مشاوره خرید ملک در قبرس شمالی

نظر شما برای ما بسیار ارزشمند است.

امتیاز4.6 توسط 78نفر

اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید!

فرم زیر را تکمیل نمایید. به زودی با شما تماس میگیریم.

خرید ملک در قبرس شمالی

Warning: Undefined array key "titleWrapper" in /home/raahjooc/public_html/wp-content/plugins/seo-by-rank-math/includes/modules/schema/blocks/toc/class-block-toc.php on line 103

راهنمای مطالعه

مقدمه مشاوره خرید ملک در قبرس شمالی

اگر به دنبال روشی امن برای سرمایه گذاری و تضمین آینده هستید خرید ملک در قبرس یکی از فرصتهای پیش روی شماست. جزیره زیبای قبرس به عنوان نگین درخشان مدیترانه همواره به علت آب و هوای مطبوع، شرایط آسان اخذ اقامت قبرس و نزدیکی به ایران مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است. در این مطلب که به کوشش تیم نگارش موسسه بین المللی راهجو تهیه شده است تلاش کردیم جدیدترین اطلاعات خرید ملک در قبرس شمالی را در اختیار شما مخاطبان عزیز قرار دهیم. لازم بذکر است این مقاله هر ماه مورد بازنگری و ویرایش قرار می‌گیرد تا از جدیدترین اطلاعات خرید ملک در قبرس برای اقامت مطلع شوید. (جهت شناخت بیشتر قبرس شمالی مقاله زیر را بخوانید)

درباره قبرس شمالی


محاسن و معایب خرید ملک در قبرس

هر سرمایه گذاری در کنار مزایا می‌تواند معایبی هم داشته باشد. اگر چه خرید ملک در قبرس شمالی مزایای زیادی دارد اما این مزایا باید در مقایسه با معایب سنجیده شود.

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

کشور توریستی: قبرس شمالی یک کشور توریستی است که به دلیل آب و هوای مدیترانه، سواحل زیبا و فرهنگ مردمانش مقصدی جذاب برای گردشگران است. به نقل از منبع معتبر ویکیپدیا این کشور رتبه ۲۱ توریسی مقصد جذاب برای بازنشستگان اروپایی است. همچنین در نمودارهای پایین که توسط بانک جهانی منتشر شده است جهش تعداد توریست در سال ۲۰۱۶ را نشان می دهد.

میزان مهاجرت و پیشرفت قبرس شمالی

طبق نمودار بالا بیشترین جذب توریست در سال ۲۰۱۹ در قبرس از کشورهای اروپایی و روسیه بوده است.

قبرس شمالی دبی در دهه ۹۰ است: بسیاری از سرمایه گذاران اروپایی روند پیشرفت قبرس شمالی را مانند دبی در ۲۰ سال قبل می‌دانند و آن را به دبی در مدیترانه تشبیه کرده اند. چنین پیشرفتی دور از انتظار نیست زیرا جزیره قبرس به علت شرایط مهاجرتی آسان و موقعیت جغرافیایی خاصی که تقاطع سه قاره اروپا، آسیا و آفریقا است بصورت روز افزون مورد توجه سرمایه گذاران خصوصا در بخش املاک قرار گرفته است.

خرید ملک بصورت اقساطی در قبرس شمالی: یکی از مزایای عالی خرید ملک در قبرس شمالی امکان قسط بندی در بلند مدت است. این اقساط بدون بهره هستند و تنها با پرداخت ۳۰درصد از ارزش ملک امکان اخذ اقامت وجود دارد. خرید ملک بصورت قسطی روند پیچیده ای ندارد و به راحتی توسط فروشندگان املاک ارائه می شود. این شرایط ویژه باعث شده افرادی که به دنبال خرید ملک ارزان در قبرس شمالی هستند بتوانند بودجه خود را به درستی تقسیم بندی کنند.

سود سالیانه ۱۰ درصد: خرید ملک در قبرس شمالی سود سالیانه حداقل ۱۰ درصدی نصیب خریداران میکند. علت افزایش قیمت املاک در قبرس شمالی محدودیت زمین و ساخت و ساز در مقابل تقاضای بالای خرید است. به نقل از مجله معتبر فوربز (FORBES) در سال ۲۰۲۱، از میان ۵ منطقه ساحلی در دنیا برای سرمایه گذاری، منطقه ایسکله(iskele) در قبرس شمالی رتبه اول را کسب کرده است.

امکان فروش املاک پس از خرید: خوشبختانه هیچ محدودیتی برای فروش املاک خریداری شده در قبرس شمالی برای خریداران وجود ندارد. حتی اگر ملک خریداری شده دارای اقساط باشد.

در گزارشی دیگر از FORBES که بر اساس ارزیابی داده‌های بانک جهانی و مجمع جهانی اقتصاد و شفافیت بین‌الملل تهیه شده قبرس شمالی در میان ۱۶۱ کشور، رتبه ۲۷ از لحاظ سود سرمایه گذاری را کسب کرده است که بالاتر از لهستان و امارات قرار دارد. پیش از این نیز در سال ۲۰۱۲ با بررسی ۱۱ معیار مختلف مانند آزادی پولی، فساد کم و حمایت از سرمایه‌گذاران، قبرس جایگاه بین ۵ تا ۳۰ را کسب کرده است.(منبع)

امکان اجاره ملک به پوند: در مقایسه با ترکیه، یکی از محاسن عالی خرید ملک در قبرس شمالی امکان اجاره به پوند است. متاسفانه در کشور ترکیه املاک بر حسب واحد پول «لیر» خرید و فروش یا اجاره می‌شوند و همانطور که میدانید «لیر» نسبت به پوند انگلستان دارای ارزش و ثبات کمتری است اما در قبرس شمالی کلیه داد و ستد املاک بر حسب پوند انگلستان است که یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود. در برخی مناطق قبرس شمالی مانند «لانگبیچ» یا «گیرنه» اجاره یک واحد استودیو روزانه ۵۰ پوند است!. بسیاری از ایرانیان املاک را بصورت قسطی خریداری میکنند و سپس اجاره می‌دهند و بعد از مدتی که اقساط تمام شد صاحب یک خانه در قبرس شمالی می‌شوند.

اغلب فروشندگان ملک در قبرس شمالی ضمانت اجاره ملک هم دارند. بدین معنی که پس از فروش ملک متعهد می‌شوند آنرا اجاره دهند و حتی اگر مستجر وجود نداشته باشد، هزینه اجاره ماهانه را به مالک پرداخت می‌کنند. در این حالت فقط کافی است خریدار یک خانه را خریداری و مبله نماید.

خرید ملک در قبرس برای اقامت :

اقامت با خرید ملک در قبرس شمالی اصلی ترین هدف سرمایه گذاران است. اخذ اقامت قبرس شمالی نسبت به سایر کشورها بسیار آسان تر و کم‌خرج تر است. تنها با پرداخت ۳۰درصد از بهای ملک امکان اخذ اقامت و استفاده از شرایط عالی مانند تحصیل رایگان فرزندان در مدارس قبرس شمالی وجود دارد.

کشور دانشجویی با استاندارهای اروپایی: شرایط دانشگاه‌های قبرس شمالی هم از لحاظ شهریه و هم از لحاظ کیفیت آموزش بسیار ایده آل است. اکثر دانشگاههای قبرس شمالی استاندارهای اروپایی را رعایت میکنند. جالب است بدانید حدود ۳۰ درصد از جمعیت قبرس شمالی را دانشجویان تشکیل می دهند.

امنیت قبرس شمالی: آمار جرم و جنایت در قبرس شمالی بسیار پایین است. به گزارش valuepenguin که یک مرجع ارزیابی است، درسال ۲۰۱۵ قبرس در میان ۱۰۵ کشور رتبه ۵ امنیت و در بین کشورهای کمتر از ۵ میلیون نفر رتبه اول را بخود اختصاص داده است.

معایب خرید ملک در قبرس شمالی

امکان کلاه برداری خرید ملک در قبرس

اصولا در کنار هر بازار پر سود، شرایط برای افراد سودجو نیز فراهم می‌شود. اگر چه آمار این نوع کلاه برداریها بسیار پایین است. ولی گاها دیده شده افراد سودجو از طریق تخفیفهای زیاد یا روشهای انتقال پول از طریق ارزهای دیجیتال خریداران را طعمه خود کرده اند. همواره مراحل خرید ملک را از طریق فروشندگان معتبر حقیقی و حقوقی پیگیری کنید.

هزینه انرژی بالا: هزینه های آب و برق قبرس شمالی در مقایسه با ایران بالاتر است و در برخی موارد تا ۳ برابر گران‌تر است. در فصل گرما کولر گازی باید بدون توقف کار کند. به‌همین دلیل استفاده از پنل های خورشیدی در این کشور بسیار مرسوم است. همچنین لوله کشی گاز در این جزیره وجود ندارد و کپسولهای گاز lpg توسط شرکتهای مخصوص در آشپزخانه ها نصب میگردد. اگر چه تعویض و نصب کپسول بصورت رایگان توسط شرکتها انجام میشود و هیچ زحمتی به عهده مصرف کنندگان نیست ولی در مجموع هزینه مصرف گاز تقریبا ۳ برابر قیمت ایران است.

احتمال زلزله: قبرس نیز مانند ایران بر روی گسل زلزله است و احتمال وقوع زلزله دارد . آخرین زلزله مربوط به سال ۱۹۵۳ ( ۷۰سال قبل) است که ۶.۳ ریشتر بود. اگر تصمیم به خرید ملک در قبرس شمالی دارید از داشتن ضوابط مهندسی ساختمان مطمئن شوید حتی الامکان از کارشناسان خریدی استفاده کنید که به امور حرفه ای ساختمان و ضوابط لرزه خیزی تسلط دارند.

جمعیت کم: اگر چه کشور قبرس پاتوق توریست ها از سراسر دنیا است ولی این روال همیشگی نیست. در واقع در برخی از فصول قبرس کم جمعیت است و اگر به شلوغی و خیابانهای پر تردد علاقه مند هستید احتمالا در برخی از ماه ها حوصله تان سر می‌رود.


هزینه خرید ملک در قبرس شمالی

هزینه خرید ملک در قبرس شمالی به دو دسته کلی «هزینه ملک» و «هزینه های جانبی» که عموما مربوط به مالیات و تمکن مالی است تقسیم بندی می‌شود. اگر بخواهیم قیمت املاک و مستغلات غیر منقول در قبرس شمالی را با ایران مقایسه کنیم باید گفت قیمت ساختمان در قبرس شمالی چندین برابر قیمت زمین است و این در حالی است که در ایران بطور معمول قیمت یک متر مربع زمین و ساختمان حدودا برابری می‌کند. شاید در نگاه اول اینطور بنظر برسد که شرایط ساخت و ساز برای فروشندگان قبرسی بسیار سود آور است ولی توجه کنید علت بالارفتن هزینه های ساختمان نسبت به زمین بالابودن هزینه های کارگری و مصالح در قبرس شمالی است.

قیمت مسکن در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی

در جدول زیر حداقل قیمت خرید ملک در قبرس شمالی برای مسکن دست اول (نو) آمده است. در صورت نیاز به خرید اقساطی بلند مدت و بدون بهره باید ۳۰ درصد از قیمت مسکن پرداخت شود.

نوع ملکوضعیتمتوسط قیمتقیمت خانه در قبرس به پول ایران
آپارتمان استودیو
(سوئیت)
۰ خواب۷۰ هزار پوند۴.۶ میلیارد
آپارتمان۱ خواب۹۰ هزار پوند۶ میلیارد
آپارتمان۲ خواب۱۳۰ هزار پوند۸.۵ میلیارد
آپارتمان۳ خواب۱۵۰ هزار پوند۱۰ میلیارد
ویلامستقل۲۰۰ هزار پوند۱۳ میلیارد
ویلادو قلو۱۷۰ هزار پوند۱۱.۲ میلیارد
ویلالوکس۳۸۰ هزار پوند۲۵ میلیارد
ویلالاکچری۵۰۰ هزار پوند۳۳ میلیارد
زمین اطراف شهرمعمولی و ابعاد بزرگحداقل ۱۰۰ پوند مترمربعمتری ۷ میلیون تومان
هزینه خرید ملک در قبرس شمالی | قیمت خانه در قبرس به تومان

حداقل قیمت خرید خانه در قبرس شمالی به تومان

قیمت خانه در قبرس به پول ایران : با توجه به جدول بالا، حداقل قیمت خرید خانه در قبرس شمالی برای یک واحد استدیو ۷۰ هزار پوند است که با احتساب پوند ۶۰ هزارتومان می‌شود ۴.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ (چهار میلیارد و دویست ملیون تومان) و با پرداخت ۳۰درصد یعنی ۱.۲۶۰.۰۰۰ (یک میلیارد و دویست شصت میلیون تومان) امکان اخذ اقامت وجود دارد. با توجه به اینکه اجاره بهای چنین منزلی بصورت مبله ۲ برابر اجاره در ایران است، سرمایه گذاری در املاک قبرس منطقی بنظر میرسد.

شرایط خرید اقساطی ملک در قبرس شمالی

پیش خرید ملک در قبرس شمالی

شرایط قسطی خرید ملک در قبرس شمالی دارای دوره بازپرداخت ۱ تا ۸ ساله است. شرایط اقساط برای املاک تحویل فوری مبلغ ۵۰ الی ۷۰ درصد پیش پرداخت و مابقی طی مدت ۱ الی ۳ سال قسط بندی می‌شود. برای پیش خرید ملک در قبرس شمالی (تحویل در آینده) مبلغ ۳۰درصد بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۱ الی ۴ سال ( و در برخی از پروژه ها تا ۸سال) قسط بندی می‌شود. این اقساط بدون بهره و پس از دوره تنفس ۶ماهه است و بر حسب قرارداد میتواند بصورت هر ماه یکبار یا چند ماه یکبار باشد. در زیر یک ملک با دوره اقساط۳ ساله و پرداخت هر ۳ماه یکبار محاسبه شده است.

جدول خرید اقساطی ملک در قبرس شمالی به تومان
اقساط به پونداقساط به تومان
۳۰ درصد پیش پرداخت = ۲۱ هزار پوندمعادل ۱.۳۵ میلیارد تومان
قسط اول بعد از ۶ ماه = ۱۷۵۰ پوندمعادل ۱۱۳ ملیون تومان
اقساط ۲تا۱۱ هر سه ماه یکبار= ۱۷۵۰ پوندمجموع ۱۱ قسط معادل ۱.۲۴ میلیارد تومان
قسط دوازدهم(آخرین) بعد از ۳ سال =۱۷۵۰ پوندمعادل ۱۱۳ ملیون تومان
زمان تحویل ۲۸هزار پوندمعادل ۱.۸ میلیارد تومان
جمع کل ۷۰ هزار پوند انگلستانجمع کل معادل ۴.۵ میلیارد تومان
قیمت خرید اقساطی ملک در قبرس شمالی به پول ایران

انواع مالیات خرید و فروش ملک در قبرس شمالی

این محتوا بر اساس جدیدترین قوانین مصوبه قبرس شمالی در تاریخ ۲۳ فوریه سال ۲۰۲۳ ( ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ ) نگارش شده است. اگر چه این قوانین به تصویب دولت رسیده است ولی هنوز مناقشات زیادی بر سر پرداخت آن وجود دارد. در جدول میزان هزینه های مصوبه لحاظ شده اما توسط یک ایجنت با تجربه در قبرس شمالی امکان پرداخت مالیات کمتر وجود دارد.

میزان مالیات بر اساس اینکه فروشنده ملک بزرگ است یا کوچک متفاوت خواهد بود. در جدول زیر مالیات در حالتی که فروشنده یک کمپانی بزرگ است یا یک شرکت کوچک تفکیک شده است. شرکت های خرید ملک در قبرس شمالی فروشنده بزرگ محسوب می‌شوند.

تعریف فروشنده بزرگ :

 • شخص یا شرکتی که بیش از ۳ ملک در طول سال فروخته باشد.
 • شخص یا شرکتی که بطور مستمر در سالیان گذشته سابقه فروش ملک داشته باشد.
نوع مالیاتاگر فروشنده بزرگ استاگر فروشنده کوچک استزمان پرداخت
بر عایدی سرمایه۶.۲۵ ٪بار اول صفر
باربعدی ۳.۵٪
موقع دریافت سند
* انتقال سندبار اول ۳٪
باربعدی ۶٪
بار اول ۳٪
باربعدی ۶٪
موقع دریافت سند
ارزش افزوده
ملک نو
۵ درصدصفرموقع دریافت ملک
ارزش افزوده
ملک دست دوم
صفرصفرــــــــــــ
ثبت قرارداد غیرشهروند٪۶٪۶ابتدای قرارداد
ابطال تمبر۰.۵ نیم درصد۰.۵ نیم درصدابتدای قرار داد
مالیات بر دارایی۱لیر بر مترمربع۱لیر بر مترمربعپرداخت سالیانه
جدول مالیات خرید ملک در قبرس شمالی

مالیات بر عایدی سرمایه: در برخی منابع فارسی به غلط نوشته مالیات بر عایدی سرمایه برای خرید ملک در قبرس شمالی وجود ندارد در حالیکه این نوع مالیات وجود دارد ولی پرداخت این آن به عهده فروشنده است مگر طبق قرارداد بگونه ای دیگر توافق شده باشد. فروشندگان بزرگ باید ۶.۲۵درصد و فروشندگان کوچک ۳.۵درصد از ارزش فروش را به اداره مالیات پرداخت کنند.

مالیات انتقال سند:خریدار باید ابتدا مجوز خرید ملک در قبرس شمالی را دریافت کند سپس در انتهای قرارداد و هنگام انتقال سند این مالیات را پرداخت کند. طبق قوانین مالیاتی دولت برای خرید ملک در قبرس شمالی هر فرد حق دارد یکبار در طول عمر خود بجای ۶ درصد، فقط ۳ درصد مالیات پرداخت کند. بنابر این اگر قبلا از این امتیاز استفاده نکرده اید و اولین بار است که در قبرس شمالی ملک خریداری میکنید از این تبصره استفاده کنید. موارد اعلام شده بصورت تقریبی است و میزان دقیق آن بر اساس متراژ ملک محاسبه می‌گردد. مبنای قیمت این نوع مالیات طبق نظر اداره ثبت اسناد و املاک و کاداستر وزارت کشور قبرس شمالی و بر اساس قیمت ملک در آن منطقه است که معمولا کمتر از قیمت واقعی آن ارزش گذاری میشود.

مالیات ارزش افزوده ملک :این مالیات فقط یکبار برای هر ملک پرداخت میشود و به عهده خریدار است ولی در برخی موارد فروشندگان آن را تقبل می‌کنند. اگر ملک را از یک شرکت بزرگ خریداری کنید میزان ارزش افزوده ۵ درصد از ارزش قرارداد است ولی اگر ملک دست دوم یا از فروشنده کوچک خریداری کنید نیاز به پرداخت آن نیست. البته توجه داشته باشید املاک دست دوم در حالتی معاف از ۵درصد مالیات ارزش افزوده هستند که در معاملات قبلی این هزینه پرداخت شده باشد. زیرا اگر پرداخت نشده باشد پرداخت آن به عهده خریدار است. مبنای محاسبه مالیات بر ارزش افزوده مبلغ قرارداد است.

مالیات ثبت جدید: این مالیات که ۶ درصد است اخیرا فقط برای افراد غیر شهروند هنگام خرید ملک وضع شده است و شامل شهروندان قبرس شمالی نیست.

مالیات فروش ملک در قبرس شمالی: ۴.۵ درصد است که توسط فروشنده پرداخت می‌شود. طبق قوانین قبرس شمالی هر فرد حق دارد یکبار در طول زندگی این مالیات را پرداخت نکند.

مالیات بر دارایی: این مالیات پس از خرید ملک و بصورت سالیانه پرداخت می‌شود. مقدار آن بسیار ناچیز است ولی جهت اطلاع شما در لیست بالا ذکر کردیم. این مالیات ارتباطی به قیمت ملک ندارد و به ازاء هر متر مربع ۱ لیر محاسبه میگردد. به عنوان مثال یک ملک ۱۰۰ متری باید سالیانه ۱۰۰لیر ( حدودا ۴.۵ پوند) معادل دویست و پنجاه هزار تومان پرداخت نماید.

مالیات خرید ملک در قبرس شمالی

با توجه به توضیحات بالا مقدار مالیات به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان قبل از خرید مقدار دقیقی را محاسبه کرد. بعنوان مثال مالیات نقل و انتقال در انتهای قرارداد و پس از تسویه حساب کامل پرداخت میشود و ممکن است در آینده قوانین تغییر کند.یا مثلا فروشنده بخشی از مالیاتها را بجای خریدار تقبل کند که همه این مسايل در مبلغ نهایی مالیات تاثیر گذار است. بنابر این اگر بخواهیم یک حساب و کتاب سرانگشتی و علی الحساب داشته باشیم؛

مجموع کل مالیات خرید ملک در قبرس شمالی بطور متوسط ۱۰ درصد از ارزش قرار داد است که در جدول زیر ملاحظه می‌کنید.

مالیاتدرصد
حق ثبت و تمبر۰.۵
انتقال سند ۳ تا ۶ درصد
ارزش افزوده ۵ درصد
متوسط مجموع مالیات۱۰ درصد

با توجه به توضیحات بالا ممکن است در نگاه اول خرید املاک دست دوم در قبرس شمالی بصرفه تر بنظر برسد ولی واقعیت چیز دیگریست. اگر چه مجموع مالیات خرید املاک نو بالا‌تر است ولی کمپانی های فروش ملک در قبرس شمالی بخش قابل ملاحظه ای از این مالیاتها را متقبل می‌شوند. در واقع این وظیفه یک ایجنت با تجربه است که بعنوان وکیل حقوقی شما مخارج جانبی را به عهده فروشنده قرار دهد و قرارداد را بگونه ای تنظیم کند که حافظ منافع شما باشد.

علاوه بر این، بعد از زلزله اخیر در ترکیه نگرانی های دولت قبرس شمالی و مردم در خصوص املاک دست دوم بیشتر شده است و خرید و فروش این املاک ممکن است مشمول هزینه های جانبی از قبیل مقاوم سازی یا تعرفه های معاملاتی جدید شود. بهرحال اگر تمایل به خرید املاک دست دوم دارید می‌توانید از تجارب مهندسی و حقوقی پرسنل ما بصورت رایگان استفاده کنید.

نکته: اگر انتقال ملک بصورت هدیه انجام شود مالیات آن متفاوت خواهد بود که به شرح زیر است:

 • مالیات ملک هدیه والدین به فرزندان 0.2 %
 • مالیات ملک هدیه بین همسران 0.4 %
 • مالیات ملک هدیه پدر بزرگ یا مادر بزرگ به نوه‌ها 0.4 %

هزینه های جانبی خرید ملک در قبرس

اطلاع از مخارج جانبی خرید ملک در قبرس شمالی به شما کمک می‌کند بودجه خود را به درستی بررسی کنید. در اکثر مواقع خریداران هزینه های اصلی را بحساب می‌آورند و هزینه های جانبی غافل می‌شوند و متاسفانه فروشندگان نیز اطلاعات کافی در اختیار خریداران قرار نمی دهند. بعنوان مثال اکثر کمپانی‌های فروش ملک در قبرس شمالی واحد‌ها بصورت مبله نشده تحویل می‌دهند که می‌تواند هزینه های جانبی به خریداران تحمیل کند. در بخش سعی کرده ایم اطلاعات کامل مخارج اضافی خرید ملک در قبرس شمالی را در اختیار شما قرار دهیم.

عنوان مبلغ به پوند
حق اشتراک آب و برق۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ پوند
مبلمان ۳۰۰۰ پوند
لوازم برقی ۱۵۰۰ پوند
۲ عدد اسپلیت
(سرمایش و گرمایش)
۷۰۰ پوند
هزینه های اداری۱۵۰ پوند
بلیط قبرس و هزینه یکماه اقامت۱۰۰۰ پوند
مجموع کل۷۵۰۰ پوند

حق اشتراک آب و برق: این هزینه مربوط به کلیه انشعابات و زیر ساختهای ملک شامل آب، برق، تلفن و اینترنت است که برای هر ملک فقط یکبار پرداخت می‌شود. به عبارت دیگر شامل املاک دست دوم نیست.

هزینه مبلمان: شامل میز صندلی، مبل، تخت پرده ساده از برند ایکیا

لوازم برقی: یخچال فریز، ماشین ظرفشویی، لباسشویی و اقلام اشپزخانه

اسپلیت: در قبرس شمالی معمولا از اسپیلیت هم به عنوان سرمایش و هم گرمایش استفاده می‌شود. برای هر منزل حداقل ۲ عدد مورد نیاز است.

هزینه های اداری: شامل بیمه، ثبتنام در سایت مهاجرت، آزمایش سلامت و تکمیل مدارک ۲۰۰۰تا ۳۰۰۰لیر (معادل ۱۵۰ پوند)

بلیط هواپیما و یکماه اقامت: جهت خرید ملک در قبرس شمالی و انجام مراحل قانونی حدودا به یک ماه اجاره منزل نیاز است. (می‌توانید از خدمات رایگان موسسه بین المللی راهجو استفاده کنید.)

کل هزینه نهایی خرید ملک در قبرس شمالی

بهای تمام شده خرید ملک در قبرس شمالی

عنوانهزینه
آپارتمان یک خوابه۹۰۰۰۰ پوند
کل مالیات۹۰۰۰ پوند
کل هزینه های داخلی۷۰۰۰ پوند
کل هزینه های اقامت۱۰۰۰ پوند
سر جمع کل۱۰۷۰۰۰ پوند

انواع سند خرید ملک در قبرس شمالی

پس از یک واقعه تاریخی بعلت جنگ در سال 1974، قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شد. بخش جنوبی به عنوان جمهوری قبرس یونانی و بخش شمالی به عنوان جمهوری ترک قبرس شمالی اعلام استقلال کردند. این تقسیم بندی تأثیر قابل توجهی بر مالکیت اموال در قبرس داشت، زیرا بسیاری از مردم در نتیجه درگیری از خانه ها و زمین های خود آواره شدند. بطور کلی انواع سند جهت خرید ملک در قبرس شمالی به دو دسته قبل و بعد از 1974 تقسیم بندی می‌شوند . در زبان ترکی قبرس به این اسناد تاپو (Tapu) یا Koçan میگویند.

سند مالکیت خرید ملک در قبرس شمالی
نمونه سند مالکیت جدید خرید ملک در قبرس

(سند ملکی Pre-74): معتبر ترین نوع سند در قبرس است که نشان می دهد مالکیت ملک مربوط به قبل از سال ۱۹۷۴ بوده و توسط جامعه بین الملل و کل قبرس شمالی و جنوبی به رسمیت شناخته می‌شود. این نوع سند در بین ترکهای قبرس بسیار محبوب است و قیمت بالایی دارد. شاید به این فکر کردید که جهت خرید ملک در قبرس شمالی به دنبال سند pre74 باشید اما اینگونه اسناد بسیار محدود و کمیاب هستند و معمولا توسط خود قبرسی ها خرید و فروش ‌می‌شوند.

(سند ملکی Post-74): اسناد بعد از جنگ سال ۱۹۷۴ به دو دسته زیر تقسیم بندی می‌شوند.

(سند Exchange): پس از جنگ سال ۱۹۷۴ عده زیادی از ترکهای قبرس املاک و دارایی خود در بخش جنوبی را رها کردند و ناچار به سکونت در بخش شمالی شدند. دولت قبرس به علت غرامت جنگی به این افراد یا بازماندگان آنها معادل دارایی از دست رفته املاکی را در بخش شمالی اهدا کرد که به آن اکسچنج یا (به زبان ترکی Esdeger) به معنی مبادله می‌گویند. این نوع اسناد در بین سرمایه گذاران خارجی بسیار محبوب است زیرا اولا توسط جامعه بین الملل به رسمیت شناخته می‌شود و دوما قیمت مناسبی دارد. معمولا اسنادی که توسط ایرانیها در قبرس شمالی خریداری می‌شود از این نوع است.

(سند TMD یا Tahsis): زمینهای کشاورزی مربوط به یونانی های قبرس که بعد از سال ۱۹۷۴ توسط صاحبان آنها رها شد به تصرف دولت قبرس شمالی در آمد و به عنوان امتیاز و خدمات ارزنده مانند داشتن سابقه جنگ یا خدمات به افراد ترک قبرس شمالی در جهت سیاستهای رونق اقتصادی و فرزند آوری واگذار گردید. از لحاظ تشابه این نوع اسناد مانند خدمات بنیاد شهید در ایران است. اگر چه این اسناد توسط دولت قبرس شمالی کاملا به رسمیت شناخته شده و امکان اخذ اقامت برای خریداران وجود دارد ولی خرید این قبیل املاک در قبرس شمالی را توصیه نمیکنیم! زیرا فقط اعیان بنام شما می‌شود و شما صاحب عرصه (زمین) نیستید.

خرید زمین در قبرس شمالی| بیشتر بدانیم

تا اینجا با انواع سند مالکیت جهت خرید ملک در قبرس شمالی آشنا شدید اما هنوز چند تعریف دیگر باقیمانده است.

سند ملک در قبرس شمالی
نمونه کروکی زمین منطقه سالامیس در قبرس

سند مالکیت تکی: این نوع سند مالکیت فقط بنام یک فرد است که طبیعتا قیمت بالاتری نیز دارد. به این نوع  اسناد وام و تسهیلات بانکی تعلق می‌گیرد.

سند مالکیت اشتراکی: املاک و مستغلاتی است که توسط چند نفر بصورت شراکتی خریداری می‌شود. پس از خرید ملک در قبرس شمالی با سند اشتراکی، فرد به نسبت سهم خود مالک عرصه و اعیان است. خرید این املاک توصیه نمی‌شود زیرا شرایط اقامت فقط به یکی از سهامداران تعلق می‌گیرد. توجه کنید املاکی که بصورت واحدهای آپارتمانی در قبرس خریداری می‌کنید اشتراکی نیست و با توضیحات بالا تفاوت دارد. بعنوان مثال وقتی یک واحد آپارتمان در یک بلوک ۱۰۰ واحدی خریداری میکنید شما در واقع مالک یک واحد افراز شده (تفکیک شده) + یک درصد از زمین (افراز نشده) هستید.

سند مالکیت تعلیق شده: این نوع سند مربوط به املاکی است که هنوز مجوز پایانکار ساختمان را اخذ نکرده اند.

Leasehold : این اسناد مشابه اسناد اوقافی در ایران است که بصورت ۴۹ ساله به ترکهای قبرس واگذار می‌شود. خرید اینگونه مستغلات برای سرمایه گذاری ملک در قبرس شمالی توصیه نمی‌شود.

نکته قابل توجه این است که اگر چه دولت قبرس شمالی ارزش تمام اسناد بالا را یکسان می‌داند ولی اعتبار این اسناد در بین مردم و جامعه بین الملل متفاوت است.


قرارداد خرید ملک در قبرس شمال

قرارداد خرید ملک در قبرس در ۳نسخه و به دو زبان تهیه می‌شود؛ یک نسخه نزد خریدار، یک نسخه نزد فروشنده و نسخه سوم در اسناد بایگانی دولتی ثبت می‌گردد. قراردادها بخش جدایی‌ناپذیر معاملات املاک در قبرس شمالی به ‌شمار می‌روند و باید در تنظیم آن‌ها دقت کافی به عمل آید. از آن‌جا که قرارداد خرید ملک در قبرس شمالی به زبان فارسی نیست و پیچیدگی‌های مختص به خود دارد، خریداران باید حتماً از آژانس‌های معتبر برای بررسی حقوقی قرارداد کمک بگیرند. ما در مؤسسه بین‌المللی راه‌جو تمامی مدارک و اسناد را به بهترین نحو و به ‌صورت رایـــگان بررسی می‌کنیم. برخی از نکات مهمی که باید در قرارداد ذکر شود عبارتند از:

 • مدت زمان قرارداد
 • مبلغ قرارداد
 • شرایط ویژه قرارداد
 • تعهدات خریدار و فروشنده ملک
 • مبلغ اقساط (در صورت خرید اقساطی)
 • شرایط تحویل
 • جریمه خسارت دیرکرد

در زیر یک نمونه قرار داد خرید ملک در قبرس شمالی جهت اطلاع مخاطبان گرامی آورده ایم. توجه داشته باشید هر معامله نکات حقوقی مختص به خود را دارد و قراردادها هیچگاه قابل تعمیم به یکدیگر نیستند.


مراحل خرید ملک در قبرس شمالی

در کلیه مراحل خرید ملک در قبرس شمالی نیاز به حضور خریدار و تسلط وی به امور اداری و زبان ترکی است. چنانچه به دلایل مشغله کاری یا صرفه جوی در وقت و مخارج سفر تمایل به حضور در قبرس شمالی و انجام امور اداری ندارید، پیگیری کلیه مراحل زیر بصورت رایــــگان از طریق وکالت حقوقی به موسسه بین المللی راهجو انجام می‌شود. این وکالتنامه بگونه ای تنظیم شده است که حافظ ۱۰۰درصد منافع خریداران گرامی باشد.

۱

انتخاب ایجنت معتبر جهت شروع مشاوره و فرآیند خرید ملک:

مرحله اول خرید ملک در قبرس

ایجنت ها اشخاص حقیقی یا شرکتهای حقوقی هستند و فعالیتی مشابه بنگاه املاک در ایران دارند با این تفاوت که بنگاه مشاور املاک قبرس شمالی رایگان است زیرا حق کمسیون فقط از فروشندگان ملک دریافت می‌شود.

۲

اجاره یک واحد مسکونی در قبرس شمالی به مدت حداقل یکماه جهت پیگیری مراحل بعدی اقامت.

مراحل خرید ملک در قبرس شمالی

با مبلغ حدودا ۳۵۰ الی ۴۰۰ دلار می‌توانید یک خانه مبله مناسب برای یک ماه اجاره پیدا کنید. توجه داشته باشید اجاره نامه جهت اثبات حضور شما در قبرس شمالی ضروری است.

موسسه بین المللی راهجو بمنظور رفاه حال خریداران گرامی یکماه اقامـــت رایــــــگان جهت خرید ملک در قبرس شمالی در نظر گرفته است.

۳

انتخاب شهر و سپس انتخاب ملک مورد نظر

خرید ملک در قبرس شمال

اگر چه شهرهای قبرس شمالی به یکدیگر نزدیک هستند اما از لحاظ شرایط زندگی و سرمایه گذاری باهم تفاوت دارند. کارمندان موسسه بین المللی راهجو در کنار شما هستند تا از شهرها و پروژه های ساختمانی مختلف بازدید کنید و پس از انتخاب ملک مورد نظر، کارشناسان ما استعلام لازم در اداره اراضی جهت اطمینان از اینکه ملک مورد نظر حکم دادگاهی ، توقیف قانونی یا رهن نباشد انجام خواهند داد.

۴

تکمیل فرم رزرواسیون خرید ملک در قبرس

پس از انتخاب ملک، در این مرحله خریدار مبلغ ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ پوند جهت رزرو ملک پرداخت میکند و از مبلغ کل ملک کسر میگردد. این مبلغ بخشی از ثمن معامله است با این تفاوت که طبق قوانین رایج معاملات در قبرس شمالی، چنانچه خریدار از خرید ملک منصرف شود معمولا مبلغ رزرو شده استرداد نمیگردد.

۵

امضا قرارداد

قرارداد خرید ملک در قبرس شمالی

در این مرحله کپی از تمام مدارک خرید ملک در قبرس شامل اسناد و نقشه ها به انضمام دو نسخه از قرارداد تهیه می‌شود. اگر خریدار در قبرس حضور ندارد این اسناد به ایران ارسال می‌شود تا به امضا و تایید خریدار برسد. پس از رؤیت قرارداد و امضا توسط خریدار محترم، این اسناد مجددا به قبرس شمالی ارسال می‌شود.

۶

امضا قرارداد توسط فروشنده

فروشنده یا شرکت سازنده در قبرس کلیه اسناد فروش را که خریدار تایید کرده امضا و تایید می‌کند.

۷

پرداخت مبلغ معامله و تحویل ملک

مراحل خرید خانه در قبرس شمالی

خریدار مبلغ تعیین شده طبق قرارداد را به فروشنده پرداخت می‌کند. فرآیند پرداخت بصورت امن و از طریق وکیل شما در قبرس شمالی انجام خواهد شد. در این مرحله ملک مطابق با شرایط قرارداد در اختیار خریدار قرار می‌گیرد. همچنین کارشناسان مجرب راهجو ملک را بررسی میکنند و اگر مغایرتی با قرارداد داشته باشد، فروشنده را ملزم به انجام تعهدات باقی مانده میکنند. اگر ملک مورد نظر در حال ساخت باشد، معمولا ۳۰ درصد از آن پرداخت می شود و مابقی تا زمان تحویل قسط بندی می‌شود.

۸

دریافت کد مالیاتی – رهگیری و ثبت قانونی اسناد خرید ملک در قبرس شمالی

اداره مالیات و دارایی قبرس جهت خرید ملک در قبرس شمالی

مراجعه به اداره مالیات و دارایی در قبرس شمالی «KKTC-maliye bakanligi Gelir» و پرداخت هزینه ثبت قرارداد و ابطال تمبر به میزان «نیم درصد» طی مهلت ۲۱ روز پس از امضا قرارداد و دریافت کد رهگیری. این کار باعث می‌شود ملک از لیست فروش خارج شود و امکان فروش مجدد آن سلب می‌شود. در این مرحله داشتن اصل قرار داد و نقشه‌های ملک خریداری شده ضروری است.

۹

افتتاح حساب بانکی در قبرس و پیگیری اخذ اقامت

کلیه مراحل خرید ملک در قبرس کمتر از ۳هفته طول میکشد و پس از آن خریدار می‌تواند نسبت به اخذ اقامت قبرس شمالی اقدام نماید. لازم به ذکر است برای دریافت اقامت نیاز به پرداخت کل مبلغ ملک نیست و پرداخت ۳۰درصد از ارزش ملک کفایت میکند.

۱۰

درخواست مجوز خرید از شورای وزیران

این مرحله طولانی ترین بخش خرید ملک در قبرس شمالی است و در گذشته حدود یکسال بطول می انجامیده است ولی طبق قوانین جدید معمولا کمتر از ۳ ماه پاسخ استعلام دریافت می‌شود. در این مرحله کلیه اسناد هویتی و خرید متقاضی ارسال می‌شود و پس از آن پیامک مبنی بر صدور سند ارسال می‌شود.

۱۱

اخذ سند

پس از دریافت پیامک در صورتی که خریدار کل بدهی را به فروشنده پرداخت کرده باشد انتقال سند بنام خریدار از طریق اداره ثبت قبرس شمالی انجام می شود.


مدارک لازم جهت انتقال سند ملک خریداری شده در قبرس شمالی

پس از اتمام مراحل خرید ملک در قبرس شمالی نوبت به انتقال سند می رسد. مدارک لازم جهت انتقال سند به شرح زیر است:

 • ارايه برگه یا فیش حقوقی جهت نشان دادن درآمد و تمکن مالی
 • اصل پاسپورت و کپی تمام صفحات آن
 • ۳ قطعه عکس ۳*۴
 • افتتاح حساب بانکی در قبرس شمالی
 • ارائه گردش مالی بانکی از حساب ایران یا قبرس
 • ارائه اسناد رسمی ازدواج ( در صورت متاهل بودن)
 • قولنامه خرید ملک در قبرس شمالی
 • رسید ثبت ملک در اداره ثبت قبرس
 • رسید پرداخت مالیات به اداره مالیات قبرس
 • رسید پرداخت مبالغ خرید ملک در قبرس شمالی

محاسبه سود خريد ملك در قبرس شمالي

دوره بازگشت سرمایه (یا به عبارتی زمانی که طول میکشد تا اصل سرمایه برگردد) یکی از مهم ترین انگیزه های سرمایه گذاری در املاک قبرس شمالی است . در مثال زیر محاسبات خرید یک آپارتمان به ارزش ۷۰هزار پوند و سپس اجاره آن با هزینه ماهانه ۴۵۰پوند در شهر گیرنه قبرس شمالی انجام داده ایم. همانطور که ملاحظه میکنید اجاره این ملک سالیانه ۱۲.۲ درصد از اصل سرمایه گذاری را بر میگرداند.

خرید آپارتمان استودیو ۷۰ هزار پوند
هزینه های جانبی مالیات و تجهیز۱۶ هزار پوند
درآمد حاصل از اجاره ماهانه ۴۵۰ پونددرآمد سالیانه ۵۴۰۰پوند
مالیات بر اجاره ۱۰٪ سالیانه ۵۴۰ پوند
سود رشد آپارتمانهر سال ۱۰ درصد
استهلاک آپارتمان سالیانه ۳ درصد
هزینه تعمیر و نگهداری ۳۰ پوند در ماهسالیانه ۳۶۰پوند

درصد رشد خالص =(۱۰درصد رشد سالیانه – ۳درصد افت) = ۷درصد

دریافتی خالص در سال =(۵۴۰۰پوند اجاره – ۵۴۰پوندمالیات – ۳۶۰پوند تعمیرات) =۴۵۰۰پوند

درصد بازگشت سرمایه هر سال = (۷درصد) + ( ۴۵۰۰پوند تقسیم بر ۸۶۰۰۰پوند= ۵.۲ درصد ) = ۱۲.۲ درصد

سود حاصل از خرید ملک و اجاره دادن آن در قبرس شمالی سالیانه در حدود ۱۲درصد است. به عبارت دیگر دوره بازگشت سرمایه با خرید املاک در قبرس شمالی ۸ سال است در حالی که این شاخص در ایران ۲۱ سال و در انگلستان ۳۸ سال است.


شرایط خرید ملک در قبرس شمالی برای اخذ اقامت

خرید ملک در قبرس شمالی

مهمترین شرایط خرید ملک در قبرس شمالی شامل موارد زیر است.

 • امکان خرید ملک در قبرس شمالی بصورت اقساطی وجود دارد اما لازمه آن پرداخت حداقل ۳۰درصد از مبلغ قرارداد است. این اقساط بلند مدت و اکثراً بدون بهره هستند. توجه داشته باشید پیش پرداخت ۳۰درصد لازمه اخذ اقامت است.
 • از دیگر شرایط خرید ملک در قبرس شمالی این است که هر فرد خارجی (غیر شهروند) فقط می‌تواند یک ملک را خریداری کند. در قوانین قبلی قبرس هر خانوار به عنوان یک فرد محسوب میشد اما طبق قوانین جدید ، امکان خرید ملک برای زن و شوهر بصورت مجزا فراهم شده است.
 • افراد غیرشهروند حق دارند حداکثر ۵دونوم (معادل۶۷۰۰ متر مربع )لازمین خریداری کنند مشروط بر اینکه بیشتر از یک خانه در آن زمین نباشد. این مقدار قبلا ۱۳۵۰ متر مربع بود که اخیراً بر مقدار آن افزوده شده است. اگر قصد خرید بیش از یک خانه یا ۶۷۰۰ متر مربع دارید می‌توانید سند را بنام افراد معتمد بگیرید یا یک شرکت در قبرس شمالی ثبت کنید.
 • اگر ملکی را خریداری میکنید که از قبل دارای پروانه ساخت است باید توجه کنید طبق قانون 52-2008 در قبرس شمالی شرایط و ضوابط آن ملک فقط یکبار تایید می‌شود و شما قادر به تغییر ضوابط پروانه اخذ شده نیستید. مثلا نمی‌توانید مجوز زیر بنا یا طبقات را افزایش دهید.
 • داشتن تمکن مالی با ارایه صورتحساب بانکی در قبرس شمالی که نشان دهد موجودی حساب برای یکسال زندگی کافی است. این رقم بر اساس حقوق اداره کار * ۱۲ ماه محاسبه می‌شود. در حال حاضر این مبلغ برابر با ۱۲*۱۱۸۰۰لیر = ۱۴۱هزار لیر یا معادل ۷۵۰۰ دلار برای یکسال است.
 • از دیگر شرایط خرید ملک در قبرس شمالی سلامت بهداشتی و نداشتن پیشینه کیفیری است. بدین منظور باید برگه سلامت از بیمارستانهای دولتی قبرس مبنی بر نداشتن بیماریهای عفونی مانند HIV تهیه گردد. در خصوص اثبات سو پیشینه کیفری باید از طریق دفاتر خدمات قضایی در ایران اقدام کنید.

مراحل اخذ اقامت با خرید ملک در قبرس شمالی

درحال حاضر اخذ اقامت با خرید ملک در قبرس شمالی شرایط نسبتا آسانی دارد. اگر چه ممکن است به علت تقاضای زیاد، این قوانین در آینده تغییر کند ولی شرایط فعلی برای سرمایه گذاران و مخصوصا ایرانی‌ها بسیار جذاب است. خرید ملک در قبرس شمالی شرایط دشواری ندارد. مهمترین موارد آن به شرح زیر است:

 • خرید ملک متناسب با تعداد اعضا خانواده: جهت اخذ اقامت از طریق خرید ملک در قبرس شمالی باید خانه خریداری شده متناسب با تعداد اعضا خانواده و جنسیت آنها باشد. برای خانواده با فرزندان زیر ۱۸ سال، حداقل یک واحد استودیو یا یک خوابه کافی است. به ازاء فرزندان بالای ۱۸سال، اگر همجنس هستند یک اتاق و اگر غیر همجنس هستند ۲ اتاق کافی است. بعنوان مثال اگر خانواده ۲فرزند پسر و یک فرزند دختر دارد که همگی بالای ۱۸ سال هستند باید یک خانه ۳خوابه خریداری کند که شامل اتاق والدین ، اتاق دختر و اتاق پسران می‌شود.
 • ارائه گواهی سو پیشینه کیفیری: همان طور که عنوان شد آمار جرم در قبرس شمالی بسیار پایین است. سرمایه گذاران خرید ملک در قبرس شمالی نیز باید اسنادی ارائه دهند که نشان دهنده سو پیشینه کیفری باشد. برای خریداران ایرانی این گواهی از طریق دفاتر خدمات قضایی انجام می‌شود. پس از درخواست از طریق این دفاتر، گواهی به سامانه ثنا ابلاغ می شود. فراموش نکنید گواهی را ترجمه کنید و به همراه سایر مدارک به قبرس بیاورید.

مراحل اخذ اقامت از طریق خرید ملک در قبرس شمالی به شرح زیر است:

امضا قرارداد خرید ملک

پس از انتخاب ملک و امضا قرارداد مبلغ حدودا ۱۵۰۰ پوند برای رزرو به فروشنده پرداخت می شود.

ثبت قانونی ملک خریداری شده

پرداخت نیم در صد جهت ابطال تمبر و سلب و ساقط کردن اختیار فروش مجدد از فروشنده

نامه مختار

گرفتن یک نامه از ریش سفید محل که به نامه مختار معروف است.

افتتاح حساب بانکی

افتتاح حساب بانکی بنام متقاضی در یکی از بانکهای قبرس شمالی

اخذ نوبت از اداره پلیس مهاجرت

انتظار برای تاریخ مشخص شده از اداره پلیس مهاجرت قبرس

تهیه اسناد جهت ارائه

کلیه اسناد شامل قرارداد، نامه مختار ، حساب بانکی ، تمکن مالی و سایر اسناد سو پیشینه باید فراهم شود.

دسترسی به وبسایت مهاجرت

دسترسی به وبسایت اداره مهاجرت ایجاد شده و کلیه اسناد که به رؤیت پلیس رسیده در سایت مهاجرت به صورت مرحله ای بارگذاری می‌شود.

تکمیل مراحل ارائه اسناد

پرداخت هزینه هایی مانند بیمه و انجام آزمایش سلامت جز مراحل پیشرفت در وبسایت اداره مهاجرت قبرس است و پس از آن پیشرفت ۱۰۰درصد در وبسایت نمایش داده می شود و کار تمام است.

اخذ اقامت یکساله

پس از اتمام مراحل فوق، متقاضی باید منتظر پاسخ از سمت دولت قبرس شمالی باشد. لازم بذکر است اقامت اولیه بصورت یکساله صادر می‌شود.


مقایسه خرید ملک در قبرس شمالی و جنوبی

اگر چه هر دو بخش شمالی و جنوبی جزیره زیبای قبرس از لحاظ جغرافیا و آب و هوا یکسان است اما به دلیل پیشینه تاریخی و نظام حاکم، شرایط خرید ملک پر این دو بخش متفاوت است.

قیمت ملک در قبرس جنوبی بیش از ۲برابر قبرس شمالی است. به عنوان مثال اگر شما در قبرس شمالی یک ملک ایده آل با قیمت ۱۲۰هزار پوند بخرید احتمالا مشابه همین ملک در قبرس جنوبی حدودا برایتان ۲۸۰ هزار یورو هزینه خواهد داشت.

جمعیت قبرس شمالی نصف جمعیت قبرس جنوبی است. علیرغم اینکه مساحت بخش جنوبی و شمالی جزیره برابر است ولی به علت سیاستهای کلان حاکمیت در بخش جنوبی جمعیت آن دو برابر بخش شمالی است که باعث بالارفتن قیمت املاک در بخش جنوبی شده است. بنابر این می توان انتظار داشت با افزایش جمعیت در بخش شمالی قیمت املاک در بلند مدت سودآوری بیشتر داشته باشد.( جمعیت بخش شمالی ۳۵۰هزارنفر و جمعیت بخش جنوبی نزدیک به ۸۰۰هزار نفر است)

قیمت زندگی و مخارج جانبی در قبرس جنوبی بالاتر از قبرس شمالی است. به عنوان مثال اگر با درآمد ماهیانه ۱۰۰۰ یورو در قبرس شمالی شرایط زندگی مناسبی دارید، در قبرس جنوبی باید ۱۳۰۰ یورو درآمد داشته باشید.

اسناد ملکی در قبرس جنوبی معتبر تر از شمالی است. در واقع در بخش شمالی اسناد قبل از سال ۱۹۷۴ و اسناد اکسچنج کم ریسک هستند و ما بقی اسناد توصیه نمی‌شود ولی در بخش جنوبی جزیره اکثر اسناد ملکی معتبر هستند.

مسیرهای دسترسی هوایی به قبرس جنوبی آسان تر است و به همین جهت برخی از افراد از کشور های دیگر سرمایه گذاری در جنوب جزیره را ترجیح میدهند زیرا می توانند بصورت مستقیم از کشورشان با مقصد قبرس جنوبی پرواز کنند در حالی که مسیر دسترسی به قبرس شمالی فقط از طریق توقف در ترکیه انجام میشود. این مساله برای سرمایه گذاران ایرانی حائز اهمیت نیست زیرا دسترسی به شمال یا جنوب جزیره بصورت پرواز مستقیم وجود ندارد.

قبرس جنوبی عضو شنگن نیست! متاسفانه اطلاعات نادرستی در زمینه اروپایی بودن قبرس جنوبی به خریداران داده می‌شود و این در حالیست که اگر چه قبرس جنوبی عضو اتحادیه اروپا است ولی عضو شینگن نیست و از بابت خرید ملک و مزایای شینگن هیچ بهره ای نصیب خریداران نخواهد شد. بنابر این وقتی خرید ملک در قبرس جنوبی به هزینه ای بیش از ۲ برابر قبرس شمالی نیاز دارد و از طرفی هیچگونه مزیت و برتری را ایجاد نمیکند، سرمایه گذاری در بخش شمالی جذاب تر بنظر می‌رسد. (منبع وبسایت رسمی شنگن)

بازار املاک و مالیات در قبرس جنوبی قدیمی تر و دارای قوانین محکم تری است. در سال ۲۰۰۴ تقاضا برای خرید ملک در قبرس شمالی افزایش یافت ولی به دلیل نداشتن نظام اداری و مالیاتی مشکلاتی بوجود آمد. ۴سال بعد در سال ۲۰۰۸ با دخالت ترکیه قانون ثبت ملک و پرداخت مالیات اجباری شد که موجب اعتبار بخشی و رونق فروش املاک در قبرس شمالی گردید. در حال حاضر میزان مالیات در قبرس شمالی تقریبا نصف قبرس جنوبی است. از این رو بنظر می‌رسد قبرس شمالی هنوز در مسیر رشد بزرگ قرار دارد و سرمایه گذاری در قبرس شمالی می‌تواند پر سود تر باشد.

مقایسه خرید ملک در قبرس شمالی با ترکیه

✅ اولین و مهمترین مساله در مقایسه خرید ملک در ترکیه و قبرس شمالی موضوع مالکیت زمین است. متاسفانه خریداران ملک در ترکیه فقط مالکیت خانه را دارند و دولت ترکیه خاک را به سرمایه گذاران نمی‌فروشد ولی در قبرس شمالی سرمایه گذار مالک ساختمان و زمین است.

✅ مورد دوم مساله فروش ملک خریداری شده به اتباع خارجی دیگر است. در قبرس شمالی خریداران ملک میتوانند املاک خود را به هر فردی بفروشند اما در ترکیه چنین اجازه ای به سرمایه گذاران داده نمی شود.

✅ مورد سوم که اخیرا طبق قانون جدید ترکیه اعلام شده است، از تاریخ ۱۶ اکتبر ۲۰۲۳ (معادل ۲۴ مهر ۱۴۰۲ ) حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اخذ اقامت ۲۰۰هزار دلار تعیین شده است . در مقابل امکان اخذ اقامت قبرس با خرید یک ملک معادل ۹۰ هزار دلار وجود دارد.


نکات حقوقی خرید ملک در قبرس شمالی

اصولاً خرید ملک در قبرس شمالی به دلیل قوانین حقوقی متفاوت با دیگر کشورها نیاز به ملاحضات ویژه دارد. موارد متعددی وجود داشته که به علت تبلیغات گمراه کننده و قراردادهای نامناسب ضرر مالی زیادی به خریداران وارد شده است. پیگیری مسائل حقوقی بعد از بوجود آمدن مشکل در کشور قبرس می‌تواند بسیار زمان بر و پر هزینه باشد.

طبق اعلام رسمی دولت قبرس شمالی کلیه خریدارن باید قبل از معامله ، مجوز خرید را از هیات وزیران قبرس دریافت کند. از طرفی این مساله به علت استعلام های مختلف از ارگانهایی مانند ثبت املاک و ارتش زمان بر است و حدود ۱۰ ماه طول می‌کشد. بنابر این هیچ فروشنده‌ ای در قبرس حاضر نیست ملکی را به شما بفروشد و منتظر دریافت پول در آینده بماند!

از سوی دیگر پرداخت هزینه های خرید ملک در قبرس شمالی قبل از دریافت مجوز از هیات وزیران این خطر را دارد که خریدار موفق به اخذ مجوز نشود و مجبور به فسخ معامله گردد. در این حالت فروشندگان زیر بار باز گرداندن هزینه‌ها نمی روند چرا که اولا این مشکل از سوی آنها نبوده و ثانیا آنها طی این مدت ملک را از لیست فروش خارج کرده اند و مرجوع کردن هزینه های خرید باعث ضرر آنها می‌شود. اگر چه این مورد بسیار کم اتفاق می افتد ولی آگاهی از آن خالی از لطف نیست. باید توجه داشت در اکثر مواقع مشکل دریافت نکردن مجوز خرید به خریداران محترم بر‌میگردد. برخی از مواردی که باعث ریجکت شدن مجوز خرید می‌شود شامل:

 • داشتن سابقه کیفری حاد خریدار یا بیماریهای خطرناک
 • قانون شکنی خریدار یا فروشنده در قبرس شمالی
 • خرید ملک در محدوده های نظامی
 • خرید ملک با اسناد نامعتبر یا معارض
 • خرید ملک از طریق پولشویی و فرار مالیاتی

استفاده از موسسات معتبر ایجنت : ما در موسسه بین المللی راهجو قانونی نیست که آن را نشناسیم و زبانی نیست که با آن سخن نگوییم.

خرید ملک بصورت اقساطی : البته در حالت معمولی خرید قسطی توصیه نمی‌شود زیرا با طولانی شدن روند اخذ سند، ریسکهای جدیدی مانند تغییر قوانین مهاجرتی و مالیاتی بوجود می‌آید ولی اگر احتمال عدم اخذ مجوز می دهید از این شرایط استفاده کنید.

بهرحال اگر در خصوص موارد بالا به مشکل برخوردید میتوانید فرد جایگزین جهت خرید ملک معرفی کنید. این مورد بغیر از حالتهایی که ملک دچار معارض یا مشکلات قانونی است راه حل مناسبی می‌باشد.

طبق قانون جدید در سال ۲۰۲۳ با موافقت هیئت وزیران زمان پاسخگویی به استعلام مجوز خرید از ۱۲ ماه به ۳ ماه تقلیل یافته است.


توصیه های مهم خرید ملک در قبرس شمالی

 • همواره فرایند خرید ملک در قبرس شمالی را از طریق وکلا و افراد با تجربه انجام دهید. اِیجنت‌های موسسه بین المللی راهجو در کنار شما هستند.
 • به هیچ عنوان قبل از امضا قرارداد ثمن معامله را پرداخت نکنید.
 • در انتخاب پروژه، شهر، جهت جغرافیایی و کیفیت ساخت ملک مورد نظر دقت کافی داشته باشید. عدم توجه به این مسایل می تواند در آیندههزینه های مازاد به شما تحمیل کند.
 • خرید ملک با اسناد معتبر ترک یا اکسچنج

مشاوره خرید ملک در قبرس شمالی

هنگام خرید ملک در قبرس علاوه بر نکات حقوقی و فنی، انتخاب شهر نیز حائز اهمیت است چرا که سکونت در شهر جدید باید منطبق با نیازهای شما باشید. اگر چه شهرهای قبرس شمالی با فاصله کمی از یکدیگر واقع شده اند ولی تفاوتهایی از لحاظ بازدهی سرمایه گذاری و سبک زندگی دارند. بعنوان مثال از لحاظ قیمت خرید ملک در قبرس شمالی؛ شهرهای گیرنه، منطقه ایسکله و لانگبیچ جزو گرانترین بخشهای قبرس شمالی هستند.

خرید ملک در قبرس شمالی شهر نیکوزیا

نیکوزیا که با نام لفکوسا یا لفگوشا نیز شناخته می شود، پایتخت قبرس شمالی و بزرگترین شهر این جزیره است. اگر هدف از خرید ملک در قبرس شمالی دسترسی به دانشگاههای بین المللی متنوع باشد، نیکوزیا یک انتخاب صحیح است. اگر چه در تمام شهرهای دیگر نیز دانشگاههای بین المللی وجود دارد ولی تمرکز دانشگاهی در این شهر بیشتر است. از معایب خرید ملک در نیکوزیا فاصله با سواحل زیبای مدیترانه ای است.

خرید ملک در قبرس شمالی شهر فاماگوستا

فاماگوستا یا ماگوسا شهری تاریخی در ساحل جنوب شرقی قبرس است. این شهر در سالیان اخیر به علت نزدیکی به پروژه های مسکونی بزرگ مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است. سواحل زیبا، مناطق باستانی، وجود دانشگاههای معروف مانند EMU از مزایای خرید ملک در فاماگوسا است.

خرید ملک در قبرس شمالی شهر گیرنه

بندرگیرنه
تصویری از بندر گیرنه

گیرنه یا کایرنیا یک بندر ساحلی در شمال جزیره قبرس است. یکی از متمایز ترین مزایای خرید ملک در گیرنه زندگی در میان فرهنگ متمایل به اروپایی است. در این شهر کلابهای شبانه و مراکز تفریحی بیشتری وجود دارد اما از لحاظ تعداد دانشگاه و تردد ترافیکی وضعیت مناسبی ندارد. خرید ملک در Girne برای کسانی که به دنبال ترکیبی از طبیعت، فرهنگ و شب زنده داری هستند بسیار مناسب است.

خرید ملک در قبرس شمالی شهر گوزل یورت

گوزلیورت که همچنین با نامهای (Gözelyurt و مورفو Morphou) نیز شناخته می‌شود یک شهر کوچک و کم جمعیت در شمال غرب جزیره قبرس است. اهمیت عمده شهر گوزل یورت به دلیل کشاورزی و تولید میوه مرکبات است. اگر به دنبال خرید ملک ارزان در قبرس شمالی هستید شهر گوزل یورت بهترین انتخاب است. از معایب خرید ملک در گوزلیورت جمعیت بسیار کم و کمبود امکانات نسبت به سایر شهرهای قبرس شمالی است.

خرید ملک در لانگبیچ قبرس شمالی

خرید ملک در منطقه لانگبیچ قبرس شمالی

منطقه لانگبیچ یکی از اهداف سرمایه گذاری ملک برای خارجی ها و مخصوصا ایرانی ها است. این نوار ساحلی شهر فاماگوستا را به منطقه ایسکله متصل میکند. به علت فعالیت کمپانی های بزرگ فروش ملک و بنگاه ها در این منطقه، شرایط مناسبی جهت خرید اقساطی و اجاره املاک وجود دارد. از مزایای خرید ملک در لانگبیچ فاصله نزدیک به شهر تاریخی ماگوسا و افزایش آمار خرید در این منطقه است.

خرید ملک در منطقه ایسکله قبرس شمالی

نمایی از پروژه ویلاهای دوقولو آماده تحویل در منطقه ایسکله قبرس شمالی

منطقه ایکسه (یا اسکله) در قبرس شمالی در نزدیکی شهر فاگوسا و بعد از لانگبیچ قرار دارد. خرید ملک در منطقه ایسکله قبرس شمالی برای افرادی که به دنبال خانه های ویلایی و نزدیک به دریا هستند توصیه می‌شود. قیمت املاک در این منطقه طی سالیان گذشته رشد مناسبی داشته است.


تجربه های خرید ملک در قبرس شمالی | نظرات در مورد خرید ملک در قبرس شمالی

در این بخش تجارب سرمایه گذاران و سوالاتی که بیشتر از ما پرسیده اید قرارداده ایم. علاوه بر این در انتهای مقاله سوالات پر تکرار خرید ملک در قبرس شمالی وجود دارد. در صورت تمایل شما هم می توانید تجربه ها و نظرات خرید ملک در قبرس شمالی را از طریق ارسال ویس یا چت در واتساپ با ما در میان بگذارید. امیدواریم اشتراک گذاری نظرات و تجربه ها بتواند به آگاهی بیشتر مخاطبین گرامی کمک کند.

خرید ملک در ترکیه بهتر است یا قبرس شمالی

هر دو کشور شرایط مناسب و تقریبا یکسانی دارند. ترکیه از لحاظ جغرافیا گسترده تر است و املاک متنوع تری دارد ولی از لحاظ شرایط پرداخت و رشد سود قبرس شمالی در سالیان اخیر شرایط بهتری برای ایرانی ها داشته است. در قبرس شمالی با پرداخت ۳۰درصد پیش پرداخت و مابقی اقساط بلند مدت بدون بهره، امکان خرید ملک و کسب سود سالیانه حداقل ۱۰درصد وجود دارد. از طرفی خرید و فروش املاک و مستغلات در قبرس شمالی با پوند انگلستان انجام می‌شود که اعتبار بالاتری نسبت به لیر ترکیه دارد. همچنین اگر هدف شما از خرید ملک دریافت اقامت آن کشور است، در ترکیه مجبور هستید ملک را از شخص حقیقی یا حقوقی ترکیه ای خریداری کنید ولی در قبرس شمالی چنین محدودیت هایی وجود ندارد.

بعد از خرید ملک در قبرس شمالی نگران مخارج زندگی و کسب درامد ثابت هستم

شما می توانید ۲ خانه بخرید و درامد ماهانه ثابت جهت زندگی داشته باشید و در این فرصت بدنبال کسب و کار مورد علاقه هم بگردید . فراموش نکنید مهاجرت فرصتهای جدیدی برای شما فراهم میکند پس نترسید.

آیا می توانم قبل از دریافت مجوز ملک خود را بفروشم؟

این بستگی به شرایط قرارداد فروش شما دارد  ما سعی میکنیم با چانه زنی امکان فروش قبل از گرفتن سند را در قرار لحاظ کنیم و این امتیاز را بنفع شما از فروشنده بگیریم.

آیا امکان خرید ملک در قبرس با ارز دیجیتال وبیتکوین وجود دارد؟

معاملات املاک با ارزهای دیجیتال مانند بیتکوین و تتر گاها انجام می‌شود ولی چنانچه بمنظور فرار مالیاتی و دور زدن قانون باشد جرم محسوب می‌شود. از طرفی خرید و فروش ملک در قبرس شمالی با ارزدیجیتال نیاز به دانش کافی دارد و عدم آگاهی می تواند سرمایه شما را در معرض ریسک بزرگ قرار دهد. در این خصوص می‌توانید از متخصصان راهجو مشاوره بگیرید.

آیا میتوانم پس از خرید ملک در قبرس شمالی اثاثیه منزل را از ایران بیاورم؟

بله شما میتوانید اسباب و اثاثیه خود را به قبرس انتقال دهید ولی از آنجایی که ممکن است برای شما پر هزینه باشد ترجیح بر این است که وسایل منزل را در قبرس شمالی خریداری کنید.


سخن آخر در مورد خرید ملک در قبرس شمالی

قبرس شمالی یک منطقه با آب و هوای ایده آل و در مسیر رشد اقتصادی است که سرمایه گذاریهای بلند مدت می تواند سود آوری قابل ملاحظه ای داشته باشد. ما نیز در این محتوا تلاش کردیم جنبه های مختلف خرید ملک در قبرس شمالی را بررسی کنیم اما باید توجه داشت مسایل حقوقی و سرمایه گذاری همیشه پیچیدگی های خاص خود را دارد مخصوصا اگر در کشوری اتفاق بیافتد که هیچگونه آشنایی از قوانین آن نداشته باشیم. از لحاظ حقوقی نیز ریسک خرید ملک در قبرس شمالی می‌تواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد و مخاطبین گرامی نباید فقط به نکات مختصر در فضای مجازی بسنده کنند.

 ما در موسسه بین المللی راهجو از تجارب حقوقی وکلایی استفاده میکنیم که سالیان طولانی در حوزه سرمایه گذاری خارجی تبحر دارند. در جهت رضایتمندی خریداران گرامی بسیاری از خدمات این موسسه شامل مشاوره و تکمیل فرم‌ها بصورت رایگان انجام می‌شود. سوالات شما را با عشق پاسخگو هستیم ( تماس با ما )


ارزانترین قیمت خانه در قبرس شمالی چند است؟

حداقل قیمت آپارتمان در قبرس شمالی جهت اخذ اقامت بطور متوسط ۶۰ الی ۷۰ هزار پوند است (سوئیت استدیو). در برخی از شهرها و مناطق ممکن است این قیمت کمی متفاوت باشد.

آیا امکان خرید ملک در قبرس شمالی بدون نیاز به حضور در این کشور وجود دارد.

بله. اینکار از طریق اعطا وکالت وجود دارد. موسسه بین المللی راهجو این خدمات را برای خریداران بصورت رایگان تسهیل میکند.

در صورت فوت خریدار بعد از خرید ملک در قبرس شمالی چه شرایطی بوجود می‌آید

اگر متوفی وصیت نامه داشته باشد، تقسیم وراثت مطابق وصیتنامه در خاک قبرس شمالی انجام می‌شود. این وصیت نامه باید از قبل در کشور قبرس ثبت شده باشد. اگر وصیت نامه وجود نداشته باشد، تقسیم دارایی مطابق قوانین کشور قبرس شمالی بصورت یکسان بین دختر و پسر انجام می‌شود.

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی چیست؟

۱-سرمایه گذاری به پوند انگلستان که یکی از با ثبات ترین ارزهای دنیاست
۲- اخذ اقامت از طریق خرید ملک
۳-امکان خرید اقساطی املاک بدون بهره (اقساط ۳تا ۵ساله)
۴- رشد سالیانه سرمایه گذاری حداقل ۱۰درصد در سال
۵-ضمانت اجاره ملک توسط فروشندگان به مدت ۳سال

شرایط اقساطی خرید ملک در قبرس شمالی چگونه است؟

در صورت نیاز به تحویل فوری ملک، پرداخت ۵۰ الی ۷۰ درصد از مبلغ الزامی است. و مابقی طی اقساط ۱تا ۸ ساله بدون بهره پرداخت می‌شود.
در صورت پیش خرید ملک، قسط بندی آن به شرح زیر است:
۳۰درصد در زمان امضا قرارداد
۴۰درصد موقع تحویل ملک
۳۰درصد باقی مانده پس از تحویل ملک طی مدت ۱تا ۸ سال بدون بهره پرداخت می شود.

آیا امکان اخذ وام جهت خرید ملک در قبرس شمالی وجود دارد؟

دریافت وام مسکن برای ایرانیان از بانکهای قبرس بسیار دشوار و دارای محدودیت های زیادی است ولی ممکن است در برخی موارد اگر خریدار محترم مشکل اقامتی نداشته باشد بتواند جهت اخذ وام اعتباری از بانکهای قبرس اقدام کند. معمولا امکان اخذ وام بین ۷۰ تا ۷۵ درصد از ارزش ملک و بصورت بدون بهره یا با بهره در اقساط ۱۲۰ یا ۲۴۰ ماهه پرداخت می‌شود. روش آسان تر برای دریافت وام خرید ملک از کمپانی هایی است که با بانکها قرارداد دارند و این وام را با اعتبار خودشان به خریداران می دهند.

آیا پس از خرید ملک در قبرس شمالی امکان دریافت پاسپورت وجود دارد؟

پاسخ بله: اگر فرد به مدت ۶سال در قبرس اقامت داشته باشد و قوانین اخذ شهروندی را رعایت کرده باشد می‌تواند نسبت به دریافت پاسپورت اقدام کند.

چگونه می‌توانیم پول به قبرس شمالی انتقال دهیم؟

در صورت خرید ملک و نیاز به انتقال وجه به قبرس شمالی، میتوانید
*از طریق وکلای موسسه بین المللی راهجو
*صرافی های مورد اعتماد
*یا واریز وجه بصورت مستقیم به فروشنده ملک اقدام کنید.

آیا داشتن اقامت قبرس شمالی تاثیری در سفر به کشورهای آمریکایی و اروپایی دارد؟

با ارائه مدارک به پلیس مهاجرت و داشتن دلایل موجه، سفر به کشورهای دیگر از طریق اقامت قبرس شمالی بسیار آسان تر از درخواست در ایران است.

آیا می توانم از طریق ثبت شرکت در قبرس شمالی نسبت به خرید اموال غیر منقول و ملک در قبرس شمالی اقدام کنم؟

بله. طبق قانون CAP 113 اگر شرکت بین المللی دارید میتوانید با تایید وزارت اقتصاد نسبت به تاسیس یک شعبه از آن در قبرس شمالی اقدام کنید. در غیر اینصورت طبق قانون CAP 109 میتوانید شرکت مجزا بصورت مسولیت محدود یا سهامی ثبت کنید و سپس نسبت به خرید ملک در قبرس شمالی اقدام کنید. کلیه شرکتهای ثبت شده بعنوان خارجی شناخته می‌شود. در صورت نیاز به استفاده از شرایط ثبت شرکتها برای افراد بومی قبرسی باید حداقل ۵۱ درصد از سهام آن در اختیار افراد شهروند قبرس باشد.

هزینه های جانبی خرید ملک در قبرس شمالی چقدر است؟

علاوه بر هزینه خرید خانه، ۲ دسته هزینه دیگر وجود دارد.
۱-هزینه های تجهیز و مبله کردن
۲-هزینه های اداری و مالیات
در مجموع بین ۱۰تا ۲۰ درصد از ارزش ملک به هزینه ها اضافه می‌شود.

میزان مالیات خرید ملک در قبرس شمالی چقدر است؟

مالیات تمبر و ثبت ۰.۵ (نیم) درصد
مالیات ارزش افزوده ۵درصد
مالیات انتقال سند برای اولین خرید ۶درصد (بارهای بعد ۱۲درصد)
«در مجـــــموع کـــــــل مالیاتها ۱۰.۵ درصد»

اخذ اقامت قبرس شمالی از طریق خرید ملک چقدر زمان می برد؟

اخذ اقامت قبرس شمالی از طریق خرید ملک بین ۴۰ روز تا ۲ ماه طول می‌کشد.

آیا می توانم پس از خرید ملک در قبرس شمالی به ایران بازگردم و اخذ اقامت را از ایران پیگیری کنم؟

خیر. طبق قوانین پلیس مهاجرت قبرس شمالی شما باید در سامانه اخذ اقامت ثبت نام کنید و مراحل پیشرفت را حداقل به ۶۰ درصد برسانید.

حداقل قیمت خرید ملک در قبرس شمالی چقدر است؟

حداقل قیمت خرید ملک در قبرس ۷۰ هزار پوند برای یک واحد استودیو (‌بدون خواب ) است.


برچسب‌ها:


نظر شما برای ما بسیار ارزشمند است.

امتیاز4.6 توسط 78نفر

اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید!

Telegram
WhatsApp
Twitter
Facebook
LinkedIn

14 دیدگاه دربارهٔ «مشاوره خرید ملک در قبرس شمالی»

 1. با سلام و خسته نباشید
  ایا با مبلغ دو و نیم میلیارد بصورت اقساطی امکان خرید اپارتمان یک خوابه در قبرس شمالی وجود دارد؟اگر بله در کدام منطقه؟

 2. ابراهیمی بهشتی

  سلام صبح به خیر
  ایا خرید ملک در قبرس شمالی فقط منجر به اقامت دایم میشود و یا شهروندی را هم می توان اخذ کرد

  1. درود ابراهیمی بهشتی عزیز: به راهجو خوش آمدید
   در ابتدا به شما اقامت داده می‌شود و در صورت رعایت قوانین و داشتن شرایط بعد از ۵ سال میتوانید درخواست شهروندی نمایید.

 3. سلام . من و همسر و دختر ۱۶ ساله ام قصد مهاجرت به قبرس داریم . آیا امکان خرید یک واحد استودیو برای اخذ اقامت وجود دارد؟ لطفا بفرمایید چه شرایطی دارد؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موسسه بین المللی راهـــجو، دارای مجوز ثبت رسمی در ایران است. جهت مشـــاوره‌رایــگان کلیک کنید:

حتما بخوانید...

هرگونه کپی برداری و استفاده از محتوای سایت حتی با ذکر منبع ممنــــوع است. جهت همکاری با موسسه بین المللی راهجو با ما در تماس باشید.