزشکی در دانشگاه بین المللی قبرس Ciu در جدول زیر آورده شده است. شهریه ها بر حسب یورو و برای یکسال تحصیلی (دو ترم ) است. قیمتهای اعلام شده بر حسب بورسیه ۵۰درصد می‌باشد و در رشته داروسازی، بورسیه مازاد تا سقف ۷۵٪ لحاظ شده است. جهت دریافت بورسیه مازاد از طریق موسسه بین المللی راه‌جو اقدام نمایید.

زیرمجموعه پزشکیشهریه یکسال
به یورو
تخفیف
راهجو
پزشکی عمومی
(۶ سال)
۱۳۵۰۰€✅۶۵۰۰
دندانپزشکی
(۵ سال)
۱۱۰۰۰€✅۵۵۰۰
داروسازی M
(۵ سال)
۴۱۰۰€✅۲۲۲۶
داروسازی D
(۶ سال)
۴۱۰۰€✅۲۲۲۶
* جدول زیر گروه پزشکی. (رشته داروسازی در دو عنوان متفاوت ۵و۶ ساله وجود دارد.)

علاوه بر موارد فوق دانشگاه اینترنشنال قبرس CIU برای تحصیل همزمان ۲فرد از اعضای یک خانواده ، بورسیه مازاد ۱۰ الی ۲۵ درصد لحاظ میکند.

تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه بین المللی قبرس

رشته پزشکی عمومی یکی از دوره‌های محبوب دانشگاه بین المللی قبرس شمالی است که شهریه آن با احتساب بورسیه سالی ۶۵۰۰ یورو است و بصورت کمیته (سالی واحدی) ارائه می‌شود. رشته پزشکی دانشگاه بین المللی Ciu هرساله در اواخر ماه سپتامبر (اوایل مهر) دانشجو می‌پذیرد و ورودی نیمسال دوم ندارد.

کلیه رشته‌های فنی مهندسی و کارشناسی دانشگاه Ciu به شرح زیر است. توجه بفرمایید شهریه اصلی با احتساب تخفیف بورسیه ۵۰درصدی لحاظ شده و در ستون اخر سقف تخفیف بورسیه قابل ارائه توسط موسسه بین المللی راه‌جو آورده شده است .

دانشکده مهندسی: هوش مصنوعی/بیو زیستی/ زیست پزشکی/ عمران/ کامپیوتر/ برق و الکترونیک/ سیستم های انرژی/محیط زیست/ صنایع/ سیستم های اطلاعات/ مدیریت/ مکانیک/ مکاترونیک/ مهندسی پزشکی/ نفت و گاز / نرم افزار

دانشکده هنرهای زیبا: طراحی و معماری/ معماری/ طراحی گرافیک/ طراحی داخلی

دانشکده علوم بهداشت: مامایی/ تغذیه و رژیم غذایی/ پرستاری/ مددکاری اجتماعی/ فیزیوتراپی و توانبخشی دانشکده حقوق: حقوق بین الملل

سایر: تولید و فناوری های گیاهی/ زیست شناسی مولکولی و ژنتیک/ روانشناسی/ ترجمه و تفسیر/ تبلیغات و روابط عمومی/ روزنامه نگاری/ رادیو و تلویزیون/ طراحی ارتباطات بصری/ حسابداری و مالی/ مدیریت بازرگانی/ روابط بین الملل/ رسانه های دیجیتال و بازاریابی/ اقتصاد/ آموزش زبان انگلیسی/ آموزش کامپیوتر و فناوری/ آموزش پیش دبستانی فناوری اطلاعات/ فناوری های امنیت اطلاعات/ سیستم های اطلاعات مدیریت/ فناوری های کامپیوتری و برنامه نویسی/ مدیریت گردشگری و هتلداری/ هنرهای غذا و آشپزی

کارشناسیشهریه یکسال
به یورو
تخفیف
راهجو
کلیه رشته های بالا در مقطع کارشناسی۳۱۰۰✅۱۷۲۶
جدول رشته های مقطع کارشناسی دانشگاه بین المللی قبرس Ciu

مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه بین المللی قبرس شامل ۷درس و ۳تز است که میتواند با پایان نامه یا بدون پایان نامه باشد. در جدول زیر شهریه ها بر اساس کارشناسی ارشد با پایان نامه آورده شده است. بدیهی است در صورت عدم نیاز به پایان نامه، مبلغ ذکر شده حذف میگردد. دوره با تز شامل سمینار و دوره بدون تز شامل پروژه میباشد. رشته های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه سی ای یو Ciu شامل موارد زیر است

حسابداری و مالی/ معماری/ بایو زیستی/ مدیریت بازرگانی یگانه/ مدیریت بازرگانی دوگانه با اتحادیه اروپا/ شیمی/ ارشد مهندسی عمران/ مطالعات ارتباطات و رسانه/ کامپیوتر / اقتصاد/ مدیریت و برنامه ریزی آموزشی/ برق و الکترونیک/ سیستم های انرژی/ مدیریت مهندسی/ زبان و ادبیات انگلیسی/زبان انگلیسی / محیط زیست /علوم محیطی/

طراحی گرافیک/ مشاوره روانشناسی/ مدیریت سازمان های مراقبت بهداشتی/ فناوری اطلاعات و ارتباطات در آموزش/ سیستم های اطلاعات/ فناوری اطلاعات/ معماری داخلی/ طراحی داخلی/ بانکداری و مالی بین المللی/ حقوق بین الملل/ روابط بین الملل/ سیستم های اطلاعات مدیریت/ مدیریت بازاریابی/ مکانیک /فارماکوگنوزی/ علوم و فنون گیاهی/ کار اجتماعی/ مدیریت گردشگری و هتلداری

کارشناسی ارشدشهریه
به یورو
تخفیف
راهجو
هر‌درس۳۵۰✅۱۷۵
پایان نامه۳۱۰۵۰✅۵۲۵
سمینار یا پروژه۱۲۰✅۶۰
بنیاد علمی هر درس۱۵۰€۱۵۰€
مالیات و سایر۲۴۵€۲۴۵€
اتحادیه دانشجویی۵۰€۵۰€
جدول رشته های مقطع کارشناسی دانشگاه بین المللی قبرس Ciu

مقطع دکترا در دانشگاه Cyprus International University شامل رشته های زیر است.

معماری / بایو زیست / مدیریت کسب و کار / عمران / مطالعات ارتباطات و رسانه / کامپیوتر / برق و الکترونیک / سیستم های انرژی / آموزش زبان انگلیسی / محیط زیست / علوم محیطی / روابط بین المللی / سیستم های مدیریت اطلاعات / علوم دارویی / مدیریت گردشگری/ مدیریت بازرگانی/ مدیریت بهداشت / تغذیه/ حقوق/ ارتودونسی/ جراحی فک و صورت / پروتز های دندانی/ بیماری های لثه

دکتراشهریه
به یورو
تخفیف
راهجو
هر‌درس۶۵۰✅۳۲۵
۴پایان نامه۲۶۰۰✅۱۳۰۰
سمینار۲۰۰✅۱۰۰
بنیاد علمی هر درس۱۵۰€۱۵۰€
مالیات و سایر۲۴۵€۲۴۵€
اتحادیه دانشجویی۵۰€۵۰€
جدول رشته های مقطع کارشناسی دانشگاه بین المللی قبرس Ciu

مدارک لازم جهت ثبت‌نام | پذیرش دانشگاه بین المللی قبرس ciu

آیا می‌دانستید دانشگاه Ciu در ایران نماینده رسمی دارد؟ موسسه بین المللی راهجو ،نماینده رسمی دانشگاه بین المللی قبرس ciu است. ثبت‌نام متقاضیان گرامی کاملا رایگان و در اسرع وقت انجام میشود. همین الان اپلای کنید.

✅ مدرک زبان انگلیسی برای ثبتنام دانشگاه بین المللی قبرس:

زبان تدریس در دانشگاه بین المللی قبرس (سی ای یو) ، انگلیسی است. داشتن مدرک انگلیسی آیلتس الزامی نیست. ولی اگر از قبل مدرک زبان انگلیسی دارید، حداقل نمره آیلتس ۵.۵ یا تاقل ۶۵ IBT کافی است. اما متقاضیانی که مدرک زبان انگلیسی ندارند بایستی در آزمون زبان این دانشگاه شرکت کنند و حد نصاب قبولی را کسب کنند. چنانچه متقاضی نتواند حد نصاب نمره آزمون زبان را کسب کند، دانشجو محسوب میشود ولی باید در دوره های کلاس زبان انگلیسی دانشگاه سی آی یو شرکت کند.

چنانچه مدرک زبان انگلیسی ندارید و قصد دارید از طریق مصاحبه حضوری در دانشگاه آداکنت قبرس ثبت نام کنید، میتوانید همین الان از تیم راهجو مشاوره تخصصی بگیرید.

سایر مدارک مورد نیاز (عمومی)

سایت دانشگاه ciu قبرس

سایت دانشگاه ciu قبرس به زبان ترکی و انگلیسی محتوای خود را ارائه می دهد . جهت دسترسی به پورتال فارسی کارگزار سایت دانشگاه بین المللی قبرس بر روی عبارت هایلات شده کلیک کنید.


گالری عکس های دانشگاه دانشگاه بین المللی قبرس ciu

عکس ها و تصاویر از محوطه و ساختمانهای دانشگاه cyprus international university


سوالات پر تکرار

میانگین احتمال پذیرش در دانشگاه ciu بین المللی قبرس شمالی چقدر است؟

نرخ پذیرش دانشگاه سی ای یو در قبرس معمولا ۶۰ الی ۷۰درصد است.

آیا دانشگاه ciu بین المللی قبرس مورد تائید وزارت علوم ایران است؟

خیر، دانشگاه cyprus international universy با وزرات علوم ایران همکاری ندارد. با این حال از طریق روشهای فرعی امکان اخذ تاییده در برخی رشته ها وجود دارد. در این مورد از تیم مشاوره تخصصی موسسه بین المللی راهجو ،نماینده رسمی دانشگاه ciu مشاوره بگیرید.

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه بین المللی قبرس ciu چقدر است؟

رنج شهریه ها در دانشگاه ciu بین ۱۳۰۰یورو تا ۶۵۰۰ یورو در سال است که با توجه به درصد بورسیه و رشته و مقطع تحصیل متفاوت است. متقاضیان میتوانند از طریق موسسه بین المللی راهجو سقف بورسیه مازاد را دریافت کنند.

شرایط تحصیل در دانشگاه‌‌های قبرس و بین المللی ciu چیست؟

شرایط سنی شامل حداقل سن ۱۸ سال است و معمولا برای سقف سن محدودیتی وجود ندارد. سایر شرایط شامل داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۵.۵ یا شرکت در آزمون زبان عمومی انگلیسی یا شرکت در کلاسهای زبان انگلیسی دانشگاه است. علاوه بر موارد فوق حداقل مدرک دیپلم جهت ثبتنام در دانشگاه بین المللی قبرس ciu مورد نیاز است.

رتبه | رنکینگ دانشگاه بین المللی قبرس CIU چند است؟

متوسط آمار رنک در سالیان گذشته نشان می‌دهد دانشگاه Ciu قبرس شمالی جایگاهی بین ۴ تا ۵ در میان دانشگاههای این کشور دارد.

دانشگاه بین المللی قبرس CIU کجاست؟

این دانشگاه در پایتخت قبرس شمالی (شهر نیکوزیا) قرار دارد. توضیحات بیشتر را در این مقاله بخوانید


برچسب ها


نظر شما برای ما بسیار ارزشمند است.

امتیاز4.7 توسط 60نفر

اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید!

Telegram
WhatsApp
Twitter
Facebook
LinkedIn

48 دیدگاه دربارهٔ «دانشگاه بین المللی قبرس Ciu»

 1. با سلام. من براي مقطع دکتري عمران اپلاي کردم. و خوشبختانه برام ايميل پذيرش از دانشگاه اومد ولي هيچ گونه اسکالرشيپي برام در نظر نگرفته بودند. البته مدرک زبان ندارم ولي زبانم در حد آيلتس 5.5 تا 6 هست. الان نميدونم امکان بررسي مجدد از سمت دانشگاه براي اخذ فاند هست يا نه؟ با تشکر

  1. سلام محمد عزیز. از تماس شما با راهجو ممنونیم.
   خیر، متاسفانه بعلت اینکه شخصی یکبار اقدام کردید شانس شما سوخت شده است. . پروسه مهاجرت تحصیلی فقط اخذ پذیرش نیست و شما در تمام مدت مهاجرت نیاز به پشتیبانی و مشاوره خواهید داشت. در بخش های مختلف وبسایت مشکلات اخذپذیرش بصورت انفرادی را توضیح دادیم .در صورت اقدام از طریق راهجو بالاترین سطح بورسیه برای شما اخذ میشد ولی متاسفانه شما از طریق راهجو پذیرش نگرفته اید و امکان بررسی و پیگیری متقاضیانی که بصورنت انفرادی اقدام میکنند برای راهجو وجود ندارد. در صورت نیاز به توضیحات بیشتر با ما در تماس باشید. موفق باشید

  1. امیر عزیز: طبق قوانین سایت پاسخ به سوالات تخصصی دانشگاه ها فقط از طریق مشاوره تلفنی با کارشناسان ما امکان پذیر است. زیرا قوانین دایما در حال تغییر است و پاسخ به سوالات تخصصی ممکن باعث گمراهی مخاطبان بعدی شود.

 2. سلام وقت بخیر آیا رشته دندانپزشکی از این دانشگاه می تواند دروسی را که یک ترم گذرانده با داروسازی دانشگاه ازاد ایران تطبیق بدهد؟

 3. سلام
  در رشته داروسازی این امکان وجود دارد که ۲ترم اخر رو از دانشگاه CIU انتقالی به دانشگاه های ترکیه بگیریم؟

 4. سلام
  اگه کارشناسی نا پیوسته از دانشگاه فنی داشته باشم یعنی رشته هنرستانیم ساختمان باشه که یعنی 11 سالس و کاردانی و کارشناسیم عمران باشن از دانشگاه فنی میتونم تو دانشگاه ciu برای کارشناسی ارشد این رشته ها رو بخونم یا حتما باید مرتبط با رشتم باشه ؟
  مدیریت بازاریابی
  مدیریت گردشگری و هتلداری
  مدیریت بازرگانی

  1. میثم عزیز درود از تماس شما با راهجو ممنونیم
   طبق توضیحاتی که دادید بله میتوانید ولی بهتر است برای بررسی دقیق تر با همکاران ما مشاوره کنید. شماره تماسها از منوی بالای صفحه در اختیار شماست

 5. سلام و درود فراوان
  ایا رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع ارشد و دکتری در دانشگاه ciu تاییدیه MUDAk را دارد؟
  درسایت دانشگاه نوشته مقطع کارشناسی تاییدیه MUDAK را دارد اما درباره مقطع ارشد و دکتری چیزی نگفته

  1. hamed عزیز. دورد بر شما.
   طبق اعلام دانشگاه Ciu ، کل دانشکده مهندسی این دانشگاه شامل بخش عمران ،کامپیوتر، صنایع و الکترونیک مورد تایید MÜDEK است. در این اعلام تفاوتی در مقطع تحصیلی آورده نشده .
   در صورت تمایل برای اخذ پذیرش رایگان و مشاوره از طریق تماس با ما در ارتباط باشید.

 6. سلام و درود فراوان
  در وبسایت تون نوشتین بعضی از رشته های ciu اعتبار انچنانی ندارند و موقع استخدام دچار مشکل میشویم
  ایا رشته پرستاری هم جزو این رشته ها هست؟
  ایا انحصارا رشته پرستاری این دانشگاه تاییدیه yokوyodukوuk را دارد؟
  سوم اینکه ایا این دانشگاه کارشناسی ارشد پرستاری دارد؟

  1. Hamid عزیز درود
   خیر: رشته های پرستاری و فیزیوتراپی جزو بهترین رشته ها برای کار هستند
   همه رشته های این دانشگاه اعتبارات و تاییدیه های لازم را دارند
   بله کارشناسی ارشد پرستاری دارد

  1. درود kasra عزیز. به راهجو خوش آمدی
   بله میتوانیم برای شما پذیرش بگیرم . در جهت اطمینان تماس بگیرید و آخرین مدرک تحصیلی را ارسال کنید تا دقیق تر بررسی شود.

  1. دوست عزیز درود بر شما
   منظور شما از سایت دانشگاه ciu محوطه دانشگاه است؟ محوطه دانشگاه ciu بسیار وسیع است . از لحاظ فاصله هم در ابتدای ورودی شهر نیکوزیا قراردارد و تا مرکز شهر با ماشین حدودا ۱۰ الی ۱۵ دقیقه فاصله دارد.

 7. سلام به تیم خوب شما .افرادی که بصورت دانشجویی در قبرس هستند در صورت بیماری برای هزینه های درمان باید چیکار بکنند؟ بیمه دانشجویی شامل حال ما میشه یا فقط مخصوص قبرسی ها است؟ تشکر

  1. lionking عزیز سلام
   به عنوان یک دانشجو، بیمه سلامت ضروری است و این مورد در شهریه شما لحاظ میشه. در مواقع مراجعه به بیمارستان و خدمات درمانی میتوانید مدارک دانشجویی ارايه بدید و تخفیف و سایر امکانات را دریافت کنید.

  1. سمیرا عزیز، سلام
   اقامت در جزیره قبرس شمالی مقرون به صرفه است. برخی از دانشگاه ها خوابگاه‌های دانشجویی دارند، برخی از شرکت‌های املاک نیز دارای خوابگاه برای دانشجویان هستند. همچنین برخی از افراد آپارتمان خود را به دانشجویان اجاره می‌دهند. یک روش دیگر اینکه دانشجویان با هم جمع می‌شوند و آپارتمان اجاره می‌کنند و مخارج را تقسیم میکنند. پیشنهاد ما خوابگاه دانشجویی هست.

 8. سلام ,وقت بخیر
  آیا امکان تحصیل کارشناسی ارشد یا دکترا رشته های
  1- مهندسی عمران گرایش مهندسی محیط زیست
  2- مهندسی عمران گرایش مهندسی و مدیریت ساخت
  در قبرس وجود دارد؟ در رابطه با مورد اول در هیچ کدوم از دانشکده های عمران موردی پیدا نکردم.

  1. امیر عزیز، سلام
   بله رشته مهندسی عمران در مقطع کارشناسی ارشد در چندین دانشگاه قبرس وجود داره. جهت اطلاع دقیق و مشاوره در مورد گرایشها و شهریه از بخش تماس با ما در بالای وبسایت وارد شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موسسه بین المللی راهـــجو، دارای مجوز ثبت رسمی در ایران است. جهت مشـــاوره‌رایــگان کلیک کنید:

حتما بخوانید...

هرگونه کپی برداری و استفاده از محتوای سایت حتی با ذکر منبع ممنــــوع است. جهت همکاری با موسسه بین المللی راهجو با ما در تماس باشید.