دانشگاه آمریکایی گیرنه قبرس GAU

نظر شما برای ما بسیار ارزشمند است.

امتیاز4.7 توسط 50نفر

اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید!

فرم زیر را تکمیل نمایید. به زودی با شما تماس میگیریم.

دانشگاه آمریکایی گیرنه قبرس GAU

Warning: Undefined array key "titleWrapper" in /home/raahjooc/public_html/wp-content/plugins/seo-by-rank-math/includes/modules/schema/blocks/toc/class-block-toc.php on line 103

راهنمای مطالعه

این مقاله به کوشش تیم تخصصی موسسه بین المللی راه‌جو جهت معرفی کامل شرایط تحصیل در دانشگاه آمریکایی گیرنه قبرس GAU تهیه شده است. اگر چه راه‌جو نماینده قانونی دانشگاه آمریکایی گیرنه قبرس است ولی همواره سعی کردیم اطلاعات اخذ پذیرش، فاند و فول فاند ، معرفی رشته ها ، هزینه شهریه و کیفیت و شرایط تحصیل در این دانشگاه آمریکایی را بدور از هرگونه تعصب در اختیار مخاطبین گرامی قرار دهیم. جهت اطلاع از سایر دانشگاههای قبرس شمالی اینجا را مطالعه کنید.

اطلاعات عمومی و تاریخچه مختصر درباره دانشگاه آمریکایی گیرنه قبرس GAU

دانشگاه آمریکایی گیرنه قبرس GAU که همچنین با نامهای (Girne American University) (GAU) شناخته میشود؛ در سال ۱۹۸۵ توسط فردی بنام Mr Serhat Akpinar در جزیره زیبای قبرس، شهر گیرنه تاسیس شد. اگرچه در شروع فعالیت تعداد دانشجویان فقط۷ نفر بود اما بعد از گذشت ۳دهه نزدیک به ۱۸۰۰۰ هزار دانشجو در این دانشگاه آمریکائی درس میخوانند.


امتیاز | رتبه | رنکینگ دانشگاه آمریکایی گیرنه قبرس GAU

معیار رتبه دهی توسط سازمانهای مختلف با ابزارهای مختلف سنجیده میشود. بنابر این اگر در مورد یک دانشگاه یکسان آمارهای متفاوتی را میبینید تعجب نکنید!. ما در این مقاله سعی کردیم از متوسط آمار و آنچه به واقعیت نزدیکتر است استفاده کنیم.جهت بررسی امتیاز و رنک این دانشگاه با ما همراه باشید.

Eduniversal که یک نهاد بین المللی ارزش سنجی در اروپا است در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ دانشگاه آمریکایی گیرنه قبرس GAU را در بخش مدیریت بازرگانی MBA به عنوان یکی از ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا معرفی کرد. همچنین در سال ۲۰۱۲ بخش معماری و هنرهای زیبای دانشگاه آمریکایی گیرنه توسط (Architecture Media Network) به عنوان دانشکده برتر در ترکیه و قبرس معرفی شد. (ویکی پدیا wikipedia)

عنوانتوضیح
🔖نام انگلیسیGirne American University
🔖نام فارسیدانشگاه گیرنه آمریکن
🖋نمادgirne american university logo
🥇رتبه کشوری۹
🥈رتبه جهان۴۷۴۳
👥تعداد دانشجو۱۸۰۰۰
🚻تعداد رشته ها
📈نرخ پذیرش۷۵ درصد
🏠نوع دانشگاهخصوصی
✍️زبان انگلیسی
پذیرش بین المللیدارد
برنامه تعامل برون مرزیدارد
آزمون ورودیآزمون زبان انگلیسی
خوابگاهدارد
بورسیه تحصیلیمعمولا ۵۰ تا ۷۵درصد
بورسیه تکمیلی تا ۱۰۰درصد
📝مدرک زبان انگلیسیمصاحبه (جهت مشاوره با راهجو تماس بگیرید)
🇨🇾موقعیتقبرس شمالی، گیرنه
📖سال تاسیس۱۹۸۵ میلادی
🇮🇷مورد تاییددر لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت قبرس و ترکیه YÖK – YÖDAK
📍آدرسÜniversite Yolu Sk, Karaman 99320
جدول رنک دانشگاه آمریکایی گیرنه قبرس GAU

مزایا | محاسن تحصیل در دانشگاه آمریکایی گیرنه قبرس GAU

 • دانشگاه آمریکایی گیرنه در قبرس شمالی دارای اعتبار جهانی با ۷ پردیس بین المللی در ۳ قاره
 • ارایه ۷۱ رشته در ۱۱ دانشکده و ۸ مدرسه و یک مدرسه تکمیلی
 • کتابخانه بزرگ با بیش از ۲۰هزار نسخه کتاب چاپی و ۱۶۵هزار کتاب الکترونیکی
 • بیش از ۲۰۰ همکاری آکادمیک با دانشگاه های معتبر جهانی
 • برنامه تبادل دانشجو برون مرزی
 • یک محیط امن بدون جرم در فاصله یک کیلومتری از دریای زیبای مدیترانه
 • امکان اخذ مدارک ۳ گانه بین المللی از دانشگاههای طرف قرارداد.
 • دانشگاه آمریکایی گیرنه در قبرس شمالی برنامه آموزش خلبانی با گواهی «آکادمی بین المللی هوانوردی (IAA)» ارائه می‌دهد. شرکت در دوره های آموزش خلبانی حتی برای افرادی که دانشجوی این دانشگاه نیستند امکانپذیر است.
Girne Amerikan Üniversitesi
مدرک سه گانه Girne Amerikan Üniversitesi

دانشگاه امریکایی گیرنه قبرس بواسطه عضویت در کنسرسیوم آموزشی آمریکا (AEC) این امکان را فراهم کرده تا دانشجویان بتوانند مدرک سه گانه از دانشگاههای زیر مجموعه AEC دریافت کنند و همچنین از این طریق فرصت حضور در برخی از کشورها را بدست آورند. در بخش زیر لیست کشورهای ثانویه و شرایط مربوط به آن آورده شده است.

مولداوی؛ کیشیناو : دانشجویان مقطع کارشناسی شامل رشته های «حسابداری، معماری، بازرگانی و مدیریت، مالی و بانکداری، اقتصاد عمومی، روابط بین الملل، حقوق، بازاریابی و تدارکات، علوم سیاسی، روانشناسی، گردشگری و برنامه انگلیسی» می توانند برای یک ترم یا حداکثر چهار به مولداوی برود.

سریلانکا؛ کلمبو : دانشجویان در رشته های بازرگانی، حسابداری، بازرگانی بین المللی، بازاریابی، گردشگری و مدیریت هتلداری، علوم سیاسی، بانکداری و مالی، روابط بین الملل و زبان و ادبیات انگلیسی. می‌توانند مدت 1 یا 2 ترم را در کلمبوی زیبا بگذرانند.

ترکیه؛ استانبول: دروس ترم های تابستان در شعبه استانبول ارائه می‌شود و دانشجویان می‌توانند از این فرصت بهره‌مند شوند.

امارات متحده عربی؛ دبی: در چهارچوب همکاری با دانشگاه Westford University، دوره های مدیریت بازرگانی MBA در امارات برگذار می‌شود. همچنین با قرارداد منعقد شده بین دانشگاه آمریکایی گیرنه و دانشگاه دبی-کانادا، امکان تحصیل بین یک الی دو ترم در دبی وجود دارد.

نیجریه: با امضا همکاری دانشگاه امریکایی گیرنه قبرس شمالی و دانشگاه معتبر نیجریه امکان تحصیل در سال اخر در نیجریه فراهم شده است.

آمریکای مرکزی؛ آنتیگوا : دانشجویان پرستاری و پزشکی دانشگاه Kyrenia American میتوانند از برنامه مبادله دانشجو در کارائیب با دانشگاه علوم بهداشت آنتیگوا استفاده کنند.

غنا؛ آکرا: این برنامه مشابه کشور نیجریه است و به دانشجویان این امکان را می‌دهد سال آخر در کالج علم و فناوری دانشگاه Regent شرکت کنند.

هند؛ کویمباتور: توافق همکاری دانشکده علم و هنر دانشگاه گیرنه با دانشگاه راتینام هند جهت تعامل دانشجو صورت گرفته است.

آمریکا؛ میسوری: برای دانشکده اقتصاد و تجارت ، امکان اخذ مدرک از دانشگاه میسوری آمریکا فراهم شد است.


ایرادات | معایب تحصیل در دانشگاه آمریکایی گیرنه قبرس GAU

❌ هزینه تحصیل در برخی از رشته های این دانشگاه اندکی بالاتر از سایر دانشگاه‌های مشابه است.

❌ در برخی از رشته ها بورسیه های تکمیلی وجود ندارد.

❌ این دانشگاه در نزدیکی دریا قرار دارد و به علت رطوبت بالا در فصل تابستان ممکن است برای عده‌ای مطلوب نباشد.


عضویت ها | اعتبار بخشی | نظارت و ارزیابی در دانشگاه آمریکایی گیرنه قبرس GAU

اعتباربخشی یک فرآیند ضامن کیفیت آموزش در دانشگاههای بین المللی است که در آن برنامه‌های دانشگاه توسط یک نهاد خارجی ارزیابی می‌شود تا مشخص شود که آیا استانداردهای لازم اجرا میشود یا خیر. در صورت رعایت استانداردها، گواهی معتبر توسط نهاد اعتباربخشی خارجی اعطا می‌شود. دقیقا مانند آموزشگاههای ایران که زیر نظر موسسه فنی حرفه ای فعالیت دارند.

دانشگاه آمریکایی گیرنه در قبرس شمالی اعتبارنامه های متعددی دارد. این دانشگاه توسط مرکز اطلاعات تشخیص ملی بریتانیا (UK NARIC) به رسمیت شناخته شده که این موضوع برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیلات عالیه و زندگی در انگلستان را دارند از اهمیت بالایی برخوردار است. برخی دیگر از اعتبارات دانشگاه آمریکایی گیرنه شامل موارد زیر است:

عضویت انجمن بین المللی دانشگاه ها (IAU)، فدراسیون توسعه مدیریت اروپایی (EFMD)، شورای اعتباربخشی مدارس و برنامه های کسب و کار (ACBSP)، راهنمای مدارس تجاری اروپا(Eurhodip)، شورای اروپایی مدارس بین المللی (ECIS)، شورای مدارس بین المللی (CIS)، شورای اروپا برای آموزش کسب و کار (ECBE)، انجمن اروپایی آموزش معماری (EAAE)، انجمن بین المللی آموزش و پرورش حرفه ای (IVETA) یونسکو است. علاوه بر اعتبار بخشی های ذکر شده، دانشگاه آمریکایی گیرنه از یک روش کنترل کیفیت داخلی بنام (IQM) استفاده میکند تا یک سیستم آموزشی با کیفیت بالا و دانشجو محور را ارايه دهد.

اعتبارات و عضویت دانشگاه آمریکایی گیرنه

محوطه | سایت | پردیس | کمپس | امکانات دانشگاه آمریکایی گیرنه در قبرس شمالی

نقشه کمپس دانشگاه آمریکایی گیرنه

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌شود کمپس دانشگاه آمریکایی Girne متشکل از ساختمان‌ها و بخش های متعدد از جمله اداری، تفریحی، ورزشی، و خوابگاه است. این دانشگاه کلاب های تفریحی متعددی دارد که دانشجویان را از مراجعه به مراکز تفریحی در شهر قبرس شمالی بی نیاز می‌کند. باشگاه های ورزشی گوناگون شامل:

بسکتبال/ والیبال/ استخر/ بیلیارد/ هوانوردی/ کریکت/ فوتبال/ هندبال/ بدنسازی/ اسب‌سواری/ رقص/ هنر/ جودو/ گلف/ بوکس/ تنیس و کشتی تنها بخشی از امکانات ورزشی تنها بخشی از کمپس این دانشگاه است. بعلت گسترده بودن محوطه سایت دانشگاه و کمپس آن به معرفی چند بخش در زیر بسنده کردیم. (تصاویر این بخش در انتهای مقاله قرار دارد)

عکس کمپس دانشگاه آمریکایی گیرنه

۱

سالن کنگره Spectrum : این سالن دارای ۴ کلاس درس بزرگ برای دوره های با ظرفیت بالا است. کافه استارلایت نیز در همین سالن واقع شده و در بین دانشجویان و کارکنان بسیار محبوب است.یک مرکز همایش ۱۰۰۰ نفری نیز در سالن اسپکتروم واقع شده و برای رویدادهای بین المللی و نمایش استفاده می شود.

۲

مجتمع هزاره: یک ساختمان پیشرفته با فناوری هوشمند است. در این مجتمع مدرسه انگلیسی، استودیوهای رادیو، تلویزیون و سینما، آژانس خبری، آزمایشگاه فیدلیو برای دانشجویان گردشگری، کتابخانه، سالن کنفرانس، سینما، کافه اتاق قرمز، عطرفروشی، مسجد، فروشگاه و چندین بخش خدماتی واقع شده است.

۳

ساختمان تکنوپارک: این بخش از دانشگاه امریکایی گیرنه آزمایشگاه‌های متعددی در خود گنجانده است. آزمایشگاه فناوری اطلاعات، تحقیق و توسعه/ مرکز تحقیقات و توسعه نرم افزار/ آزمایشگاه ماشین های الکتریکی و انرژی های جایگزین/ فیزیک/ شیمی/ مطالعات کار و ارگونومی/ مایکروویو و ارتباطات/ الکترونیک/ مکاترونیک/ شبیه ساز پل و ناوبری/شبیه ساز ارتباطات رادیویی و آزمایشگاه دریانوردی و ناوبری همگی در این بخش قرار دارند

۴

مجتمع آزادی: این بخش از دانشگاه آمریکایی گیرنه قبرس در سال ۲۰۱۳ برای دانشجویان حقوق و علوم اجتماعی افتتاح شد. در این ساختمان پنج آزمایشگاه، شش کلاس بزرگ، یک سالن نمونه سازی دادگاه، دفتر سخنرانی، اتاق جلسات، کافه تریا، اتاق استراحت، بخش فناوری اطلاعات، مرکز یادگیری، کلاس های درس و موزه آزادی قرار دارد.

۵

بخش آموزش امنیت دریایی: در این بخش از دانشگاه امریکایی GAU قایق های آموزشی، استخر و ایستگاه آتش نشانی قرار دارد تا دانشجویان رشته های مرتبط با دریا آموزش های مطابق با استاندارهای بالا و نزدیک به واقعیت را تجربه کنند.

۶

رستوران و کافه: در کمپس دانشگاه آمریکایی گیرنه چندین کافه و رستوران وجود دارد.

در شیرینی سرای Simit Sarayi همواره شیرینی های پخته شده گرم و تازه آماده است و دانشجویان ازین بخش برای عصرانه یا صبحانه همراه با چای استفاده میکنند.

رستوران Venue که بخشی از ساختمان هزاره است، غذاهای ایتالیایی ارائه می‌دهد.

کافه استارلایت اغلب غذاهای بسته بندی شده و خانگی دارد.

سرویس‌های حمل و نقل دانشگاه GAU

دانشگاه آمریکایی گیرنه جهت رفاه دانشجویان اتوبوس‌های ویژه‌ای در نظر گرفته است که بصورت مداوم در مسیر دانشگاه و مرکز شهر تردد می‌کنند و دانشجویان می‌توانند با ارائه کارت دانشجویی از این سرویس‌ها بصورت رایگان استفاده نمایند.


خوابگاه‌های دانشگاه آمریکایی گیرنه قبرس GAU

خوابگاه های دانشگاه امریکایی گیرنه قبرس

خوابگاه‌های دانشگاه امریکای گیرنه قبرس شمالی در سه دسته دخترانه، پسرانه، و مختلط با مساحت بین ۲۰تا ۴۰ متر مربع تقسیم بندی شده است که هر اتاق بین ۱تا۴ تخت را در خود جای داده است. قیمتها بطور متوسط برای هر نفر ۱۷۰۰یورو در سال میباشد که بر اساس تعداد تخت و امکانات موجود میتواند گرانتر یا ارزانتر باشد.

سرویس های رفت و آمد رایگان از صبح تا ۹شب در مسیر خوابگاه و مرکز شهر در جریان هستند. داروخانه، سوپرمارکت و نگهبانی بصورت شبانه روزی وجود دارد. فضاهای مشترک بصورت روزانه نظافت می‌شود و کلیه خوابگاه ها مجهز به وسایل اولیه مانند کتری برقی و مایکرو ویو و… هستند. دانشجویان می‌توانند در اوقات فراغت از فضای لابی و کافه تریا‌ها استفاده کنند و از گپ و گفت و بازی و تماشای تلویزیون لذت ببرند.

نام خوابگاهفاصله تا دانشگاهقیمت به یورو
در سال برای یکنفر
خوابگاه دختران
GORDON BENNETT
دارای اتاقهای ۱تخته/۲تخته/۴تخته
۳۰۰متر۱۱۵۵ الی ۲۶۰۰
خوابگاه دختران
ELYSIUM COURT
دارای اتاقهای معمولی و لوکس
واقع در دانشگاه۲۴۰۰ الی ۳۷۵۰
خوابگاه مردان
KARMI
دارای اتاقهای ۱تخته/۲تخته
۸۰۰متر ۱۳۰۰ الی ۲۴۰۰
خوابگاه زنان و مردان
KNOWLEDGE VILLAGE
۲کیلومتر۱۷۵۰ الی ۳۵۰۰
خوابگاه های دانشجویی GAU

*هزینه اینترنت و آب و برق بر اساس میزان مصرف محاسبه می‌شود.


لیست دانشکده ها و رشته های دانشگاه آمریکایی گیرنه قبرس GAU

در جدول زیر لیست کامل رشته‌ها و دانشکده ها و مدرسه های دانشگاه آمریکایی گیرنه آورده شده است. این جدول شامل کلیه مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد، و دکتری می‌باشد. در گروه عمران وظیفه سرپرستی به عهده استاد ایرانی آقای دکتر کبیر صادقی است. از دیگر اساتید معتبر ایرانی آقای «حسین صدر» است که مسولیت بخش معماری را به عهده دارد.

دانشکده هارشته ها
دانشکده مهندسی
(کارشناسی)
مهندسی عمران
مهندسی کامپیوتر
مهندسی برق و الکترونیک
مهندسی صنایع
مهندسی سیستم های انرژی
مهندسی مکانیک
مهندسی خودرو
دانشکده بازرگانی و اقتصاد
(کارشناسی)
حسابداری
بانکداری و مالی
مدیریت بازرگانی
اقتصاد
مدیریت بازرگانی بین المللی
سیستم های اطلاعات مدیریت
بازاریابی
دانشکده معماری، طراحی و هنرهای زیبا
(کارشناسی)
معماری
طراحی گرافیک
معماری داخلی
هنرهای پلاستیکی
هنرهای تجسمی
دانشکده تعلیم و تربیت
(کارشناسی)
کامپیوتر و فناوری
زبان انگلیسی
دانشکده سلامت
(کارشناسی)
مدیریت بحران
مدیریت مراقبت های بهداشتی
تغذیه و رژیم غذایی
کاردرمانی
دانشکده داروسازی
(۵ساله)
داروسازی
دانشکده ارتباطات
(لیسانس)
روابط عمومی
رادیو، تلویزیون و سینما
دانشکده علوم انسانی
(لیسانس)
فرهنگ و ادبیات آمریکا
زبان و ادبیات چینی
زبان و ادبیات انگلیسی
مترجمی انگلیسی
روانشناسی
دانشکده علوم سیاسی
(لیسانس)
روابط بین الملل
علوم سیاسی و مدیریت دولتی
دانشکده حقوق
(لیسانس)
حقوق مشترک
دانشکده علوم اجتماعی و کاربردی
(دکترا و ارشد)
معماری (ارشد)
معماری (Ph.D)
هنر و طراحی (ارشد)
مدیریت بازرگانی (ارشد)
دکتری مدیریت بازرگانی
دکتری مدیریت ارتباطات و رسانه
دکتری مهندسی کامپیوتر (PhD)
مهندسی کامپیوتر (ارشد)
مدیریت ساخت و ساز (ارشد)
دکتری مدیریت ساخت و ساز
اقتصاد (ارشد)
برق-الکترونیک (کارشناسی ارشد)
برق-الکترونیک (دکترا)
مدیریت مالی (MBA)
مهندسی صنایع (ارشد)
معماری داخلی (MA)
حقوق تجارت بین الملل (ارشد)
روابط بین الملل (ارشد)
روزنامه نگاری و صدا و سیما (ارشد)
سیستم های اطلاعات مدیریت (MBA)
دکتری سیستم های اطلاعات مدیریت
دکتری بازاریابی
بازاریابی (MBA)
تربیت بدنی و آموزش ورزش (MA)
روابط عمومی (کارشناسی ارشد)
روانشناسی اجتماعی (MA)
دکتری گردشگری و هتلداری
مدیریت گردشگری و هتلداری
دکتری کسب و کار حرفه ای
مدرسه فنی حرفه ایبرنامه حسابداری و مالیات
فناوری خودرو
بانک و بیمه
مدیریت بازرگانی
هواپیمایی کشوری و خدمات کابین
اوپراتوری کامپیوتری
برنامه نویسی کامپیوتر
فناوری الکترونیک
بازاریابی
روابط عمومی و بازاریابی
مدیریت گردشگری و هتلداری
دانشکده پرواز
(لیسانس)
مدیریت هوانوردی
خلبانی
مدرسه دریاییلجستیک و حمل و نقل
مهندسی دریا
کاپیتان و عرشه کشتی دریایی
مدرسه پرستاریپرستاری
مدرسه ورزش و تفریحمدیریت تفریح
مدیریت ورزشی (لیسانس)
مدرسه گردشگری و مهمانداریغذا و هنر آشپزی
مدیریت گردشگری و هتلداری (لیسانس)
دانشکده هنرهای نمایشیرقص و هنرهای نمایشی
لیست رشته های دانشگاه GAU قبرس

شهریه | هزینه تحصیل در دانشگاه آمریکایی گیرنه قبرس GAU

در این بخش به بررسی هزینه تحصیل در رشته های مختلف دانشگاه GAU می‌پردازیم. بمنظور سهولت، دسته بندی شهریه ها بر اساس گروه های مختلف مانند زیر گروه پزشکی | کارشناسی | کارشناسی ارشد | دکتری و مدارس انجام شده است.( *این مبالغ بدون احتساب بیمه و مالیات است)

موسسه بین المللی راه‌جـــو نماینده قانونی دانشگاه GAU در قبرس شمالی است. جهت اخذ بورسیه مازاد و ثبتنام رایــــگان با ما در تماس باشید.

دانشکده/رشتهشهریه یکسال
دانشکده مهندسی / معماری / پرستاری / کسب و کار / آموزش و پرورش
دانشکده علوم انسانی غذا شناسی / گردشگری / علوم بهداشت
دانشکده ارتباطات / دانشکده هوانوردی / مدرسه ورزشی / مدرسه دریایی / دانشکده حقوق
یورو ۳۱۰۰
هنرهای اجرایی۶۸۰۰ یورو
مدرسه فنی حرفه‌ای۲۷۵۰ یورو
داروسازی۴۲۱۲ یورو
پزشکی۷۵۲۵ یورو
خلبانی۶۹۴۵ یورو

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آمریکایی گیرنه به دو بخش پیوسته و ناپیوسته تقسیم شده است. دانشجویانی که دوره لیسانس را در دانشگاه آمریکایی گیرنه گذرانده‌اند، می‌توانند با هزینه کمتر در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند و در واقع متقاضی «کارشناسی ارشد پیوسته» محسوب می‌ شوند. سایر دانشجویانی که مدرک کارشناسی را در دانشگاه‌های دیگر اخذ کرده‌اند، متقاضی «کارشناسی ارشد ناپیوسته» محسوب می‌شوند و باید هزینه مازاد بپردازند.

کارشناسی ارشد ناپیوستههزینه ۲سال
شهریه خالص۳۷۵۰ یورو
شهریه نهایی با بیمه و مالیات۴۲۳۵ یورو
کارشناسی ارشد پیوستههزینه ۲سال
شهریه نهایی با بیمه و مالیات۲۶۵۰ یورو

شهریه کلیه رشته‌ها در مقطع دکترا ۷۲۵۰ یورو است که با احتساب بیمه مالیات مبلغ قابل پرداخت ۸۰۸۵یورو می‌باشد. این مبلغ شامل کل شهریه برای یک دوره ۴ساله است.


مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و ثبت نام دانشگاه آمریکایی گیرنه قبرس GAU

اگر مدرک زبان انگلیسی ندارید باید در آزمون زبان عمومی دانشگاه شرکت کنید و حداقل نمره ۶۰ از ۱۰۰ را کسب کنید. در غیر اینصورت دانشجو محسوب می‌شوید ولی باید در دوره های کلاس زبان شرکت کنید. اگر حداقل یکی از مدارک زبان انگلیسی زیر را دارید برای دانشگاه مورد قبول است.

 • آیلتس ۵
 • تافل IBT ۶۰
 • تافل CBT ۱۷۰
 • تافل PBT ۴۹۷
 • GCE/IGCSE حداقل C
 • FCE حداقل C
 • CPE/CAE حداقل C
 • آزمون SAT حداقل نمره ۷۴۰
 • آزمون PTE حداقل ۴۰

سایر مدارک عمومی مورد نیاز به شرح زیر است


گالری تصاویر دانشگاه امریکایی گیرنه قبرس شمالی

عکس‌های دانشگاه آمریکایی GAU


سوالات پر تکرار

آیا مدارک دانشگاه امریکایی گیرنه قبرس معتبر است؟

دانشگاه GAU دارای دانشکده هایی است که توسط نهادهای معتبر در اروپا و ایالات متحده اعتبار سنجی شده است. علاوه بر آن دانشگاه آمریکائی گیرنه استانداردهای تضمین کیفیت تحصیلی اروپایی (European Standards and Guidelines ) را رعایت میکند.

دانشگاه آمریکایی گیرنه GAU در کجا واقع شده است؟

این دانشگاه در بندر گیرنه واقع در قبرس شمالی قرار دارد و یک شعبه دیگر از آن در ترکیه است.

رتبه و رنکینگ دانشگاه آمریکایی گیرنه قبرس GAU چند است؟

این دانشگاه رتبه ۹ در کشور و رتبه ۴۷۴۳ در دنیا را بخود اختصاص داده است.

آیا بیمه دانشجویی اجباری است؟

بله، همه دانشجویان باید با پرداخت ۶۰یورو بیمه سلامت صادر شده از وزارت بهداشت قبرس شمالی را دریافت کنند.

آیا با گواهی دانشجویی امکان اخذ گواهی نامه رانندگی در قبرس وجود دارد؟

بله، دانشجویان می‌توانند با ارائه گواهی تحصیلی و پس از گذراندن دوره‌های رانندگی، گواهینامه رانندگی قبرس شمالی را دریافت کنند.


منابع: دانشگاه آمریکایی گیرنه و دبی

برچسب‌ها


نظر شما برای ما بسیار ارزشمند است.

امتیاز4.7 توسط 50نفر

اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید!

Telegram
WhatsApp
Twitter
Facebook
LinkedIn

5 دیدگاه دربارهٔ «دانشگاه آمریکایی گیرنه قبرس GAU»

 1. سلام خسته نباشید . درباره فیس دانجویان افغانی که اگر از میدان هوای ارجان دوباره دیپورت شود چگونه است ؟
  دومن فیس دانجویان چگونه باید پرداخت شود ؟

  1. Shabir Alizada عزیز درود به راهجو خوش آمدی
   مسافرانی که در فرودگاه دیپورت میشوند امکان اکسپت شدن در بارهای بعدی بسیار پایین و نزدیک به صفر است. هزینه های تحصیلی باید مستقیم به دانشگاه پرداخت شود. راهجو نماینده قانونی دانشگاه امریکایی گیرنه است و خدمات ما رایگان است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موسسه بین المللی راهـــجو، دارای مجوز ثبت رسمی در ایران است. جهت مشـــاوره‌رایــگان کلیک کنید:

حتما بخوانید...

هرگونه کپی برداری و استفاده از محتوای سایت حتی با ذکر منبع ممنــــوع است. جهت همکاری با موسسه بین المللی راهجو با ما در تماس باشید.