روش‌های مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان و آیلتس

نظر شما برای ما بسیار ارزشمند است.

امتیاز4.8 توسط 55نفر

اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید!

فرم زیر را تکمیل نمایید. به زودی با شما تماس میگیریم.

مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان

Warning: Undefined array key "titleWrapper" in /home/raahjooc/public_html/wp-content/plugins/seo-by-rank-math/includes/modules/schema/blocks/toc/class-block-toc.php on line 103

پیشگفتار مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان

داشتن مدرک زبان انگلیسی در بسیاری از کشورهای جهان یکی از شروط اصلی برای اپلای یا اخذ پذیرش تحصیلی است؛ ارائه این مدرک، معرف سطح مهارت زبان انگلیسی شما به‌عنوان یک کاندید موفق به دانشگاه مقصد خواهد بود. از طرفی شرکت در آزمون‌های زبان نظیر تافل و آیلتس و کسب نمره قبولی کار بسیار سختی است؛ مخصوصاً برای کسانی که هیچ پیش‌زمینه‌ای دراین‌خصوص ندارند. شاید برای شما هم پیش‌آمده باشد که به‌خاطر ترس از شرکت در آزمون‌های زبان یا عدم موفقیت در این آزمون‌ها، فکر تحصیل در بهترین مقاصد مهاجرتی و دانشگاه‌های برتر دنیا را از ذهنتان پاک‌کرده باشید؛ اما خبر خوب این است که مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان نیز امکان‌پذیر بوده و بسیاری از دانشگاه‌ها این فرصت را برای دانشجویان فراهم کرده‌اند. راهجـــــــو در این مسیر کنار شماست تا برخی از روشهای تحصيل بدون مدرك زبان را بررسی کنیم.


روش ۱

تحصیل در کشورهایی که زبان انگلیسی به عنوان زبان اول است

بسیاری از دانشگاه ها در کشورهایی که زبان انگلیسی را به طور گسترده در کشورشان استفاده می‌کنند، برای پذیرش نیازی به آیلتس یا تافل ندارند. در این کشورها، اغلب فرض را بر این گذاشته اند که زبان انگلیسی مورد استفاده عوام است و ممکن است نیازی به آزمون های اضافی مهارت انگلیسی نداشته باشند. بنابر این می‌توان با یافتن رشته مورد در چنین دانشگاه‌هایی از مزیت تحصيل بدون مدرك زبان استفاده کرد. نمونه هایی از دانشگاه‌ها برای مهاجرت بدون آیلتس عبارت اند از:

انگلستان: دانشگاه شفیلد دانشگاه وارویک دانشگاه لیدز دانشگاه ساوتهمپتون دانشگاه کالج لندن (UCL)
استرالیا: دانشگاه نیوکاسل دانشگاه استرالیای غربی دانشگاه دیکین دانشگاه RMIT دانشگاه کرتین
کانادا: دانشگاه سایمون فریزر دانشگاه آلبرتا دانشگاه اتاوا دانشگاه یورک دانشگاه مموریال نیوفاندلند
ایالات متحده: دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، نورتریج دانشگاه ایالتی پورتلند دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو دانشگاه ایالتی آریزونا کاربوندیل دانشگاه ایلینوی جنوبی

توجه داشته باشید لیست بالا به معنای عدم نیاز مدرک زبان «برای کل دانشگاهها نیست!» و متقاضیان باید شانس خود را برای رشته ی مورد نظر از میان لیست رشته دانشگاه‌ها امتحان کنند. از ایراداتی که این روش دارد مهاجرت دشوار به این کشورها و مخصوصا ایالات متحده آمریکا است. اگر این روش برای شما مناسب نیست نا امید نشوید، این مقاله همچنان ادامه دارد…


روش ۲

مهاجرت بدون مدرک زبان آیلتس با آزمون‌ها جایگزین

راه دوم برای تحصیل در خارج از کشور بدون آیلتس یا تافل این است که به دنبال دانشگاه هایی باشید که روشهای جایگزین این آزمون‌ها را می پذیرند. برخی از دانشگاه‌ها تشخیص می‌دهند که دانش‌آموزان ممکن است مهارت زبان انگلیسی را از راه‌هایی غیر از آزمون‌های استاندارد مانند IELTS یا TOFEL کسب کرده باشند. در این موارد، دانشگاه ها ممکن است مدارک جایگزین مهارت انگلیسی را به عنوان سندی دال بر مهارت زبان بپذیرند. به عنوان مثال:

ریز نمرات رسمی مدرسه: اگر دانش آموزی تحصیلات متوسطه یا عالی خود را در مدارس معتبر بین المللی به پایان رسانده باشد، برخی از دانشگاه ها ممکن است ریز نمرات رسمی این مدارس را به عنوان مدرکی برای تسلط به زبان انگلیسی بپذیرند.

شرکت در آزمونهای جایگزین: آزمونهای متنوعی جهت سنجش مهارت زبان انگلیسی در سطح بین المللی وجود دارد. برخی از آنها میتواند آسان تر از آیلتس باشد که بستگی به مهارتهای فردی و کشور مقصد دارد . این آزمونها را بررسی کنید.

 • آزمون PTE
 • آزمون CAE
 • آزمون CPE
 • آزمون OET
 • آزمون SAT
 • آزمون GRE
 • آزمون دولینگو DET

روش ۳

استفاده از دورهای فشرده زبان انگلیسی خارج از کشور برای مهاجرت بدون آیلتس

شاید تصور کنید این روش پر هزینه است ولی بهتر است بدانید این روش در اکثر مواقع بازدهی بسیار بالاتری نسبت به یادگیری زبان در ایران دارد چرا که تاثیر قرار گیری در محیط خارجی جهت یادگیری بسیار بالا است و در دوره کوتاه تری به نتیجه می‌رسید بنابر این در وقت و زمان هم صرفه جویی کرده اید. دوره های زبان انگلیسی خارج از کشور معمولا ۳ دسته هستند.

 • شرکت در دوره های کلاس زبان دانشگاه مربوطه (کالج) : اکثر دانشگاه های خارجی برای دانشجویانی که مدرک زبان ندارند دوره هایی را در بخش کالج طراحی کرده اند که معمولا ۱ یا ۲ ترم تحصیلی طول می‌کشد.
 • شرکت در دوره های ترم تابستان زبان انگلیسی : از آنجایی که دوره های تابستان کوتاه است فرصت مناسبی برای یادگیری زبان و اخذ مدرک با هزینه کم در کشورهای خارجی است
 • شرکت در کلاسهای زبان موسسات خارجی: موسسات و دانشگاههای زیادی در دنیا وجود دارند که آموزشهای زبان انگلیسی را انجام می‌دهند. به عنوان مثال در دانشگاه CIU در قبرس شمالی با هزینه ۴۴۰یورو در ماه آموزشهای لازم را به افراد متقاضی بورسیه بدون مدرک زبان انگلیسی ارائه می دهد. در لیست زیر سایر موسسات و هزینه آنها را معرفی کرده ایم.

لیست و هزینه کلاسهای زبان انگلیسی در خارج از کشور

 • قاره اروپا:
  آکادمی زبان انگلیسی (مالتا Malta): هزینه از 190 یورو در هفته شروع می شود.
  Anglo-Continental (انگلیس): هزینه از 185 پوند در هفته شروع می شود.
 • قاره آسیا:
  شورای بریتانیا (هند British Council): دوره هایی را ارائه می دهد که از 23000 INR در هر سطح شروع می شود.
  Inlingua (مالزی): هزینه برای هر ۱۰ ساعت آموزش از 1100 رینگیت شروع می شود.
 • قاره آفریقا:
  مطالعات امید خوب (آفریقای جنوبی Good Hope Studies): شهریه از 2900 ZAR در هفته شروع می شود.
  شورای بریتانیا در (نیجریه): قیمت از 160000 NGN در هر سطح شروع می شود.
 • آمریکای شمالی:
  موسسه زبان انگلیسی در دانشگاه بریتیش کلمبیا (کانادا): شهریه از 4200 دلار کانادا برای یک دوره 12 هفته ای.
  موسسه زبان انگلیسی در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی (ایالات متحده آمریکا): شهریه از 3250 دلار آمریکا برای یک دوره 6 هفته ای.
 • آمریکای جنوبی:
  آکادمی زبان Open Hearts (اکوادور): هزینه از 900 دلار در هفته شروع می شود.
  Alianza Cultural Uruguay-Estados Unidos (اروگوئه): هزینه از 780 دلار آمریکا برای یک برنامه 4 هفته ای.
 • قاره استرالیا/اقیانوسیه:
  آکادمی زبان انگلیسی سیدنی (استرالیا):شهریه از 360 AUD در هفته شروع می شود.
  بین المللی مطالعات زبان (نیوزیلند): شهریه از 360 NZD در هفته شروع می شود.

روش ۴

شرکت در آزمونهای آنلاین برای مهاجرت تحصیلی بدون مدرک

شاید عجیب بنظر برسد وقتی یکنفر بدون مدرک زبان انگلیسی است، چه اهمیتی بین آزمون حضوری و آنلاین وجود دارد؟ در پاسخ باید بگوییم در آزمونهای آنلاین شرایط بسیار مناسب تری از لحاظ روحی و امکانات محیطی مانند نحوه نشستن یا شنیدن صدای آزمون گیرنده وجود دارد که تا حد زیادی از میزان استرس کاهش می دهد و این یک امتیاز بسیار عالی است که می‌توانید از آن بهره ببرید. نمونه هایی از این آزمون ها را در زیر برایتان لیست کرده ایم.

 • آزمون انگلیسی Duolingo: این آزمون آنلاین توسط بسیاری از دانشگاه ها پذیرفته شده است و مهارت های خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن را ارزیابی می کند. هزینه آن 49 دلار است و مدت آزمون حدود یک ساعت طول می کشد.
 • TOEFL iBT Special Edition: این آزمون اکنون می تواند در خانه و با استفاده از رایانه با دوربین و میکروفون برگزار شود و مهارت های خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن را ارزیابی می‌کند این آزمون توسط بسیاری از دانشگاه ها پذیرفته می شود. هزینه امتحان بر اساس مکان متفاوت است.
 • آزمون شاخص آیلتس (آیلتس ایندکس): این آزمون آنلاین توسط بسیاری از دانشگاه ها پذیرفته شده است و مهارت های خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن را می سنجد. آزمون بر روی کامپیوتر انجام می شود و در اکثر کشورها موجود است. هزینه بر اساس مکان متفاوت است.
 • EF SET: این آزمون آنلاین رایگان مهارت انگلیسی برای ارزیابی مهارت های زبان استفاده می شود در بسیاری از دانشگاهها استفاده می‌شود و شامل مهارت های خواندن، نوشتن، گوش دادن است.
 • Rosetta Stone: این نرم افزار محبوب دوره های یادگیری زبان آنلاین مهارت انگلیسی را ارائه می دهد. هزینه بسته به سطح دوره و مدت زمانی که برای اشتراک انتخاب می کنید متفاوت است.
 • TOEIC (تست زبان انگلیسی برای ارتباطات بین المللی): هزینه این آزمون که مشابه تافل است حدودا بین ۸۰ تا ۲۵۰دلار آمریکا است.

روش ۵

استفاده از کشور واسط برای تحصیل بدون مدرک زبان در کشور نهایی

تحصیل در کشور واسط: گاهی اوقات مهاجرت بدون مدرک زبان انگلیسی بصورت مستقیم کار را دشوار میکند. اما می‌توان با استفاده از تحصیل اولیه در یک کشور به عنوان پلِ عبور، وارد کشور ثانویه شد. از مزیت های این روش پرهیز از اتلاف وقت جهت مهارتهای آزمون زبان است و متقاضی میتواند ابتدا بخشی از روند تحصیل مثلا مقطع کاردانی را در کشور واسط بگذراند و سپس جهت ادامه تحصیلات عالیه بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی وارد کشور مقصد شود.


بهترین و آسانترین کشور برای مهاجرت خارج از کشور بدون مدرک زبان
مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان

تحصیل در قبرس بدون مدرک زبان قبرس شمالی، پلی برای ورود به بهترین کشورهای اروپایی است. زمانی که صحبت از هزینه‌های زندگی و تحصیل مقرون‌به‌صرفه می‌شود، کشور قبرس شمالی به‌عنوان مقصدی جذاب یکی از انتخاب‌های اول دانشجویان بین‌المللی علی‌الخصوص ایرانیان است. اگر هدف شما، ورود آسان به دانشگاهی معتبر در اروپا است، قبرس شمالی مقصد اصلی شما خواهد ‌بود. جالب است بدانید که شما حتی برای ورود به قبرس شمالی نیازی به طی‌کردن روند پیچیده و طولانی سفارت نداشته و فقط با اخذ ویزای فرودگاهی می‌توانید وارد این کشور شوید! تحصیل در دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی بدون مدرک زبان، یکی از دلایل محبوبیت این کشور در میان دانشجویان ایرانی است.

اگر در دانشگاهی در قبرس شمالی پذیرش بگیرید؛ ولی مدرک زبان نداشته باشید، می‌توانید برای تحصیل در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا پس از ورود به این کشور، در کالج‌های زبان این کشور، دوره‌های زبان انگلیسی را گذرانده و سپس، تحصیل خود را آغاز کنید. بهتر است بگوییم قبرس شمالی، راحت‌ترین کشور برای مهاجرت بدون آیلتس است. دانشجویان می‌توانند پس از چند ترم تحصیل در دانشگاه‌های قبرس شمالی برای شرکت در طرح مبادله دانشجو شرکت کرده و تحصیلات خود را در دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی ادامه دهند. به عبارت بهتر، تحصیل در قبرس همچون پلی برای تحصیل و مهاجرت در کشورهای پیشرفته دیگر جهان است.

نزدیکی به ایران، سادگی اخذ پذیرش بدون مدرک زبان، وجود دانشگاه‌های برتر در سطح جهانی، انعطاف شرایط تحصیل و نرخ قبولی بالا برای دانشجویان بین‌المللی، تنوع دوره‌های درسی، بورسیه‌های بسیار زیاد و در دسترس برای مقاطع و رشته‌های تحصیلی مختلف، هزینه‌های بسیار پایین تحصیل و زندگی در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکایی، شرایط راحت زندگی در قبرس، فرصت‌های شغلی و سرمایه‌گذاری، جاذبه‌ها و زیبایی‌های توریستی، شرایط آب‌وهوایی مطلوب و معتدل و … از جمله دلایل محبوبیت این کشور نزد دانشجویان ایرانی است.


نتیجه گیری : مهاجرت به خارج کشور بدون آیلتس

در این مقاله کلیه روشها جهت مهاجرت بدون مدرک زبان انگلیسی را برررسی کردیم. در این بین برخی روشها آسان تر است ولی در کل بهترین روش برای هر فرد بررسی شرایط موجود به صورت شخصی است. اگر چه اخذ مدرک آیلتس در ایران امکان پذیر است ولی «زمان» فاکتور بسیاری مهمی است که ممکن است با چندین بار شکست در قبولی و طولانی شدن روند اخذ مدرک، منجر به دلسردی شود یا فرصتهای آینده را از دست بدهید. بنابر این بهترین و سریعترین تصمیم گیری را انجام دهید. امیدواریم رؤیای مهاجرت تحصیلی بدون آیلتس را محقق کنید. اگر نیاز به مشاوره داشتید، تیم راهجو در کنار شماست.


پذیرش مشروط بدون نیاز به مدرک زبان چیست؟

پذیرش مشروط یا کاندیشنال به‌طورکلی به متقاضیان بین‌المللی واجد شرایط تحصیلی پیشنهاد می‌شود که مدرک آیلتس و تافل نداشته و توانایی‌های زبان انگلیسی آن‌ها کم‌تر از حد موردنیاز دانشگاه‌های موردنظرشان برای تحصیل است.

راحت‌ترین کشور برای مهاجرت بدون مدرک زبان کدام است؟

قبرس شمالی به عنوان یکی از راحتترین کشورهای مهاجرت بدون نیاز به مدرک زبان انگلیسی است.

شرایط تحصیل در کشورهای بدون نیاز به آیلتس چگونه است؟

قبل از ورود به دانشگاه از طریق مصاحبه ویدئویی، ارزیابی سطح زبان شما انجام می‌شود. در صورت موفقیت در این مصاحبه، پذیرش مستقیم از دانشگاه نصیب شما خواهد شد. با توجه به اینکه اخذ ویزا از طریق دوره‌های زبان، در برخی کشورها مانند آمریکا و کانادا، کار سختی است، در این مقاله سایر کشورهای بدون آیلتس که ریسک کمتری برای اخذ پذیرش دارند، را معرفی کردیم.

آیا مهاجرت تحصیلی بدون داشتن آیلتس و مدرک زبان امکانپذیر است؟

بله، در این مقاله روشهای متنوعی مانند ورود به کشورهای واسطه یا کشورهای بدون آیلتس ارائه شده است.

آیا می توانم به جای آیلتس یا تافل در ارزیابی زبان آنلاین شرکت کنم؟

بله، آزمونهایی مانند آزمون انگلیسی Duolingo، آزمون کمبریج و TOEIC وجود دارد که می‌توان بجای آیلتس استفاده کرد و برای بسیاری از دانشگاه مورد قبول است.

آیا می توانم در دانشگاهی بدون تسلط به زبان انگلیسی ثبت نام کنم و بعد از ورودم در دوره های زبان شرکت کنم؟

بستگی به سیاست ها و الزامات دانشگاه دارد. برخی از دانشگاه‌ها ممکن است به دانشجویان اجازه دهند که دوره‌های زبان را پس از ورود بگذرانند، در حالی که برخی دیگر ممکن است قبل از پذیرش، مدارک زبان را از شما بخواهند.

چگونه می توانم بفهمم کدام دانشگاه ها به آیلتس یا تافل نیاز ندارند؟

می توانید در دانشگاه های کشورهای انگلیسی زبان تحقیق کنید و شرایط پذیرش آنها را بررسی کنید، یا با یک مشاور آموزشی که متخصص در برنامه های تحصیل در خارج از کشور است مشورت کنید.موسسه بین المللی راهجو کنار شماست.

برچسب ها:

نظر شما برای ما بسیار ارزشمند است.

امتیاز4.8 توسط 55نفر

اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید!

Telegram
WhatsApp
Twitter
Facebook
LinkedIn

4 دیدگاه دربارهٔ «روش‌های مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان و آیلتس»

  1. محدثه عزیز سلام به راهجو خوش آمدید. سوال شما خیلی کلی و نامشخص است . لطفا در قسمت جستجوی بالای مقاله عبارت ( هزینه های قبرس) را جستجو کنید. لیست کاملی از هزینه ها برای شما نوشته ایم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موسسه بین المللی راهـــجو، دارای مجوز ثبت رسمی در ایران است. جهت مشـــاوره‌رایــگان کلیک کنید:

حتما بخوانید...

هرگونه کپی برداری و استفاده از محتوای سایت حتی با ذکر منبع ممنــــوع است. جهت همکاری با موسسه بین المللی راهجو با ما در تماس باشید.