تحصیل در مدارس قبرس شمالی

نظر شما برای ما بسیار ارزشمند است.

امتیاز4.7 توسط 46نفر

اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید!

فرم زیر را تکمیل نمایید. به زودی با شما تماس میگیریم.

مدارس قبرس

در قبرس شمالی، پول رایج “لیر” است. اما به دلیل نوسانات قیمت لیر و برای سهولت درک بهتر هزینه‌ها، در این مقاله قیمت‌ها را به دلار و تومان تبدیل کردیم. نرخ دلار امروز (۰۹ خرداد ۱۴۰۳) در بازار آزاد حدود ۵۷,۰۰۰ تومان است.

به اطلاع کلیه کاربران گرامی می‌رسانیم؛ قوانین مربوط به تحصیل رایگان در مدارس دولتی قبرس برای ایرانیان از ابتدای مهرماه ۱۴۰۲ تغییر یافته است. توضیحات کامل در ادامه مقاله آمده است.

امروزه ﻧﻘﺶ واﻟﺪﯾﻦ در پیشرفت تحصیلی و آینده سازی فرزندان بسیار پر رنگ تر از گذشته شده است بگونه ای که والدین از همان سنین پایین به فکر تحصیل فرزندان در مدارس با کیفیت خارجی هستند. تحصیل در مدارس قبرس شمالی با امکانات عالی و مدیریت انگلیسی بهترین گزینه برای عزیزانی است که قصد مهاجرت به این کشور دارند. این مقاله به کوشش موسسه بین المللی راه‌جو تهیه شده و تلاش کرده ایم تا هر آنچه مربوط به تحصیل فرزندانتان در قبرس شمالی نیاز دارید؛ شامل معلومات درباره مدارس قبرس ،شرایط و هزینه های تحصیل در مدرسه های قبرس شمالی و همچنین لیست مهد‌کودک، مدرسه، دبیرستان و هنرستان های قبرس را در اختیار شما بگذاریم؛ با ما همراه باشید.


چرا مدارس قبرس شمالی؟

جزیره زیبای قبرس شمالی همچون مروارید پنهان دریای مدیترانه است. زبان رسمی قبرس شمالی ترکی می‌باشد. این جزیره با نرخ بیکاری ۵درصد به‌عنوان یکی از امن ترین کشورهای جهان با طبیعتی سرسبز، مناظر بکر و دل‌انگیز، فرهنگ صمیمی و دوستانه، جاذبه های توریستی، مکان‌های عالی برای اقامت و هزینه‌های کمتر نسبت به سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی و از همه مهمتر سادگی روند اخذ اقامت دائم، امروزه به عنوان کشور مقصد مورد توجه بسیاری از مهاجران از جمله ایرانیان قرار گرفته است.

کشور قبرس

ساختار کلی نظام آموزشی جزیره قبرس شمالی

نظام آموزشی قبرس شمالی در سال‌های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است به گونه ای که فارغ التحصیلان می توانند از بهترین دانشگاه های دنیا پذیرش بگیرند و یا در زمینه شغلی بهترین موقعیت ها را جذب کنند. مدارس در قبرس شمالی به سه نوع تقسیم بندی میشوند. مدارس دولتی. مدرسه های خصوصی و مدرسه های بین المللی
سیستم آموزش در مدرسه های این کشور مدرن و بر مبنای استانداردهای جهانی است. مدارس قبرس شمالی با کیفیت آموزش بسیار بالا، در سطح جهانی به رسمیت شناخته شده‌ و مدارک این مدرسه ها مورد تأیید جهانی است.

نظام آموزشی قبرس ترک شمالی شامل ۱۲ سال تحصیلی از سن ۶ تا ۱۸ سال است که بصورت زیر دسته بندی میشود:

 • پیش دبستانی در قبرس (۳تا۶ سالگی)
 • ۶ سال ابتدایی در قبرس (سن ۶تا ۱۲ سالگی)
 • ۳سال متوسطه دوره اول (معادل راهنمایی سابق در نظام آموزشی ایران)
 • ۳ سال متوسطه دوره دوم (معادل دبیرستان سابق در نظام آموزشی ایران)

پیش‌دبستانی

مقطع پیش‌دبستانی برای سنین ۳ الی ۶ ساله توسط مهدکودک ها یا مراکز پیش دبستانی در دو نوع دولتی و خصوصی ارائه می گردد؛ خانواده ها به انتخاب خود می توانند فرزندانشان را در مهدکودک های دولتی یا خصوصی ثبت نام نمایند. مقطع پیش دبستانی در کشور قبرس شمالی اختیاری می باشد.

شرایط آموزش و تحصیل دوره دبستان در قبرس

مقطع ابتدایی در دبستان های قبرس شمالی یک دوره ۶ساله است که برای سنین ۶ الی ۱۲ ساله برگزار می شود. پس از اتمام این دوره ، گواهی فارغ التحصیلی دوران ابتدایی به دانش آموزان ارائه می گردد. این دوره برای شهروندان قبرسی، اجباری و البته رایگان است.

مدرسه های قبرس

آموزش و تحصیل دوره متوسطه در مدارس قبرس

دبیرستان قبرس شمالی

مقطع متوسطه در مدرسه های قبرس شمالی شامل ۲دوره اول و دوم می‌باشدمدت دوره اول یا راهنمایی ۳ سال و دوره دوم که معادل دبیرستان است نیز ۳ سال و از سن ۱۵ تا ۱۸ سالگی برگزار می‌شود.

در دوره متوسطه اول، دروس عمومی و در دوره دوم دروس تخصصی تدریس می شود. دوره متوسطه اول (راهنمایی): مربوط به سالیان ۱۲ تا ۱۵ سالگی است. این دوره پیش نیاز دوره متوسه دوم یا همان دبیرستان است.

متوسطه دوره دوم (دبیرستان): این مقطع برای گروه سنی ۱۵ تا ۱۸ ساله طراحی و دارای یک برنامه آموزشی ۳ساله است. دانش آموزان در این دوره با کمک مشاوران، رشته تحصیلی مورد علاقه خود را انتخاب می کنند دقیقاً مثل ایران! بر اساس قوانین وزارت آموزش و فرهنگ قبرس، تحصیل تا پایان دوره متوسطه اول برای همه افراد اجباری می‌باشد؛ اما قطعاً ادامه تحصیل تا پایان دبیرستان برای دانش آموزان مفیدتر بوده و پس از اتمام این دوره می توانند برای تحصیلات عالی در دانشگاه اقدام نمایند.

مدارس فنی و حرفه‌ای شامل کالج‌هایی هستند که دانش‌آموزان علاقه‌مند به رشته‌های فنی می‌توانند مشاغل و مهارت‌های فنی، کشاورزی، پرستاری، گردشگری، مدیریت هتل و مواردی از این قبیل را آموزش ببینند. در سیستم آموزشی قبرس شمالی این امکان فراهم گردیده که دانش‌آموزان قبل از شروع به تحصیل در رشته ی مورد نظر، با حضور در محیط های کاری متناسب با رشته ی خود، از نزدیک و ملموس تر با آن حرفه آشنا شده و با اطمینان خاطر بیشتر رشته ی مورد نظر خود را انتخاب نمایند. تحصیل در دبیرستان‌های قبرس بدون آزمون ورودی است و دانش آموزان مقطع نهم و دوازدهم، در امتحانات مشترک نهایی طراحی شده توسط وزارت آموزش‌وپرورش در انتهای سال تحصیلی شرکت می کنند.

طبق بخشنامه جدید آموزش و پرورش قبرس شمالی، ایرانیان برای تحصیل در مدارس رایگان دولتی قبرس شمالی نیازمند مدرک زبان ترکی A2 برای دوره متوسطه اول(راهنمایی) و مدرک زبان ترکی B1 برای دوره متوسطه دوم (دبیرستان) می‌باشند. لازم به ذکر است این محدودیت فقط مربوط به شرایط تحصیل در مدرسه های دولتی قبرس می‌باشد و مدارس خصوصی و بین المللی این محدودیت را ندارند. بر این اساس شرکت در آزمون تومر و ارائه مدارک زبان ترکی برای تحصیل در مدارس دولتی قبرس الزامی شده است. اطلاعات دقیق تر درجدول زیر آمده است.

مقطعمدرک ترکیحداقل نمره
سوم تا پنجمA140
ششم تا هشتمA260
نهم تا دوازدهم B180
مدرک ترکی مورد نیاز برای مدارس قبرس

رشته‌های تحصیلی در دبیرستان‌های قبرس (دوره دوم متوسطه)

رشته‌های تحصیلی در دبیرستان‌های قبرس (دوره دوم متوسطه)

پس از ورود به مقطع دبیرستان یا همان متوسطه دوره دوم، دانش آموزان باید رشته تحصیلی خود را انتخاب نمایند. این مرحله از تحصیل شبیه رشته های ریاضی فیزیک و تجربی در ایران است/

 • گروه اول: ریاضی فیزیک انگلیسی (دروس این گروه شامل: ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، ادبیات ترکی، تاریخ ترکی، ادبیات قبرس، تاریخ قبرس، جغرافیای ترک و قبرس، ورزش، انگلیسی)
 • گروه دوم: ریاضی فیزیک ترکی ( ریاضی، ادبیات ترک، ادبیات قبرس، جغرافیای ترک و قبرس، انگلیسی، تاریخ قبرس، نقاشی یا موزیک ،محیط زیست، ورزش)
 • گروه سوم: علوم اجتماعی (ریاضی، ادبیات ترک، تاریخ، جغرافیای قبرس و ترک،انگلیسی، ادبیات قبرس، فناوری اطلاعات، نقاشی یا موزیک، محیط زیست، ورزش
 • گروه سوم: زبان های خارجی: ریاضی، ادبیات ترک، تاریخ، جغرافیای ترک و قبرس، انگلیسی، انتخاب یک زبان از بین زبانهای آلمانی- یونانی- فرانسوی) تاریخ قبرس، نقاشی یا موزیک، ورزش
 • گروه پنجم: آموزش مهارت‌های كارمندي و حسابداري ( مربوط به هنرستان ها)  
سیستم نمره‌دهی در مدارس قبرس شمالی
مدارس قبرس شمالی
مدرسه های قبرس شمالی

نمرات در دبستان های قبرس شمالی به صورت توصیفی می باشد و در قالب خیلی خوب، خوب، قابل قبول و نیاز به تلاش مشخص می شود. سیستم نمره‌دهی در دبیرستان به صورت ۱تا۱۰ می باشد و نمره قبولی ۵ است.

مدارس دولتی کشور قبرس شمالی

تحصیل در مدارس دولتی قبرس شمالی از دبستان تا دبیرستان رایگان است و فقط هزینه‌های مربوط به لباس، کتاب و نوشت افزار اخذ می‌گردد. شهروندان قبرسی و افرادی که سن آن‌ها زیر ۱۸ سال است و والدینشان، اقامت قبرس شمالی را داشته باشند، می‌توانند در مدارس دولتی قبرس بصورت رایگان تحصیل کنند. ساعات کلاسی مدارس قبرس (دولتی) معمولاً از ۸ صبح تا ۱ بعد از ظهر می باشد. زبان آموزش در این مدارس عمدتاً زبان ترکی می باشد اما زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم و زبان فرانسه یا روسی به انتخاب خود دانش آموز به عنوان زبان سوم در این مدارس تدریس می‌شود.

مدارس قبرس شمالی

فعالیت های فوق برنامه شامل کامپیوتر، موسیقی، ورزش و هنر ارائه می شود. در مدرسه های قبرس شمالی، رهبر مدرسه به عنوان رابط میان والدین و اولیای مدرسه بوده و به حل مسائل و مشکلات مربوط به دانش آموزان می پردازد. کودکان غیر بومی، به شرطی که بیش از دو سال در قبرس شمالی زندگی نکرده باشند می‌توانند بدون معاینه در این مدارس مشغول به تحصیل شوند.

مدیریت مدارس قبرس (دولتی) طبق برنامه درسی ابلاغ شده توسط وزارت آموزش‌وپرورش این کشور، انجام می‌پذیرد. همان‌طور که می دانید، پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان در تمامی مقاطع از مهد کودک تا دبیرستان به عنوان یک نقطه عطف بزرگ محسوب می‌شود؛ اعطای گواهینامه به دانش‌آموزان در صورت کسب رتبه بالا و نمرات عالی یکی دیگر از ویژگی های مدارس دولتی قبرس می باشد.

 • یکی از جنبه‌های مثبت و برجسته تحصیل در مدارس دولتی قبرس، رایگان بودن آن است. علاوه بر عدم دریافت شهریه، کتاب‌های درسی نیز به صورت رایگان در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد که این امر، مزیت قابل توجهی محسوب می‌شود؛ زیرا در برخی کشورها همچون ترکیه، هزینه‌های قابل ملاحظه‌ای برای تأمین کتاب‌های درسی از دانش‌آموزان دریافت می‌شود. تنها هزینه‌های پیش‌بینی شده برای دانش‌آموزان مدارس دولتی در قبرس، خرید لباس فرم مدرسه و نوشت‌افزار است که مبالغ ناچیزی را شامل می‌شود.
 • دانش‌آموزان در پایان دوره تحصیلی، مدرک رسمی زبان ترکی را دریافت می‌کنند. این مدرک می‌تواند برای افرادی که قصد ادامه تحصیل یا اشتغال در کشورهای ترک‌زبان همچون ترکیه و قبرس را دارند، بسیار مفید و ارزشمند باشد.
 • انتخاب مدرسه دولتی در قبرس بر اساس بررسی مدارک تحصیلی دانش‌آموز توسط اداره آموزش و پرورش این کشور صورت می‌گیرد. متأسفانه دانش‌آموزان به صورت شخصی قادر به انتخاب مدرسه مورد نظر خود نیستند.
 • یکی از شرایط ورود به مدارس دولتی قبرس، داشتن مدرک زبان ترکی است. بنابراین، افرادی که تسلط کافی به زبان ترکی ندارند و تنها به زبان‌های دیگری مانند انگلیسی مسلط هستند، امکان تحصیل در این مدارس را نخواهند داشت.

لیست مدارس دولتی در کشور قبرس شمالی

دانلود لیست کلیه مدارس و دبیرستارن های قبرس شمالی
 • Canbulat Secondry School (مدرسه راهنمایی جامبولات)
 • Alasya Primary School (مدرسه ابتدایی آلآسيا)
 • دبستان Karakol Primary School
 • Nimik Kemal Lisesi یکی از بهترین مدارس دولتی در فاماگوستا
 • Bekirpasha Lisesi دبیرستانی در منطقه اسکله در فاماگوستا
 • Shehit Ikerkarter دبستانی در منطقه اسکله در فاماگوستا
 • Marif (یک مدرسه دولتی انگلیسی‌زبان)
 • Çanakkale Ortaokulu (مدرسه راهنمایی)
 • مدارس تجارت: دانش‌آموزان زیر ۱۷ سال، می توانند در دوره های حرفه ای ۱تا۲ ساله به همراه کارآموزی شرکت کنند. رشته های مهارتی از قبیل عکاسی، گرافیک، لوله کشی ساختمان، برق و … در این مدارس ارائه می شود. توجه داشته باشید  مدارک این مدارس عموماً در مشاغل آزاد کاربرد دارند و برای ارائه به دانشگاه ها معتبر نخواهند بود.
 • هنرستان: در شهر فاماگوستا، در نزدیکی مدرسه نامیک کمال یک هنرستان وجود دارد.
لیست مدارس دولتی در دانشگاه مدیترانه شرقی فاماگوستا

این دانشگاه‌های بزرگ و دولتی در شهر ماگوسا واقع شده و تعداد ۵ مدرسه را در خود جای داده است. لیست این مدارس به شرح زیر است. لازم به ذکر است که هر کدام از این مدارس رشته های متنوعی در زیر مجموعه خود دارد.

مدرسه محاسبات تخصصی و فن آوری (فن آوری اطلاعات)
مدرسه تخصصی زبان های خارجی
مدرسه تخصصی حقوق
مدرسه تخصصی هتلداری وگردشگری
مدرسه تخصصی خدمات بهداشتی

مدارس خصوصی در قبرس شمالی

در مدارس خصوصی قبرس شمالی از دانش‌آموزان سالیانه هزینه ۷۰ تا۱۲۰ هزار لیر (معادل ۲۵۰۰تا ۴۵۰۰دلار دریافت می شود.که بسته به سن دانش آموز و نوع مدرسه می‌تواند متغیر باشد. سایر هزینه ها از قبیل هزینه یونیفرم، سرویس رفت و آمد و کتاب جداگانه محاسبه می شود. زبان اصلی تدریس در مدارس قبرس (خصوصی) انگلیسی بوده و محاوره ترکی دارند؛ با تحصیل در این مدارس قبرس، دانش‌آموزان زبان ترکی را به طور کامل آموزش می‌بینند. از دیگر مزیت‌های مدارس خصوصی نسبت به مدارس دولتی این است که دانش‌آموزان در مدارس خصوصی دو مدرک تحصیلی، یکی به زبان ترکی و دیگری به زبان انگلیسی دریافت خواهند کرد.

مدارس خصوصی قبرس تحت نظارت کامل وزارت آموزش‌وپرورش می باشند و  باید تمامی اصول مربوط به برنامه درسی پایه، ارزیابی، مسائل انضباطی و استانداردهای معلمان و شیوه تدریس رعایت شود.

ساعات تعطیلی در مدارس خصوصی، معمولاً 15:30 تا 16:30 بعدازظهر است. علاوه بر فعالیت های مدارس دولتی، در مدارس خصوصی جهت تشویق دانش آموزان در تقویت مهارت های مختلف ،کلاسهای فوق برنامه شامل رباتیک، شطرنج، ورزش، رقص، موسیقی و … برگزار میشود.

دو وعده صبحانه، ناهار و میان‌وعده صبح  و عصر شامل میوه، کیک و آبمیوه  نیز برای دانش آموزان فراهم می باشد.

مدارس بین‌المللی در قبرس شمالی

مدارس بین‌المللی قبرس شمالی مکانی مناسب برای دانش آموزان خارجی و مهاجر است بود؛ حتی گاهی افراد بومی قبرس نیز در این مدارس تحصیل میکنند اما در اصل طراحی این مدارس برای دانش‌آموزان بین‌المللی می باشد. از آنجایی که خانواده‌های مهاجر با اهداف کاری یا سرمایه گذاری نیازمند تحصیل فرزندانشان هستند و از طرف دیگر برخی دیگر خانواده‌ها خواستار مهاجرت فرزندانشان در سنین قبل از دانشگاه هستند، این مدارس بین‌المللی می‌توانند قیومیت فرزندان را عهده دار می‌شود چرا که برای مهاجرت افراد زیر ۱۸ سال همراهی قیم ضروری است.

مدارس بین‌المللی در قبرس شمالی، شامل مدرسه‌هایی با سیستم آمریکایی، انگلیسی است که به دو صورت مدارس روزانه و مدارس شبانه روزی هستند. در مدارس روزانه یکی از والدین می توانند به صورت دائم در قبرس همراه با فرزندان خود اقامت داشته باشند ولی در مدارس شبانه روزی قبرس نیازی به اقامت دائم یکی از والدین در زمان تحصیل فرزندان نیست.

لیست مدارس آمریکایی در قبرس شمالی و جنوبی

 • XAmerican Academy Larnaca- جنوبی
 • American Academy Limassol- جنوبی
 • Future Amerikan İlkokulu (Lefkoşa District)-شمالی
 • Girne Amerikan İlkokulu (Girne District)-شمالی

لیست مدارس بین‌المللی در قبرس شمالی

 • Logos School of English Education
 • Lighthouse School
 • Heritage Private School
 • Silverline Private School
 • IMS Private School
 • Foley’s School
 • American Academy School
 • PASCAL English School Lemesos

در ویکی پدیا Wikipedia  لیست کامل مدارس قبرس شمالی ارائه شده است.

هزینه تحصیل در مدارس بین‌المللی قبرس

هزینه مدارس بین المللی قبرس چه روزانه و چه شبانه روزی در مقایسه با سایر کشورها بسیار مناسب بوده و امکان پرداخت اقساطی شهریه نیز وجود دارد و بهرحال هزینه‌ی تحصیل در قبرس در این نوع مدارس نسبت به مدارس معمولی کمی بالاتر می باشد. مدارس بین‌المللی قبرس کیفیت بسیار بالایی دارند و دانش آموزان خیلی سریع می توانند چندین زبان شامل انگلیسی ترکی و فرانسوی و… مسلط شوند.

این مدارس اغلب مدارک معتبر بین المللی ارائه می دهند و در برخی از مدارس قبرس استانداردهای تدریس مشابه اروپا و سایر کشورهاست بنابراین امکان تبدیل دروس و انتقالی فراهم است. در مدارس شبانه‌روزی، امنیت دانش آموزان از طریق حراست 24 ساعته تآمین می گردد. در این مدارس وعده‌های غذایی به صورت کامل برای دانش‌آموزان فراهم می باشد؛ سرویس رفت و آمد به مدرسه، برگزاری اردو‌های تفریحی و اینترنت پرسرعت، بیمه‌ی درمانی و کتابخانه، استخرهای سرپوشیده، سالن‌های تئاتر، امکانات عالی علمی و موسیقی و … هم از دیگر موارد مدرسه های بین المللی قبرس است.

جهت اطلاع از هزینه تحصیل در قبرس برای مقاطع دانشگاهی کلیک کنید.

اکثر دانشگاه‌های قبرس بورسیه ویژه برای دانش آموزانی که تحصیلات دبیرستانی را در آن دانشگاه گذرانده باشند در نظر میگیرند و دانش آموزان می‌توانندبصورت مستقیم و با بورسیه بالا بعد از اتمام دبیرستان وارد دانشگاه شوند.

لیست مدارس بین‌المللی در قبرس شمالی

 • Logos School of English Education
 • Lighthouse School
 • Heritage Private School
 • Silverline Private School
 • IMS Private School
 • Foley’s School
 • American Academy School
 • PASCAL English School Lemesos
 • در ویکی پدیا Wikipedia  لیست کامل مدارس قبرس شمالی ارائه شده است.

آیا مدرسه ایرانی در قبرس شمالی وجود دارد؟

اگر چه برخی از والدین به دنبال بهترین مدرسه ایرانی در قبرس شمالی هستند ولی مدرسه ایرانی در قبرس شمالی به صورت خاص وجود ندارد. از طرفی تمامی مدرسه‌های قبرس شمالی شرایطی را فراهم آورده اند که هر یک از دانش آموزان بتوانند در آنجا به راحتی تحصیل نمایند؛ شما می توانید فرزندان خود را در هر کدام از انواع مدارس قبرس ثبت نام نمایید.

تصاویری از مدارس قبرس شمالی

مدارس دولتی و بین المللی چه تفاوتهایی دارند؟

هزینه مدارس دولتی قبرس رایگان است و فقط هزینه اندکی ( در حدود ۱۳ دلار معادل ۷۴۱,۰۰۰تومان در سال) بابت برخی خدمات دریافت می‌شود ولی مدارس خصوصی نمونه شهریه ای بین ۲۵۰۰ تا ۴۵۰۰ دلار در سال، (معادل ۱۴۲,۴۲۰,۰۰۰ تا ۲۵۶,۳۶۰,۰۰۰تومان) دریافت میکنند و از طرفی خدمات بیشتری ارايه میدهند.

متقاضیان مدارس دولتی متوسطه اول و دوم باید مدرک آزمون زبان ترکی داشته باشند ولی مدارس خصوصی و بین الملل بدون نیاز به مدرک زبان است و بصورت انگلیسی تدریس می‌شود.

سیستم ارزیابی نمرات در مدارس بین المللی قبرس بصورت IGCSE است. نمونه سوالات ارسالی و تصحیح امتحانات توسط انگلستان انجام می‌شود. با توجه به اعتبار بالای IGCSE دانش آموزانی که با این سیستم درس خوانده اند شانس و اولویت بالاتری در مقاطع تحصیلی بین الملل دارند. (در برخی از دانشگاه های معتبر جهان داشتن نمره بالاتر از ۸ IGCSE در تمامی دروس معیار پذیر قرار میگیرد.)

مدارک موردنیاز جهت ثبت نام در مدارس قبرس شمالی

از آنجا که مدارک مورد نیاز بر حسب نوع مدرسه و شرایط افراد متقاوت است حتما جهت ثبتام در مدارس قبرس از راهجو کمک بگیرید. به طور کلی مدارک مورد نیاز شامل موارد زیر است.

✅ کارت واکسیناسیون (دوران کرونا)،

✅ ترجمه شناسنامه فرزند و والدین

✅ پاسپورت با حداقل ۶ ماه تاریخ انقضا

✅ بیمه نامه و فرم درخواست

✅ گواهی پزشکی

✅ مدارک تحصیلی قبلی شامل گزارش یا کارنامه تأیید شده وزارت آموزش‌وپرورش و ترجمه رسمی اسناد است

✅ سند تمکن مالی، مدارک هویتی(پاسپورت یا شناسنامه) .

سخن آخر و مقایسه مدرسه های خصوصی، دولتی، شبانه روزی و آمریکایی قبرس و شرایط تحصیل در مدارس قبرس شمالی
مدرسه های قبرس

امیدواریم با مطالعه مقاله مدرسه های قبرس شمالی ، توانسته باشیم به تصمیم گیری و انتخاب شما کمک کرده باشیم. هر کدام از مدرسه های قبرس دارای محاسن و معایب است که باید به انتخاب شما بهترین گزینه انتخاب شود. به عنوان مثال مدارس قبرس (بخش دولتی) رایگان هستند ولی به زبان ترکی! .مدرسه های خصوصی و آمریکایی و بین المللی زبان انگلیسی هستند ولی هزینه بیشتر!. همچنین اگر نیاز دارید فرزندان بدون حضور والدین مهاجرت نمایند گزینه پیش‌رو مدارس بین المللی است. کارشناسان و مشاوران موسسه بین المللی راه‌جو برای پاسخگویی و رفع هر گونه ابهامات در این زمینه، آماده خدمات رسانی به شما عزیزان هستند.


بهترین مدرسه قبرس شمالی کدام است؟

مدارس قبرس شمالی عموما کیفیت بالایی دارند زیرا تحت نظارت سازمان آموزشی قبرس ارزیابی میشوند. مدرسه های دوئا کالج، مدرسه نجات و مدرسه نیر ایست near east جزو برترین مدارس قبرس هستند.

شروع سال تحصیلی در مدارس دبیرستان بین المللی قبرس چه زمانی هست؟

معمولا سپتامبر هر سال (اواخر فصل تابستان- اوایل مهر) ثبتنام ها شروع میشود.

شرایط تحصیل در مدارس قبرس چیست؟

داشتن سن زیر ۱۸ سال و مجوز اقامت والدین در قبرس شمالی (حضور والدین ضروری نیست)

آیا مدارس ایرانی در قبرس شمالی وجود دارد؟

تا کنون موردی که فقط مختص به ایرانی ها باشد گزارش نشده است. ایرانی های عزیز میتوانند در مدارس بین المللی یا دولتی ثبتام کنند.

هزینه تحصیل در مدارس قبرس شمالی چقدر است؟

هزینه تحصیل در مدارس دولتی رایگان و در مدارس خصوصی بین ( ۲۵۰۰ تا ۴۵۰۰ دلار) است

هزینه دبیرستان در قبرس شمالی چقدر است؟

دبیرستان در قبرس شمالی جزو دوره متوسطه دوم محسوب می‌شود. هزینه دبیرستان در قبرس شمالی برای مدارس دولتی رایگان و برای مدرسه های بین المللی حدودا بین ۲۵۰۰ تا ۴۵۰۰ دلار در سال است.

اگر به هر دلیل از تحصیل در مدارس قبرس منصرف شدیم. می توانیم ادامه تحصیل را در ایران انجام دهیم؟

بله، ابتدا آخرین مدرک تحصیلی را از مدرسه قبرس شمالی دریافت کنید. آنرا به تایید اداره آموزش و پروش نیکوزیا (لفکوشا) برسانید. سپس اسناد را به تایید سفارت ترکیه رسانده و در نهایت از طریق تایید اداره کل آموزش و پرورش ایران ادامه تحصیل دهید.


برچسب‌ها:

نظر شما برای ما بسیار ارزشمند است.

امتیاز4.7 توسط 46نفر

اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید!

Telegram
WhatsApp
Twitter
Facebook
LinkedIn

30 دیدگاه دربارهٔ «تحصیل در مدارس قبرس شمالی»

 1. سلام ببخشید من 17 سالمه و کلاس یازدهم هستم خواستم بدونم می تونم برای کلاس 12 به دبیرستان های بین المللی قبرس برم و بدون حضور والدین؟ و میشه تخفیف یا بورسیه گرفت؟ چون من برنامه نویسی پایتون و هوش مصنوعی و توسعه وبسایت انجام می دم و سطح زبانم هم خوبه و اینها شامل استعداد های برتر برای بورسیه میشه؟

  1. آریو عزیز درود بر شما
   استعداد و مهارتهای شما کاربردی و قابل تحسین است
   بله شما می توانید بدون حضور والدین در قبرس تحصیل کنید. در این خصوص چگونگی و قیمتها از کارشناسان ما مشاوره تلفنی رایگان بگیرید

 2. سلام وقتتون بخیر
  دخترم امسال کلاس دهم هست و رشته تجربی
  به نظرتون میتونه در رشته تجربی در قبرس تحصیل بکنه
  وایا سایتی رو میشناسید که بشه کتاب هایی در دبیرستان های اونجا تدریس میشه رو دانلود کرد

  1. Ayli عزیز درود بر شما به راهجو خوش آمدید
   امکان ادامه تحصیل فرزندتان در کلاس ۱۱ وجود دارد. هیچ سایتی برای دانلود کتاب نیست اگر نیاز به تهیه کتابها دارید با ما تماس بگیرید

 3. سلام یه سوال من متوجه یه موضوع نشدم مدارس دولتی خصوصی و اینتر نشنال سه مدل مدرسه هست یا خصوصی همون اینترنشناله
  ولی بعضی جاهای مقاله شما خصوصی و اینترنشنالو یکی تو ضیح داده میخوام بدونم هزینه خصوصی با اینترنشنال فرق داره اگه داره هرکدوم هزینشون چه حدودیه جدا جدا

  1. نیر عزیز درود بر شما
   در واقع مدارس بین الملل همان مدارس خصوصی هستند که استانداردهای بالاتر مطابق بین المللی دارند. مدارسی که مناسب ایرانیان است همان مدارس بین الملل (اینترنشنال)هستند. هزینه هایی که شما باید پرداخت کنید مربوط به مدارس بین المللی با شهریه حدودا ۲ تا ۴ هزار دلار در سال است. جهت مشاوره رایگان از بخش تماس با ما اقدام کنید.

 4. سلام ببخشيد خواستم بدونم اگر بچه اي در مقطع دبستان بخواد در قبرس تحصيل كنه آيا يكي از والدين ميتونه همراهش باشه؟

  1. کاربر گرامی درود بر شما:
   بایستی یکی از والدین شرایط اقامت قبرس شمالی داشته باشد تا امکان تحصیل فرزند فراهم شود. ( نیاز به حضور والدین در خاک قبرس نیست ولی داشتن اقامت الزامی است)

 5. سلام وقت بخیر.پسرم سال دهم رشته الکترونیک ه می‌ره امسال 1402.میتونه سال بعد واسه ادامه تحصیل در قبرس اقدام کنه.شهریه و شرایط حضورش چگونست . سپاس از شما

  1. مجتبی حسینی درود بر شما به راهجو خوش آمدید
   بله میتوانند ادامه تحصیلات متوسطه دوم را انجام دهند ولی یکی از والدین باید دارای شرایط اقامت در قبرس باشد. حهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

 6. سلام دخترم امسال پایه نهم تحصیل می کنه سوالم اینکه در قبرس همان پایه می شود و اینکه زبان ترکی بلد نیست و انگلیسی رو مشغوله خوندنه برای تحصیل در مدارس به مشکل برنمی خوره

  1. یکتا عزیز. درود ، از تماس شما با راهجو خوش حالیم
   پاسخ بله. از همان پایه میتوانند ادامه دهند.
   سوال دوم: مدارس بین المللی انگلسی زبان هستند و از این بابت مشکلی بوجود نمیاد

 7. سلام پسر ۱۷ ساله دارم میخواهم در مدرسه اینتر نشنال ثبت نام کنم امکان حضور پدر ومادر را در کشور قبرس نداره چون در ایران شاغل هستیم آیا امکان پذیر است ؟ وسوال دوم هزینه ی مدرسه انتر نشنال شبانه روزی چقدر است ؟

 8. سلام، پسرم سال گذشته مدرسه ابتدایی دولتی کلاس اول رو گذرونده. امسال میخواهم کلاس دوم رو در مدرسه بین المللی ثبت نام کنم لطفا بفرمایید هزینه این مدارس چقدر هست و ایا در فاماگوستا مدرسه بین المللی داریم؟ ممنون

  1. فاطمه عزیز درود بر شما. از تماس شما ممنونیم
   بله مدرسه بین المللی در فاماگوسا وجود دارد. شهریه سالیانه بین ۸۰ تا ۱۲۰ هزار لیر (معادل ۳هزار دلار تا ۴۵۰۰دلار)

 9. با سلام و خسته نباشید دختر من ۱۶ ساله است و ایران در رشته ریاضی مشغول بوده ولی میخواد تغییر رشته بده ودر رشته طراحی دوخت ادامه بده میخواستم بدونم در قبرس شمالی هنرستانی هستش که مطرح باشه برای این رشته؟؟ با تشکر

  1. آرزو عزیز درود بر شما. این رشته در قبرس شمالی وجود دارد ولی انتخاب شما را در هنرستان بسیار محدود میکند. با توجه به اینکه رشته طراحی دوخت و فشن یک رشته تخصصی در دانشگاه های قبرس است بنابر این روش بهتر این است که ابتدا در یکی از هنرستانهای قبرس ثبت نام کنید و سپس وارد رشته تخصصی در دانشگاه شوید .

 10. سلام شروع و آغاز دبیرستان ها در قبرس چه زمانی است؟! با شروع تحصیل تو ترکیه تفاوت داره؟!و اینکه حتما برای ثبت نام تو مدارس دولتی قبرس باید والدین اقامت دائم داشته باشن؟

  1. سلام visitor6298 عزیز: زمان شروع کلاس های مداس قبرس از سپتامبر( نیمه شهریور است) و مانند ترکیه است. برای تحصیل در مدرسه های دولتی قبرس شمالی نیاز به حضور دایمی والدین نیست اما داشتن شرایط اقامت ضروری است.

 11. با سلام وخسته نباشيد اگر فرزندمون رو در مدرسه ثبت نام اوليه بكنيم براي اقامت يكي ازوالدين بدون خريد ملك چقدر ميبايست هزينه بديم

  1. عباسی عزیز درود بر شما:
   برای اقامت والدین اگر نیاز به پیگیری از طریق وکیل باشد هزینه شما بین ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار است که در این خصوص باید شرایط و مدارک شما بررسی شود. در صورتی که نیاز به وکیل نباشد ثبت نام شما بصورت رایگان از طریق ما انجام میشود
   سایر هزینه های زندگی برای یکی از والدین با احتساب خورد و خوراک حدودا ۷۰۰ دلار در ماه است.

 12. با سلام وخسته نباشيد اگربخواهيم فرزندمون در مدرسه بين الامالي ثبت نام كنيم قبل از احتياج به اقامت والدين ميباشد يا خير

  1. با سلام در ابتدا نیاز به حضور والدین نیست. ولی بعد از ثبت نام اولیه فرایند اقامت والدین شروع میشه. چون بچه ها زیر ۱۸ سال هستند نیاز به حضانت دارند . خرید ملک توسط والدین مشکل اقامت و هزینه های جانبی را حل میکند. بغیر از خرید ملک راههای دیگر هم وجود دارد.

 13. سلام، آیا یکی از والدین برای همراهی فرزندی که در مدرسه بین المللی تحصیل می کند می تواند بدون خرید ملک در قبرس اقامت داشته باشد؟ متوسط هزینه زندگی ۲ نفر شامل مسکن و بیمه و …. چقدر در ماه است؟

  1. درود یاسمن عزیز ؛ به راهجو خوش آمدید
   جواب بله. امکان اقامت والدین از طریق تحصیل فرزند وجود دارد. ولی شرایط اخذ چنین اقامتی مربوط به مدرسه نمیشود و باید جداگانه انجام شود . چنانچه از طریق موسسه بین المللی راهجو اقدام نمایید خدمات مشاوره و تکمیل فرمها و انجام مراحل بصورت رایگان انجام میشود.
   پاسخ سوال دوم: حدودا ۵۰۰ الی ۶۰۰ دلار در ماه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موسسه بین المللی راهـــجو، دارای مجوز ثبت رسمی در ایران است. جهت مشـــاوره‌رایــگان کلیک کنید:

حتما بخوانید...

هرگونه کپی برداری و استفاده از محتوای سایت حتی با ذکر منبع ممنــــوع است. جهت همکاری با موسسه بین المللی راهجو با ما در تماس باشید.