خرید زمین در قبرس شمالی | معرفی فروش زمین در قبرس شمالی

نظر شما برای ما بسیار ارزشمند است.

امتیاز4.6 توسط 26نفر

اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید!

فرم زیر را تکمیل نمایید. به زودی با شما تماس میگیریم.

خرید زمین در قبرس شمالی

Warning: Undefined array key "titleWrapper" in /home/raahjooc/public_html/wp-content/plugins/seo-by-rank-math/includes/modules/schema/blocks/toc/class-block-toc.php on line 103

اگر قصد خرید زمین در قبرس شمالی را دارید، به جمع خریداران ملک که فرصتهای رشد سرمایه در جزیره زیبای مدیترانه ای را دریافته اند ملحق خواهید شد. جزیره قبرس به علت آب و هوای مطبوع، فرهنگ غنی، سرعت رشد اقتصادی بالا و موقعیت جغرافیایی خاص که در محل اتصال ۳قاره اروپا، آفریقا، و آسیا واقع شده در بین اروپایی ها به «دبی در مدیترانه» معروف است. خرید زمین در قبرس شمالی یکی از روشهای مهاجرت به کشور زیبای قبرس است که علاوه بر سود سرمایه گذاری، اخذ اقامت قبرس شمالی را آسان میکند. این محتوا توسط موسسه بین المللی راهجو نگارش شده است و فقط بر موضوع « خرید زمین در قبرس شمالی‌» تمرکز دارد. در صورت نیاز به سایر اطلاعات خرید ملک در قبرس، وارد مقاله زیر شوید.

خرید ملک در قبرس شمالی

درباره قبرس شمالی بیشتر بدانیم

مزایای خرید زمین در قبرس شمالی

خرید با پوند: خرید و فروش زمین در قبرس شمالی با پوند انگلستان انجام می‌شود بنابر این بر خلاف کشورهایی مانند ترکیه که املاک و مستغلات با لیر خریداری می‌شود، در قبرس شمالی خرید و فروش زمین همواره با پوند انگلستان انجام می‌پذیرد که باعث حفظ ارزش سرمایه گذاری در زمان تورم می‌شود.

رشد سالیانه ۱۰ درصد: خرید زمین در قبرس شمالی بطور متوسط ۱۰درصد در سال رشد قیمت دارد. محدودیت جغرافیایی اراضی قبرس شمالی از یک سو و اشتیاق خریداران بین المللی از سوی دیگر باعث افزایش تقاضا و رشد قیمت املاک و زمین در قبرس‌ می‌شود.

کاربری دلخواه: با خرید زمین در قبرس شمالی امکان ساخت ملک با نقشه و شرایط دلخواه وجود دارد و خریدار می تواند طبق سلیقه شخصی نقشه ساختمان را طراحی کند. از طرفی امکان خرید زمین برای کشاورزی یا دامداری نیز وجود دارد.

مالیات کمتر نسبت به خانه: مالیات و هزینه جانبی برای خرید زمین در قبرس شمالی حدودا ۵درصد است در حالی که مالیات خرید خانه در مواردی به ۱۰درصد هم میرسد.

معایب خرید زمین در قبرس شمالي

خرید زمین در قبرس شمالی معایبی نیز دارد که برخی از این معایب باعث می‌شود سرمایه گذاران بجای خرید زمین، تمایل به خرید خانه داشته باشند.

سند مالکیت: در سال ۱۹۷۴ میلادی به علت جنگ داخلی در جزیره قبرس، قوانین حاکمیت در بخش شمالی و جنوبی این جزیره تغییر کرد و بدنبال آن اسناد مالکیت زمینهای قبرس دچار مناقشات زیادی شد. در حال حاضر اسناد مالکیت زمین در قبرس به دو گونه قبل از سال ۱۹۷۴ و بعد از سال ۱۹۷۴ تقسیم بندی می‌شود. در صورت عدم آگاهی از انواع سند مالکیت در قبرس شمالی ، خرید زمین در قبرس شمالی ریسک ایرادات سند مالکیت را بهمراه خواهد داشت.

قیمت‌های نامتعارف: قیمت زمین در قبرس شمالی می‌تواند نسب به قیمت خرید خانه تفاوت بیشتری داشته باشد. به عنوان مثال اگر قیمت متوسط خرید یک واحد آپارتمان یک خوابه در قبرس شمالی ۸۰هزار پوند در نظر بگیریم، عموم واحدهای آپارتمانی با موقعیت یکسان در همین بازه قیمتی قرار می گیرند ولی در مورد خرید زمین ممکن است بازه قیمتی بزرگتر و گاهی غیر منصفانه باشد.

دشواری بهره برداری از زمین: اگر چه امکان خرید زمین در قبرس شمالی با قیمت مناسب وجود دارد ولی در نهایت بهره برداری از زمین جهت ساخت و ساز یا کشاورزی دارای پیچیدگی اداری و ثبت شرکت است و در حالت معمول امکان ساخت و ساز برای خریداران خارجی وجود ندارد و اینکار توسط شرکتهای بومی ثبت شده در قبرس شمالی انجام می شود.

پرداخت یکجا و نقدی: برخلاف خرید مسکن در قبرس شمالی، خریداران زمین باید کل هزینه را بصورت کامل پرداخت کنند و معمولا شرایط پرداخت قسطی وجود ندارد زیرا فروشندگان زمین اغلب افراد حقیقی هستند؛ این در حالی است که اکثر کمپانی های حقوقی فروش خانه در قبرس شمالی شرایط پرداخت اقساطی را فراهم کرده اند.

ضریب سطح اشغال کم: شاید با مشاهده قیمت زمین ارزان در قبرس شمالی اینطور بنظر برسد که خرید زمین و ساخت و ساز در قبرس شمالی شرایط مطلوبی دارد اما ذکر یک نکته مهم ضروری است. مجوز سطح اشغال و درصد تراکم در قبرس بسیار کمتر از ضوابط ایران است. بعنوان مثال شما با خرید یک زمین ۱۰۰۰ متری با محدودیت سطح اشغال ۸۰ مترمربع و ارتفاع ۲طبقه مواجه هستید.


شرایط خرید زمین در قبرس شمالی

برای خرید زمین در قبرس شمالي برخی شرایط خاص وجود دارد که به آن می پردازیم

  • هر فرد خارجی (مانند ایرانی ها) فقط می‌تواند یک قطعه زمین خریداری کند.
  • هر فرد خارجی میتواند حداکثر ۱ دونوم (به ترکی استانبولی: Dönüm ) معادل ۱۰۰۰ متر مربع زمین خریداری کند. (خریداران ایرانی خارجی محسوب می‌شوند). البته امکان خرید زمین مازاد بر ۱۰۰۰ متر مربع بصورت غیر رسمی وجود دارد ولی امکان اخذ سند فقط برای هزار متر مربع وجود دارد. درصورت نیاز به خرید بیشتر از سقف تعیین شده سه روش وجود دارد (۱- استفاده از فرد دیگر که قابل اعتماد است ۲-ثبت شرکت در قبرس ۳-خرید بصورت قولنامه ای بدون سند)
  • زمینهای قبرس شمالی معمولا قطعات کوچک ندارند و عموما از ۵۰۰متر مربع به بالا هستند.
  • برای اخذ اقامت از طریق خرید زمین در قبرس شمالی ، نیاز به ارائه اجاره نامه خانه می‌باشد. اجاره نامه اثباتی بر حضور خریدار در قبرس شمالی است. بنابر این بعد از خرید زمین باید یک منزل در قبرس شمالی اجاره شود.
  • زمین خریداری شده باید عاری از هرگونه وام، قسط و بدهی باشد.
  • قرارداد فروش زمین در قبرس شمالی باید طی ۲۱ روز پس از امضا، در اداره ثبت اسناد و املاک قبرس شمالی ثبت شود.

اصطلاحات رایج خرید زمین در قبرس شمالی

در قبرس شمالی واحد اندازه گیری زمین دونوم است. Dönüm یکای اندازه گیری مساحت است که از زمان امپراتوری عثمانی در کشورهای ترک زبان رایج شده است. هر دونوم معادل ۱۳۳۸ مترمربع است که جهت سهولت ۱۰۰۰مترمربع در نظر گرفته می‌شود.

Evlek نیز همانند دونوم یکای اندازه گیری مساحت در قبرس شمالی است. هر 4evlek معادل یک دونوم است. هر اِوْلِکْ تقریبا ۳۳۴متر مربع است.


قیمت خرید زمین در قبرس شمالی

قیمت خرید زمین در قبرس شمالی با توجه به موقعیت، فاصله از دریا، و نوع کاربری متفاوت است. زمینهای ساحلی در شهر گیرنه و فاماگوستا بطور میانگین حداقل ۲۰۰ پوند معادل ۱۴میلیون تومان برای هر متر مربع ارزش گذاری می‌شوند. زمین های بیرون از مرکز شهر و در روستاها معمولا بطور متوسط ۴۰ پوند برای هر متر مربع قیمت دارند.


نکات مهم خرید زمین در قبرس شمالی

انتخاب اِیجِنت معتبر (agent): شاید اغراق نباشد اگر بگوئیم ایجنت مهمترین نقش را در خرید مطمعن املاک در قبرس شمالی بعده دارد. ایجنت شخصیت حقیقی یا شرکت حقوقی است که با در اختیار داشتن منابع اطلاعات حقوقی از کشور قبرس اقدام به ارائه خدمات به مشتریان میکنند. ما در موسسه بین المللی راهجو بانک جامعی از اطلاعات املاک و زمین در قبرس شمالی داریم که خدمات مشاوره ای را بصورت رایگان در اختیار خریداران گرامی قرار می‌دهیم

سند مالکیت: اسناد مالکیت ملک در قبرس شمالی متنوع است و برخی از این اسناد فاقد اعتبار کافی جهت سرمایه گذاری ایرانیان است.

موقعیت زمین: در انتخاب شهر و موقعیت زمین دقت کافی داشته باشید. اگر چه شهرهای قبرس شمالی نزدیک بهم و ظاهرا شرایط یکسانی دارند ولی رشد قیمت برخی مناطق بیشتر است.


خرید زمین تجاری در قبرس شمالی

خرید زمین تجاری در قبرس شمالی بالاترین سطح سرمایه گذاری در زمین است. قیمت زمین تجاری در قبرس شمالی بر حسب موقعیت و شرایط می‌تواند ۵ تا ۱۰ برابر زمین معمولی هزینه داشته باشد.اما یک نکته مهم وجود دارد. امکان بهره برداری و ساخت تجاری چنین زمینی بصورت مستقیم برای ایرانی ها وجود ندارد و استفاده تجاری باید بر اساس طرح مصوب و در قالب ثبت شرکت انجام شود.


خرید زمین کشاورزی در قبرس شمالی

صنعت کشاورزی و دامداری بخش مهم چرخه اقتصاد در کشور قبرس است. خرید زمین کشاورزی در قبرس شمالی میتواند برای مقاصد تولید میوه مرکبات، زیتون، سبزی‌جات، و صیفی‌کاری انجام شود. همچنین میتوان از زمین بهره برداری پرورش دام مانند گوسفند، و بز، برای تولید محصولات گوشتی و لبنی استفاده کرد. قیمت خرید زمین کشاورزی در قبرس شمالی مقرون بصرفه است و با هزینه تقریبی ۵۰هزار پوند (معادل ۳.۵ میلیارد تومان) برای هر هکتار میتوان زمین مناسب کشاورزی خریداری کرد

معایب خرید زمین کشاورزی در قبرس شمالی

آبیاری زمینهای کشاورزی در فصول بی باران توسط چاه انجام می‌شود. بنابراین به علت محدودیت در سیستم آبیاری یافتن زمین کشاورزی مناسب و تولید محصولات کشاورزی متناسب با آب و هوا بسیار محدود است. از طرفی مجوز بهره برداری از زمین جهت مقاصد کشاورزی و دامداری برای خریداران خارجی (مانند ایرانی ها) رایگان نیست و باید در قالب طرح کشاورزی و ثبت شرکت انجام شود که میتوانند هزینه و پیچیدگی مراحل ثبت اداری را بهمراه داشته باشد.


مراحل خرید زمین در قبرس شمالی و اخذ اقامت

در کلیه مراحل خرید زمین در قبرس شمالی امکان اعطلای وکالت به وکلای موسسه بین المللی راهجو وجود دارد بگونه ای که نیاز به حضور خریدار محترم در قبرس شمالی نباشد. مراحل خرید و اسناد مربوطه متناسب با پیشرفت کار به خریداران گرامی در ایران ارائه می‌شود.

۱

انتخاب ایجنت املاک در قبرس شمالی

گام اول در خرید زمین قبرس شمالی انتخاب ایجنت با تجربه و معتمد است. وکلای حقوقی ما در موسسه بین المللی راهجو با سابقه درخشان کاری و با صیانت از حقوق خریداران گرامی، بخش عمده خدمات مشاوره را بصورت رایگان ارايه می‌دهند. جهت ارتباط با ما از بخش «تماس با ما بالای صفحه» اقدام کنید. سوالات شما را با مهر پاسخگو هستیم.

۲

انتخاب زمین مورد نظر

انتخاب زمین بر حسب موارد موقعیت، شهر زندگی ، شرایط تحصیلی خانواده و هزینه زمین میتواند متفاوت باشد. ملک مورد نظر باید دارای راه دسترسی مناسب، مجوزهای لازم و ۴میخ عرصه (مختصات) باشد.

۳

استعلام زمین

پس از انتخاب زمین توسط خریدار، کارشناسان راهجـــــــو استعلام های لازم جهت اطمینان از عدم دستور قضایی، توقیف یا رهن زمین انجام میدهند.

۴

امضا قرارداد

پرداخت وجه اولیه قرارداد خرید زمین

۵

مراجعه به اداره ثبت اسناد و املاک قبرس شمالی

و پرداخت تمام وجه خرید ملک

۶

افتتاح حساب بانکی

جهت انجام مراحل بعدی اقامت ابتدا باید حساب بانکی بنام خریدار در یکی از بانکهای قبرس شمالی افتتاح شود.

۷

مراجعه به سایت مهاجرت

در این مرحله کلیه اسناد تمکن مالی، گواهی سلامت بهداشت، و سو پیشینه کیفری لازم است وپس از مراجعه به اداره پلیس و انجام کلیه مراحل در سایت مهاجرت، اقامت قبرس شمالی برای یک سال اول اخذ میگردد.


فروش زمین در قبرس شمالی

فروش زمین در قبرس شمالی

فروش زمین در قبرس شمالی اغلب توسط اشخاص حقیقی و بواسطه دفاتر فروش یا ایجنت ها انجام می‌شود. ما نیز در این بخش فایل زمینهای قبرس شمالی را قرار خواهیم داد.

آیا خرید زمین در قبرس شمالی ارزشش را دارد؟

با قوانین کنونی جمهوری ترک قبرس شمالی، با خرید زمین شخص مالکیت خاک را دارد که این مزیت بزرگی است. همچنین قیمت زمین در قبرس شمالی بسیار مقرون بصرفه است.

قیمت خرید ملک در قبرس شمالی چقدر است؟

قیمت خرید بر اساس موقعیت و شهر متفاوت است اما بطور متوسط قیمت خرید هر مترمربع زمین در قبرس شمالی حدودا ۱۵۰پوند معادل ۱۰ میلیون تومان است.

آیا امکان اخذ اقامت با خرید زمین در قبرس شمالی وجود دارد؟

بله. هر شخص می‌تواند با خرید زمین در قبرس شمالی اقامت این کشور را کسب کند.


برچسب‌ها


نظر شما برای ما بسیار ارزشمند است.

امتیاز4.6 توسط 26نفر

اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید!

Telegram
WhatsApp
Twitter
Facebook
LinkedIn

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موسسه بین المللی راهـــجو، دارای مجوز ثبت رسمی در ایران است. جهت مشـــاوره‌رایــگان کلیک کنید:

حتما بخوانید...

هرگونه کپی برداری و استفاده از محتوای سایت حتی با ذکر منبع ممنــــوع است. جهت همکاری با موسسه بین المللی راهجو با ما در تماس باشید.